Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie felnőtt kan kutyának...

Westie felnőtt kan kutyának hányas méretű kutyaruhára van szüksége?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert enyém most fél éves és még nem igazán merek neki télre rucit venni, hátha kinövi. Viszont úgy tudom ezek a kutyusok 8 hónapos koruk környékére már elnyerik végleges nagyságukat. Ez igaz? Mert ha igen akkor karácsonyra meglepném magunkat valamivel. :) Csak nem tudom milyen méretű ruhára lenne szükség.
2010. nov. 8. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég vastag a bundája,nem kell belölük majmot csinálni.


Azt a csivava fajtákbol csinálnak....:))


Üdv:2 westie gazdija

2010. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is egy westie van, télen is kinnt van, be akartuk szoktatni de nem akart beszokni, de semmi baja nincs télen se.
2010. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A west highland white terriernek szerintem sem kell ruha.

Ha jól tudom, az ő szőrük kétrétegű, és rendelkeznek egy sűrű, prémes aljszőrzettel is. Hidd el, nem fog fázni:)

Az én yorkshire terrierem is tök jól elvan -10 fokban is, pedig az ő szőrük egészen más jellegű. Vékony szálú, és nincs aljszőrzetük.

2010. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Eleinte én sem voltam a kutya öltöztetés híve, de aztán elmagyarázták nekem, hogy ha lakásban tartjuk a kutyát, akkor télen amikor a plusz 20 fokból kivisszük a mínusz 20 fokba, az olyan hirtelen különbség, hogy baromi könnyen megfázhat, mint ahogy az ember is megfázik ha kabátban ücsörög otthon egész nap, majd úgy megy ki a hidegbe.

Ha kertben tartják a kutyát az más, akkor nem ingadozik neki a hőmérséklet, hozzá tud szokni.

Kérdésedre válaszolva, fogalmam sincs hanyas méret kell, szerintem menj el a Fressnapfba kutyával együtt, ott fel is próbálhatja, vagy az eladók is tudnak segíteni, hogy szerintük hanyas méret fog kelleni neki.

2010. nov. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az előző által leírt eseten kívül ne adj ruhát a kutyára, állatkínzás és nevetségesen is néz ki!
2010. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ez totál kutyafüggő. Én a westie kutyusomat lakásban tartom (jó időbe persze kimehet az udvarra), és kb. 3 hete (mikor hidegebb volt) kivittem sétálni szerencsétlen kutya olykor remegett a hidegben... Én nem gondolom, hogy nevetséges lenne, elég sok westie-t látok/láttam már amelyeken van kutyusruha. Állatkínzás meg főképp nem, fél óra sétát csak kibír a kutya míg rajta van a ruha, hiszen az ő érdekében tenném rá, hogy ne fázzon.
2010. nov. 10. 20:03
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Értsétek már meg, ez kutya. EGY KUTYA!


A westie is kutyából van, a kutyák génkészletének 98 %-a egyezik. A vadonban a kutyákra raktak régen ruhát? Nem. Mégis jól éltek. És hiába mondja bárki is azt, hogy hülyeség ez a vadon.. Nem! A kis csivava és a kis westie is a farkasból van, csak az a maradék két százalék a fajta, kinézet stb.


Ha a kutya nem érzi a hideget, az immunrendszere nem fog rendesen fejlődni. Nekem egy beagle-m van, minden éjszaka bent aludt, és amikor reggel kitettem az udvarra, megfázott stb.. Utána jött egy németjuhász, őt már egész máshogy neveltem. A legnagyobb hidegbe is kiraktam, és a kutya nem beteg, még oltásokon kívül sosem jártam vele állatorvosnál..


Aztán kiraktam mellé a beagle-t is, és lássatok csodát, a kutya megemberelte magát.. Semmi baja nem volt már a hidegtől, azóta se voltam vele orvosnál szerencsére..


Szóval én azt mondom, nem kell a westie-nek sem ruha. Ha tényleg csak sétáltatásra akarod ráadni, akkor meg végképp nem kell. Nem fog belehalni abba hogy egy kicsit hideg van. És egyébként a westie-k szőre tényleg kétrétegű, nem fog megfagyni..


Értse már meg mindenki, ezek KUTYÁK.

2010. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Ja, és még az előzőhöz hozzátenném, nehogy azt higgye valaki, hogy én nem szeretem a kutyáimat..


Kutyaként bánok velük, ettől még szeretem őket. Napi 5-6 órát foglalkozok velük, a legjobb kaját kapják, napi sétáltatás, kutyaiskola.. és nem azért rakom ki őket a hidegre, mert nem engedem be őket a lakásba..


És mind a két kutyám mióta kint vannak a legnagyobb hidegben is, erősödött az immunrendszerük, és azóta érdekes nem kellett állatorvoshoz menni velük.. Pedig előtte sokszor jártam sajnos. Szóval nem kell belőlük bohócot csinálni.


Egyébként már most, a hidegben a kajaadagjukat 2x-eresre kell emelni!!

2010. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez mind szép és jó kedves előző, de akkor mégis mit tanácsolnál egy olyan embernek, aki bérházban lakik, tehát nincsen kert, nem tudja egész télen kint tartani a kutyáját, ám sétáltatni mégis muszáj, hogy ne a szoba közepére csináljon, viszont az állatorvosnál sem akar törzsvendég lenni?
2010. nov. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos így nagyon nehéz segíteni.

A Fressnapf-ban( ha van a közelben) sokat segítenek.De bármilyen kisállat boltban is tudnak segíteni.Még fel is lehet próbálni.

Én sem értek egyet az öltöztetéssel divatból, de hát ha egész nap bent van a kutyus És rövidszőrű persze, hogy fázik!

Nem szeretnék beleszállni a vitába! Más emberek-más nézetek! Ennyi!

Szia!

2010. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!