Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néha a kutyámra rájön az 5...

Néha a kutyámra rájön az 5 perc. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Időnként előfordul, hogy nagyon belemerül a játékba. Ma amikor elvittem sétálni játékból (mivel szeret a nagy fűbe futkorászni) bementünk egy árokba ahonnan a végén segített a lendületével kihúzni. Mikor kiértünk harapdált, ugrált, majd letépte a nadrágom. Nem tudtam mit kezdeni vele nem hallgatott semmire. Rá kellett ülnöm és le kellett szorítanom a földre, hogy megnyugodjon. Láttam rajta, hogy nem támad hanem játszani akar, de nagyon túlzásba esett. Volt már ilyen más alkalommal is csak úgy spontán semmi előzmény nélkül. 4 hónapos Golden retrieverem van. Hogyan reagáljam le a helyzetet máskor? Vagy hogyan értessem meg vele, hogy nem ugrálunk és ne tépje le a nadrágom. Amúgy okos kutya.
2010. nov. 10. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kéne ráűlni a kutyára főleg nem egy 4 hónaposra...

Azért csinálja mert még kölyök.Úgy mond bepörög :D

HÍrtelen felgyülemlik benen az energia és kitőr belőle.

Majd kinövi.Amikor elkezd rád ugrálni és tépni a ruhád vegyél elő neki valamilyen rongyjátékot és azt add a szájába majd húzogasd vele.

2010. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó nem úgy ültem rá, hogy teljes súllyal csak, hogy ne tudjon felkelni így is annyi erő van benne, hogy meg kellett kapaszkodnom. Már 20 kg
2010. nov. 10. 21:33
 3/9 anonim ***** válasza:
az én egy éves kutyámnak is vannak ilyen 5 percei. mármint ez nekünk úgy nyilvánul meg hogy amikor lépek megtámadja a gatyámat és utána elfüt,lehajol a földre, csóválja a farkát és morogva ugat (ezzel jelzi hogy játszani akar) ilyenkor én belemegyek a játékba, eldobok neki valamit vagy ronggyal játszok vele vagy akármi, és ha abbahagyom tudomásul veszi hogy ennyi volt. néha nem árt rászólni hogy nem, de akkor már tudja mi a helyzet.
2010. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nekem sajnos nincs olyan szerencsém, hogy Goldenem legyen!

Amit tudok: ez a fajta tökéletesen alkalmazkodik a gazdához... De ez egy gyerek kutya! Ha héttel szorzod, akkor is!

A leírtakból azt hiszem nem biztosan tudja, hogy ki a Főnök. (azaz falkavezér)

Talán érdemes lenne ilyenkor elkapni a nyakán a bőrt és megrángatni! Ez fájdalommentes, de mivel Ő nem éri el ezt a területet, azt hiszi majd olyat tudsz, amit Ő nem! És ezért fogad el falkavezérnek.

Azért tudd, hogy a világ legcsodálatosabb kutyája a Társad! Ne bántsd!!! Ha kérhetem, akkor küldj a Blökiről képet!

2010. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kajak letépte a nadrágod? Látta más is? :D
2010. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

rólam is leszedte egyszer a szoknyát a kutyám:D Kis könnyű nyári szoknya volt, aztán hopp márcsak bugyiban állok egy csomó ember előtt:))

Majd lenyugszik, az enyém is meg volt bolondulva ebben a korban, katasztrófa volt, már szégyeltem vele sétalni, mert állandóan támadt a lábamnak:D Kinőtte 5-6 hónapos kora körul.

2010. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szólj rá erélyesen, hogy NEM!

Fordíts neki hátat, vagy menj arrébb. Ha még mindig nem érti meg akkor rázd meg a grabancát.

Az én kutyám( dobermann-rottweiler keverék, szuka)Sétáltunk, ő belement az árokba és annyira menni akart, hogy egyszerűen belerántott az árokba.Hát fejjel lefelé beestem, még a térdem, könyököm is vérzett. :)

De nagyon okos kutya amúgy csak amikor Őt is "elkapja az 5 perc" akkor húz-vonszol ide-oda.aztán rászólok, hogy Nem!, és arrébb állok.ha még mindig nyaggat akkor, elkapom a grabancát!

Sok sikert!

Ha tudsz, légyszíves mutass képet a kutyusról!

köszönöm.

Szia!

2010. nov. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó, velünk ugyanez a helyzet, de a pici még csak két és fél hónapos. :D Ráadásul nem csak séta közben csinálja, hanem a lakásban is, a kiskölyök hangján csattog nekünk, kiabál, belekap a lábamba, aztán elrohan, mindennek nekimegy, mindenbe belekap. :D Először azt hittem, én csinálok valamit rosszul, de aztán mindenki felvilágosított, hogy ez már csak így megy egy egészséges, jól táplált, játékos kölyökkutyánál, és kábé 7 hónapos koráig számítsak is rá... Pár nap alatt rájöttem, hogy ha a kedvenc játékát ilyenkor az orra alá dugom, aztán eldobom neki, az bejön. Rángatja, aztán odahozza, hogy megint dobjam el, hogy futhasson utána. Néha a fekvős rongyát tekerem rá, azzal birkózik percekig, mert nem tud belőle kiszabadulni, de nagyon élvezi azt is. :D Most már viszonylag hallgat rá, ha rádörrenek, hogy NEM!, de csak ha ott a játéka a kezemben, és rávetheti magát arra, különben reménytelen, és tovább szaggatja a gatyámat meg a papucsomat, szerencsétlenebb esetben a lábujjaimat vagy a hajamat, mikor föléhajolok. :) Épp a környéken keresek kölyökkutyákat, akikkel játszhatna, de nem találok. :(

A grabancrázás nem ér nálam amúgy semmit, se az, ha a földre szorítom, akkor is visít, vakkantgat, azt hiszi, játszom vele. Az egyedüli megoldás beszerezni egy jó, strapabíró, érdekes játékot, és azzal lekötni. Na meg persze türelemmel várni, hogy felnőjön. :)

Jó kutyázást!

2010. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha túlzásba viszi, egyszerűen fordíts neki hátat, addig ne foglalkozz vele, amíg meg nem nyugodott. Ha megnyugodott, jutalmazd meg.
2010. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!