Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a veszettség...

Mennyibe kerül a veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés

Holnap jön a kutyámhoz az állatorvos, házhoz jön. Mennyibe fog kerülni kb?

Még egy kérdés: szerintem valami gond lehet a bűzmirigyével, mert rendszeresen nyalogatja a fenekét + a földhöz dörgöli. Nagyon brutális egy bűzmirigy kinyomás? Az állatorvosunk nem valami finom ember, nagyon meg fogja kínozni a kutyát? Ráadásul a kutyám ha jön hozzánk valaki tiszta ideg lesz: ugrál, szaladozik fel-le, olyankor nem hall, nem lát semmit, egyáltalán nem szófogadó ha idegennel találkozik. (Amúgy ha nyugodt akkor az) Nagy művelet lesz ha ki kell nyomni? :S


2010. nov. 9. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

yorki? boccs. :)

nálunk 2500 volt azt hiszem, de mivel házhoz megy számolj 5000-rel. bűzmirigy kinyomást kozmetikussal is csináltathatod.

2010. nov. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A veszettség elleni védő oltás orvostól függ de 3500-6500 forint körül van de ha házhoz jön akkor drágább például a 3500 forint helyett 6000 ft és a 6500 forint helyett 10.000forint is lehet de ez orvos függő!a bűzmirigy kinyomás 2000-3000ft valamint orvostól függ lehet akár 8000-15000 forint között vagy körül is.a veszettség elleni védő oltáshoz kell a kombinált is ha aszt akarod hogy érjen is valamit na meg ajánlott persze ez attól is függ hogy meg van-e a kölyök kori oltási programja a kutyusnak vagy sem?!ha meg van minden kölyökkori oltása akkor 1 kombi és 1 veszettség elleni védő oltás kell neki na meg a féregtelenítő de ha nincs meg még egy oltása sem és a kutya nem kapta meg 3-4 hónapos korban a veszettség elleni oltást a és a kutya tegyük fel 6 hónapos lesz/van akkor 1 veszettség elleni kell(ha el múlt 6 hónapos vagy már be töltötte)a kutya ha még nem töltötte be és tegyük fel 4-5 hónapos a kutya akkor 2 veszettség elleni és 2 kombi kell 1-1 hónapos különbséggel elcsúsztatva.de úgy tudom,sőt biztos vagyok benne hogy 6 hónaposan elmúlt kutya tartót ki nem jelentette az ebnyilvántartásnál a kutyát hogy egyáltalán létezik és nem oltatta azt pénzbírsággal büntetik meg és azt hiszem 60.000 forint-túl egészen 300.000forintra büntetnek.(nálunk ilyen tőrvény van.szerintem nézd meg ahol laksz hogy mi a jogszabály és a törvény!ja és kőtelező az egyedi azonosító vagyis a mikrocsip a kutyákba be kell ültetni 2010 július 1.-tól minden kutyába kötelező a csip beültetés és a csip regisztrációja(bár az utóbbi nem de anélkül nem ér semmit a csipp)ja és kötelező a féreghajtás is.mérettől és súlytól függ a féreghajtó ára pl 10 kiló alatti vagy 10 kiló-ig 250-800 ft/db.a kombinált oltás változó vagyis orvos függő nálunk például 7000 forint de van 7500 forint egy másik helyen és 6000 forint a veszettség elleni aszem de mint mondtam változó valahol a kombi is csak 4500 forint.vidéken olcsóbb,Pesten vagy városokban drágábbik változata van.hát sok sikert szerintem így hogy házhoz megy így drágám de egy 25-30.000 forintnál nem lesz több ha persze a kombináltat is meg a féreghajtózást meg a veszettség ellenit is be adatod ha csak 1-t akkor kb ki fog jönni.de jó lenne mindent amit a doki is javasolj és csipeltetni meg kötelező bár nálatok nem tudom hogy van.kérdezd meg a dokit de min.2 kombi és 1 veszettség elleni oltás,féreghajtás ha a veszettség elleni 5000 a kombi 7000 a féreghajtó durván 1000 ft akkor 2x kombi az 14.000ft 1 veszettség elleni 5000 az 19000 és 1000 ft 20000 ft a csip nem tudom mennyi de ha nagyon de nagyon akciós akkor 2000 ft körül ha nem akkor lehet hogy 8000ft de akor is 30.000ft ból ki kell hogy jönnie mégha csipeltetitek is meg minden oltást meg kap meg minden de csak akkor kell kettő ha 6 hónapos már :S sok sikert
2010. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én múlt héten oltattam a kutyám, a helyi állatkórházban, 3600 ft-ot fizettem.
2010. nov. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kerek 6000 Ft-ot kért.
2010. nov. 10. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!