Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen szoktak lenni...

Menhelyen szoktak lenni csivavák? Szeretnék egyet, de max.30ezerért tudnék venni. Ha nincs menhelyen, marad az utóbbi verzió.

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha jól sejtem ezt eldöntötted. De ha venni csak ennyiért tud, akkor mit fogsz csinálni, mikor elkezd tüneteket okozni valami komolyabb örökletes betegség, és az orvosnál hagysz ott még egyszer ennyit?


Egyébként itt vannak a gazdát kereső csivava keverékek: [link]


Ha 30 ezerért veszel, sanszos, hogy ugyanilyen keveréket kapsz :)

2010. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát fajtatiszta nem hiszem, hogy akad.Esetleg keverék.

de van csivava fajtamentés.Ott olcsók a kutyák.

De Szaporítótól NE vegyél! Ha nincs rá pénzed és fajtatisztát akarsz akkor inkább várj vele!

A tápra van pénzed, mert nem jó a Tesco-s minőség! Oltások, orvosi vizsgálatok? Szerintem ne vegyél, ha csak 30.000 van!

2010. nov. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MME ***** válasza:
Láttam már, volt fajtatiszta is, de legtöbb keverék volt. Szerintem, ha ellátogatsz a menhelyre, akkor úgyis találsz olyan kutyát, amelyiket nem akarsz otthagyni, úgyhogy egy próbát megér, a csivava nem gyakori, valószínű, hogy sokat kell utazni érte. Amúgy jobb, ha felhívod őket, mert nincs kint minden kutya a menhelyek oldalain. Miért ezt a fajtát szeretnéd?
2010. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A menhelyen csivavák és csivava szerű keverékek is szoktak lenni, nézz utána a helyi menhelyeken, vagy keress a neten olyan hirdetést, ahol különböző okok miatt gazdi kereső csivik vannak ajándékba.

Az olcsó kutyát azért nem ajánlom mert ilyet csak szaporítótól kapsz aki jobb esetben fajtatiszta, de sokszor csak csivi szerű keverék kutyákat tart összezárva és a lehető legtöbbször pároztatja (beltenyésztést is beleértve), nem törődve az állatokkal, mert csak a haszon érdekli amit hoznak. Emellett sok ilyen kutyának örökletes betegségei is vannak. Csivikél különösen kell arra figyelni, hogy sok ilyen kutyának van egy lyuk a koponyájuk felső felén mint a kisbabáknak, viszont nekik életük végéig megmarad, és gondolom rájöttél, hogy ez milyen veszélyes lehet a kutyának. Szóval szerintem keress egy kidobott kutyát, vagy spórolj és vegyél egyet elismert tenyésztőtől.

2010. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na az első linken egészen aranyos kutyák vannak. Az egyik kislány nagyon tetszik. Majd utána érdeklődök.
2010. nov. 11. 17:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Számomra a fajtatiszta csivik elég rémisztő látványt nyújtanak:D

Viszont aranyos keverékek vannak:) Én is inkább azokra szavazok.

2010. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kölyökkorban sok mindenre kell költeni, felszerelés, oltás, ivartalanítás, nem is beszélve az eledelről, ami ugye nem Pedigree...Ezt vedd figyelembe, erre van pénzed? Ha szaporítótól veszel, akkor meg nézz szembe vele, hogy beteg lesz, te meg sokszor ennyit költhetsz rá az állatorvosnál. Inkább hozz el egy helyes kisméretű keveréket, hidd el, sokkal hálásabbak és ragaszkodóbbak a menhelyi kutyák. Azt a 30ezret meg rakd félre neki, az ő ellátására vagy vésztartaléknak.
2010. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 PixyDoll válasza:

Nagyon meg kell válogatnod, h milyen kutyust szeretnél, de a menhelyeken érdemes körbenézni,viszont rábukkantam erre a kis tüneményre, mert keverék is de iszonyat gyönyörű, gondoltam érdekelhet :)

[link]

Ha még aktuális és ennyi idő elteltével sem találtál kutyust akkor szerintem mindenképpen kérdezz utána :)

2011. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!