Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az utcán megharap egy...

Ha az utcán megharap egy kutya mennyi kártérítés jár?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 15:44
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:
nem feltétlen kóbor állatra gondolok, hanem kapun kiszaladó kutyára
2010. nov. 12. 15:46
 2/58 anonim ***** válasza:
82%

Polgáre perese eljárásban annyi amennyit egy jó ügyvéd ki tud harcolni neked. Alapjáraton mitől járna és kitől?

Ha maradandó a sérülésed akkor kérhetsz anyagi kártérítést, ha nem akkor max. lelki sérülésekre hivatkozva.

Persze a saját biztosításod az más ügy ... ha van olyan, akkor onnan is jár pénz, ha vonatkozik ilyen sérülésre.

2010. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
82%
*Polgári peres
2010. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

igen peres ügyre gondoltam

mindkét verzió érdekel, hogy maradandóra vonatkozik-e vagy se

de kérdés, hogy mi számít maradandónak? mivel egy kutyaharapás elég nagy valószínűséggel látszódik a bőrön az élet végéig


ez, hogy annyi amennyit egy jó ügyvéd ki tud sarcolni nem válasz, mert ezt magamtól is tudtam

"Ha az utcán megharap egy kutya mennyi kártérítés jár?"

körülbelül mennyit tud kiharcolni szerinted?

és persze a kutyának a gazdája fizetné, perben

erre gondolok

bocs, ha nem jól írok, de remélem érthető hogy mit akarok kérdezni

2010. nov. 12. 15:58
 5/58 anonim ***** válasza:

Ezt a kártérítési pert azért meg is kell nyerni és az nem egyszerű. Azért, mert megijedtél nagyon még nem jár 1 millió forint, 50-100e forintért meg nem éri meg pereskedni, mert a tárgyalásra járás, járulékos költségei sokkal nagyobbak.


Ennél sokkal nagyobb károkozásért (pld. összetörik a 10 millió forintot érő autódat és kifizeti a biztosító a javítás költségeit), de az értékvesztést nem tudod kiperelni, maximum a taxi költséget, amit a javítás ideje alatt elautóztál, de azt sem mindig.

2010. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

és ha peren kívül megegyezünk?

akkor mennyit lehet kérni?

2010. nov. 12. 16:19
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyán múlik, semennyit!=(


Ilyenek ezek.

2010. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:24


:D


Barom!:DD

2010. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
65%

Ha lehet jó gazdag kutyatulajdonosokat keress arra,hogy megharaptasd magad.Egész jó ötlet pénzszerzésre,de vigyázz a pitbullokkal,és a nagyobb vérengző fenevadakkal,mert még az életedbe is kerülhet.A kis termetű csivavák,meg alig tudnak látható sérülést okozni:(

(Saját tapasztalat,mert még észre sem vettem hogy rám támadt egy ilyen kis állat,csak mikor lenéztem, azt láttam,hogy ott lóg a nadrágszáramon)

2010. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
2010. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!