Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy kutyát több mint 2...

Lehet egy kutyát több mint 2 évnyi rossz nevelés után még megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki szerintem iszonyúan neveli a kutyáját.

Amikor a kutya még kicsi volt, engedte neki hogy harapjon, mert szerinte így megtanulja megvédeni magát. Már itt elkezdődtek a problémák.

Amikor nagyobb lett a kutya, azt csinálta vele, hogy néha beengedte a házba, néha nem. Aztán amikor a kutya teljesen összezavarodott és mindig be akart jönni, kirugdosta a házból. Amikor kérdőre vontam, hogy mit csinál szerencsétlennel, azt válaszolta, hogy ha azt mondja a kutyának hogy bejöhet, akkor jöjjön, ha nem mond semmit akkor maradjon kint. Mondtam neki hogy teljesen összezavarja a kutyát, de erre az volt a válasza, hogy ez okos kutya és tudja, hogy mikor szabad és mikor nem.


Értem én , hogy a kutya okos, de szabályokra van szüksége!

Aztán elkezdett vele kutyaiskolába járni, ahol a kutya a többi fajtársával agresszíven viselkedett. Erre az oktató azt javasolta, hogy használjon szöges nyakörvet fojtóval... anélkül , hogy elmagyarázta volna, hogy hogyan kell helyesen használni.


Azóta a kutya elmúlt 2 éves és egy idegbeteg vadállat lett. Többször megtámadta a szomszédokat és a drága gazdája röhögve meséli el a reakciójukat.

Meg lehet még ezt a kutyát menteni? Vagy már túl késő, teljesen elrontották?


2010. nov. 12. 18:18
 1/5 anonim válasza:
100%
Csak úgy lehetne, ha elkerülne ettől az idiótától egy normális és nagyon türelmes, nagyon határozott gazdához.
2010. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hell-ikon ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Egy türelmes, viselkedési zavarokat ismerő, tapasztalt, határozott és következetes gazda idővel helyre tudná tenni a kutyát.

2010. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bármikor bármilyen kutya rossz szokása megváltoztatható viszonylag rövid idő alatt!

pl. 10 éves halmozottan viselkedészavaros, agresszív kutyából is egy hozzáértő 2-3 hónap alatt egy vadi új barátságos ebet varázsolhat

a kutya ösztönösen harmóniára törekszik!...csak az ember nem

2010. nov. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kiegyensúlyozott, szabályozott és szeretetteli környezetben a kutya minden rosszat el tud felejteni és tud alkalmazkodni.

Ha tudtok ennek a szerencsétlen kutyusnak megoldást, akkor tegyétek meg, mert érdemes!

2010. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenki igazat írt, nem akarom őket ismételni. Nézd a NatGeoTv-n a Csodálatos kutyadoki c műsort péntekenként. Sok ilyen példát mutat be testközelből.
2010. nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!