Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 napja lett a szuka kutyám...

5 napja lett a szuka kutyám ivartalanítva! Azóta annyira fél, hogy szaladva menekűl a lakásba olyan helye ahol el tud bújni! Lemenni nem akar, hiába mondom neki hogy megyünk egyszerűen nem akar?

Figyelt kérdés
Pedig elötte a nyakamba ugrott annyira örűlt hogy le mehetett!Nem tudom arra gondolok hogy sokkot kaphatott,vagy mi?Most mit csináljak félek hogy ilyen marad!
2010. nov. 13. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a macskám példájából tudok válaszolni. Ő olyan volt utána egy hétig, hogy nem lehetett a közelébe menni, mert rögtön karmolt és lefújt. Szerintem ez egy fajta harag lehet, amiért fájdalmat okoztunk neki. Ő nem érti, hogy ez miért jó, ő csak a fájdalmat érzi. Amint ez elmúlt a cicám is visszaváltozott.

A kutyámnál az volt, hogy ő is mindig rohant ha elindult, (el akart szaladni a fájdalom elől, nem tudom) de ő is bebújt a házába, meg ilyen helyekre. Biztos, hogy a tied fél?

2010. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az én kutyámat tegnap ivartalanították és ő is próbált bebújni szűk helyekre amit eddig nem csinált.Ma lent voltunk vele és tényleg másképp viselkedett, mint szokott.Megmakacsolta magát, nem jött. Ha levettem a pórázt nekiindult. Igaz a gallér is zavarja - meg nyilván a sokkhatás még tart.És ugye az altató hatása, még kicsit furcsán érzik magukat.Szép lassan azért múlik. Ne félj, nem marad olyan. Van aki nehezebben dolgozza fel.
2010. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem fél,meg ha hívom magamhoz nem jön oda,olyan mintha haragudna rám .Annyira félek hogy nem fog visszaváltozni.Azt sem tudom hogy fogom visszavinni varratszedésre ha az utcára nem akar lemenni.
2010. nov. 13. 11:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekünk hétfőn este volt a műtét,és nem akar még ma sem lemenni,hiába mondom neki,elfordítja a fejét
2010. nov. 13. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg értetlen szegénykém, és fél, hogy újra fájdalmat okoznak neki.

Az én kutyusom azelőtt is bújós volt, az a "Ölelj magadhoz, fogd meg a mancsomat, és képen akarlak nyalni!" fajta, de amikor hazaérkeztünk két napig le sem lehetett vakarni, ha egy percre megálltam, azonnal a lábamra ült, és nekem dőlt. Valószínűleg azt akarta mondani, hogy "Ne engedd, hogy még egyszer fájdalmat okozzanak!"

A te kutyusod is egyenlőre a biztonságos helyeket keresi, de majd elmúlik ez, és ugyanolyan lesz, mint azelőtt, ne aggódd túl. Ha kiszedték a varratokat, és lement róla a fertőtlenítő szaga, majd megnyugszik.

2010. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az előbb mondtam neki megint hogy megyünk?ráadtam a nyakörvet és elindult velem ugyhogy csak 5percre vittem le,pisilt,de én olyan boldog vagyok!!!!!!!!!!!Aztán feljöttünk és itthon lehajtott fejjel rohan egy búvóhelyre,remélem elmúlik nála
2010. nov. 13. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy haragszik, és azt sem, hogy össze tudna kötni a fájdalmat veled. Egyszerűen furán viselkedik, mert fáj valamije, meg zavarja a tölcsér, furcs most neki az egész helyzet. Ne aggódj, pár nap, és megnyugszik, olyan lesz, mintha semmi sem történt volna vele.
2010. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van rajta gallér, ugye?

Mert az enyémnek semmi fájdalma nem volt, a tölcsér okozta az összes ilyen tünetet. Mármint valamennyi persze, volt, de a ugyanezeket a viselkedési formákat a tölcsér okozta, annyira utálta. Persze ne vedd le, mert akkor nyalogatja a sebet, esetleg rágja és tovább tart a gyógyulási idő.


Amúgy örülök, hogy ivartalanítottad! Rendes gazdi vagy!


Jah és ne félj, 100% hogy nem marad ilyen!

2010. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma reggel ugyan olyanra változott vissza mint volt!!hála istennek!ugy örülök,köszönöm mindenkinek a bíztatást
2010. nov. 14. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!