Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terrier?

Jack Russel Terrier?

Figyelt kérdés
Hogyan kell kiejteni?Tényleg nagyon nehéz megnevelni?Egézségesek?
2010. nov. 10. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Dzsek Rásszel terrier

Mint minden terrier ők is nagyon makacsak, akaratosak tudnak lenni, szóval következetesen kell nevelni őket. Viszonylag kevés örökletes betegség jellemző erre a fajtára mert még nem olyan elterjedt és nincs túlszaporítva. Ettől függetlenül meg kell nézni, hogy honnan veszed, ha biztosra akarsz menni (tenyésztőtől, törzskönyvvel, ha szeretnéd tudok egy nagyon jó kennelt ajánlani). Természetesen bármilyen betegséget ugyanolyan eséllyel elkap, mint bármely más kutya, ez nem fajtafüggő.

2010. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm=)


Azért érdeklődödtem/érdeklődöm mert én szeretnék egy JRT-t,de anya nm engedi,pedig törődnék vele...(és ezt nm csak ugy mondom!)


És mennyibe kerülnek?Persze "minőségi" helyen...

És mennyit eszik?


11/L

2010. nov. 11. 13:38
 3/7 capsread ***** válasza:

Nekem Parson Russellem van (a Jack hosszú lábú fajtatársa).

Tényleg nagyon nehéz megnevelni, bár én tapasztalt kutyakiképző vagyok, két hónapig tartott, mire megtanítottam visszajönni parancsra. Ha lesz ilyen kutyád, muszáj kutyasuliba járnotok. De ha egyszer "ráéreztek" a közös hangnemre, már nagyon könnyű lesz tanítani. Csak azt kell vele érzékeltetni, hogy nem díjazod az önfejűségét.

Én egészségügyi problémát nem tapasztaltam vele, egyedül a füle megy tele atkákkal, nem tudom miért. Borsav vizes oldatával kell kipucolni.


Sok sikert a kutyázáshoz!

2010. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 capsread ***** válasza:

Ja, és az enyém minőségi helyről fajtatiszta, törzskönyves kutya, Németországba kocsikáztam el érte, magyar pénzre átszámítva 90 000 forint volt. De van Vecsésen egy jó tenyésztő, törzskönyv nélkül 60 000 jó magyar forintot kér a kutyáért.

Ha prémium száraz tápot adsz neki, nem eszik sokat. Napi 300-500 forintból megvan. De megeszik ő bármit (amit én is), háztartási maradékokat (pl.: Sült hús, Rántott hús, karaj csont, pörkölt, tükörtojás, csirkenyak, stb...).

Nagyon jó választás egy ilyen kutya, de tényleg.

2010. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát pont ezért akarok de az anyám...:S


Ma is próbáltam meggyőzni:(


Ja és kutyasuli nincs is a környéken...Apajon lakom...:S


:S

2010. nov. 12. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

11 éves vagy?Nem kell neked ez a kutya de tényleg...nem bírnál vele hidd el!Hiába az édes pofi...a Parson Russelesnek írom,hogy valamivel nincsen tisztában!

Mert először is a hosszú lábúakat nevezik parsonnak,a rövideket jack-nek!És 60 ezer ft egy ilyen kutyáért irtó kevés...ergo valószínű az nem tenyésztő!Németben pedig tutira nem 90-ért adják őket!!!

2011. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 capsread ***** válasza:

Köszönöm hogy ezt megosztottad velem... Ehhez képest a Nyíregyházi kutyakiállításon az én 90 ezer forintért vett kutyám 4 helyet ért el a kategóriájában... Pedig az egy FCI által jegyzett verseny, de mindegy.

És azt is tudtam, hogy a Parson a hosszú lábú. És azt is írtam, hogy a Parson Russel a Jack hosszú lábú fajtársa... De azért kösz. Az meg tény, hogy nem mindenkinek való egy ilyen kutya.

2011. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!