Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítod a kutyádat, és...

Hogyan tanítod a kutyádat, és mivel, mire?

Figyelt kérdés
A fél éves havanesem aki szuka nagyon okos! Már megy az ül és a marad. De nem tudom hogyan tanítsam meg neki a feksziket és a meghajlást. :( Most vettem ilyen kutya Biscrockot és az eddig nagyon jó jutifali.
2010. nov. 12. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Első sorban a klikkert ajánlom. Erről nagyon sok infót találsz a neten.

Fekszik: A kutyával szzemben vagy(a kuya ül) majd a két mancsa közé teszed a jutifalit, és csak akkor adod oda ha lefekszik. Közben mondod a parancsot.

Meghajlás: Ez egy kicsit nehezebb. Az orra elé teszed a jutifalit(A kutya áll) majd lassan leviszed a két mellső mancsa közé, lehet, hogy a kutya lefekszik. Ha lefekszik akkor a kezedet vagy a lábadat tedd a hasa alá, így nem fog lefeküdni.

Remélem segítettem :).

2010. nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindenféle jutalomfalattal tanítom kutyumat(erdélyi kopó)többnyire száraz chappivel és párizsival.A feksziket könnyen meg tudod tanítani neki,ha az ül már megy;ültesd le,majd kezedben a kajával mutass lefelé és hagyd,hogy az orrával végigkövesse.Egy kicsit húzhatod is előre a kezedet,elvileg le fog feküdni-de ha nem megy,légy türelmes és csak akkor jutalmazd,ha már megtette az első lépést a fekvés felé.(Tegnap tanítottam barátném kutyáját ülni,húsz perc is kellett neki,mire rájött,mit akarok)A meghajlás szintén ilyesmi,csak azt álló helyzetből próbáld-egyébként az ilyen trükkök titka,hogy mindig a kutya eszével kell gondolkodni.Amit mi tudunk kb:ül,fekszik,bukfenc,forog(jobbra is,balra is,több kört),marad,kúszik,pacsi,ugrik(néha eszméletlen nagy akadályokon!),szlalomozik,kétlábra áll,lábam között nyolcasozik menet közben is,illetve a legújabb:mintha kánkánoznék,felváltva nyújtom előre a lábaimat,ő pedig velem szemben állva mint a gumilabda,oldalra pattogva ugrálja át:)Nagyhirtelen ennyi,ami eszembe jutott:)
2010. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ő kliker? Arról nem hallottam! De szerintem kipróbálom!
2010. nov. 12. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:

sziasztok én kutyusokkal foglalkozom.

A fekszik szinte a legnehezebb amit megtaníthatsz neki ha van klikkered akkor azt használd és mindig a klikk utána jutalom afalt soha ne használj szárazat inkább valami mást pl.:virsli,párizsi stb. amikor már megy neki az ül az orra elé teszed ajutalom falatot és utána lehúzod a földig a jutit és ha lefekszik klikk és jutalom falat ha ezt töbször megcsinálod akkor menni fog ha esetleg még van kérdés örömmel válaszolok

2010. nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pixy0221 válasza:

mond neki,hogy ''ül!'' és ha leült szépen lassan húzd kialóla a 2első lábát(a ''fekszik!''parancsszót ismételve) ,hogy fekvőhelyzetbe legyen.azután próbáld meg segítség nélkül.ha nem megy újra segítséggel.


Én nem igazán adnék jutifalit mert majd mindig várni fogja.elég ha megdicséred és simogatod.

Fontos,hogy ne alkalmazz erőszakot mert félni fog

2010. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a klikkert tudom ajánlani, mindent meg tudsz vele tanítani neki, persze a fizikai korlátokon belül :-)


Nagyon könnyű használni, gyorsan tanul vele, és élvezed te is és a kutyád is! És látványos az eredmény..


Fressnapf-ban, Alphazoo-ban, néha kisebb állatkereskedésekben, tescoban is láttam már pl, de ott szerintem nem mindig van. Fressnapf-ban biztos van, van állítható hangerejű,stb.. én a sima egyszerű Karlie-s sárgát ajánlanám,nálunk bejött. 500 forint a fressnapf-ban.


Aztán ha megvan a klikker,tudsz a tanításról olvasni,mert tájékozottnak kell lenned,hogy hogyan tanítsd.

www.klikker.hu


És az is fontos, nem tudom a klikker.hu-n írják-e, de mikor megvetted a klikkert, vágj fel jutalomfalatokat, és ültesd le a kutyát veled szembe pl. Klikkelj egyet,adj neki egy kaját. Minden nap húszszor játszd ezt el vele, hogy klikk-kaja,klikk-kaja, mindenféle feladat nélkül.


Hamarosan összeköti majd a klikket a kajával, így már tanítani is tudod, pl ül, meghajol, marad, fekszik, pacsi, ugrik.. sok mindenre :)

2010. nov. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!