Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám megnyugtatni a...

Mivel tudnám megnyugtatni a vihartól rettegő kutyámat, eddig minden kisérletem kudacot vallott?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 11:31
 1/2 hell-ikon ***** válasza:
100%

Csak legyél kint a viharban vele.

Ne szólj hozzá, ne símogasd, csak legyetek ott egymás mellett. Ha látja, hogy te nyugodt vagy nem félsz, előbb-utóbb megtanulja, hogy nincs mitől tartania.

Viszont ha ilyenkor elkezded tutujgatni, meg babusgatni akkor pont a félelmét fogod erősíteni.


Egyébként nálunk is gond volt ez. Ráadásul a fiatal kutyánk az öregtől tanulta el, hogy ilyenkor félni kell. Az öreg így is halt meg tavaly karácsony előtt 2 héttel, nála már annyira bevésődött, hogy nem tudtam kirántani ebből az állapotból.

De a fiatalnál már látni némi javulást. (legalábbis nem kapja szét a bejárati ajtót, hanem elhúzódik a helyére ilyenkor)

2010. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Jól szoltak előttem. Az a legjobb, ha nem csinálsz egyáltalán semmit. Nem nyugtatod, nem szólsz hozzá, nem simized, csak jársz kelsz, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.


Nem tudom mikkel próbálkoztál eddig, de hosszú távon tuti beválik, akár el is mehettek sétálni a viharban, ha épp séta idő van, vagy enni is adhatsz neki, ha épp kaja idő van (bár ez két esélyes, mert vagy a félelmét erősíti, vagy pont, hogy pozitív élménnyel kapcsolja össze a vihart). De pl. gyakorolhatsz vele engedelmes feladatokat és azokat jutalmazhatod, vagy akármi hétköznapi dologgal lehet próbálkozni.


Eddig mikkel kísérleteztél, ami kudarcba fulladtak?

2010. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!