Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nehéz örökbefogadn...

Miért olyan nehéz örökbefogadni Bp. Legismertebb állatotthonától?

Figyelt kérdés

Egy bulldogot szerettem volna örökbefogadni. Mindent körüljártak, de már olyan szinten belekérdeztek a dolgokba, hogy mennyit járok el szórakozni, van-e párkapcsolatom. Ehhez mégis mi köze az állatotthonnak? Végül nem adták oda arra hivatkozva, hogy túl sokat lenne egyedül a kutya (9 órát), de szerintem aki dolgozik, minimum ennyit távol van. Ja és hozzáteszem, a kiszemelt kutya még hónapokig a telepen volt, mert nem volt rá jelentkező. Azóta elég rossz véleményem van róluk.


És azzal semmi bajom nincs, hogy megnézik a lakást, megkérdeznek dolgokat, de nem mindegy milyen mélységben. Akármennyire is családtagnak számít nálam egy kutya, nem egy gyerekről van szó. Más menhelyen nem tapasztaltam ilyesmit.


2010. nov. 13. 18:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
Hát ilyen indok után, hogy 9órai egyedüllét miatt nem adják oda, én is gondoltam egy szépet.
2010. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy tényleg túlzásba viszik, de ők a legjobbat akarják a kutyának. Persze most biztosan úgy látod, hogy akkor miért választották inkább azt, hogy még hónapokig náluk legyen, de talán azért, mert ők állandóan ott vannak a kutyákkal és nem egy lakásba van bezárva a kutya 9 órán keresztül..megértem, amit írtál, mi két francia bulldog gazdái vagyunk, mi is dolgozunk, a napi 9 órát itt is kibírják a kutyusok, de sajna nem tudjuk őket megkérdezni arról, hogy nekik milyen érzés ennyi ideig nélkülözni a gazdit. Talán tényleg nem annyira jó..ettől függetlenül biztosan nagyon jó és szerető gazdi lennél/leszel, próbálkozz máshol, nagyon sok gazdátlan kutyus van és nagyon sok menhely, ahol örülnek, ha egy kutyával kevesebb van náluk! Sok sikert!
2010. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Mert ott gazdi nélkül nincs egyedül, ugye? Nem értem én ezt. Inkább elaltatják?!
2010. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát ezek szerint csak munkanélkülieknek adják oda? Mert ha 8 órát dolgozom és utazok 1 órát (ami nem is sok oda-vissza) ennyire jön ki. Ettől függetlenül reggel kimegyek hosszú sétára és ahogy hazaérek, akkor is.
2010. nov. 13. 18:16
 5/26 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy csak munkanélküleieknek...vannak, akik otthon dolgoznak, vagy egy házaspár váltott műszakban, esetleg valamelyikük este, vagy van otthon nagymama, vagy vannak iskolás gyerekek, esetleg felnőtt, egyetemista gyerek, aki csak 11-re megy be, vagy mit tudom én...ezer más variáció. Szóval amúgy szerintem sem sok a 9 óra, de ilyen hülyeséget leírni, hogy csak munkanélkülieknek...
2010. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%
Ez mondjuk szerintem is hülyeség, hogy hát szegény kutyát senki nem kérdezi, hogy jó-e neki kilenc órát magában. Aha, mert az biztos jobb lenne neki, ha non stop vele vagyok, de enni azt nincs mit, meg a végén már lakás sincs.
2010. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%
18.20 de ez olyan, mintha nem normálisnak kezelnék azokat, akik nem műszakban dolgoznak, meg nincs öregasszony otthon. Ha meg gyerek van, akkor azért nem adják oda, mert jaj az majd meghúzza fülét, meg ha megunja, akkor majd nem kell. Ennyi erővel senkinek se kéne adni.
2010. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Megmondom őszintén,én sem adnék úgy kutyát,hogy napi 9 órát be van zárva egyedül.Hazaviszel egyet,mert másnál is kibírja ugye a kutya az egyedüllétet.Kutyuska mégsem bírja,mondjuk végigüvölti a napot,a szomszédok jogosan őrjöngenek,kutya meg repül vissza.Befogadott felnőtt kutya mindig lutri!

Egyébként az is lehet,hogy a hozzáállásod valamiért nem volt nekik szimpatikus,esetleg olyat mondtál,amit te észre sem veszel,de nekik elég volt ahhoz,hogy ne kapj kutyát.

Mennyit jársz szórakozni?Igen van közük hozzá,mert ha dolgozol pl.napi 9 órát és utána még szépen eltotyogsz pár órát szórakozni,az nem jó a kutyának.Vannak továbbá olyanok,akiknek a szórakozás fontosabb,mint a kutya,mert elvan addig egyedül.Ilyenm volt az egyik szomszédom,éjjel elment bulizni,a kutya meg hajnalig ordított minden alkalommal,a csaj meg meg volt sértve,miért balhézunk.

Van-e párkapcsollatod?Igenis,fontos.Mi van,ha az épp aktuális párod nem is akar annyira kutyát,mert mondjuk nem szereti,vagy fél tőle?Vagy ha van partnered,esetleg épp úgy dolgozik,hogy a kutyával tudtok lenni felváltva.

Szóval ezért nagyon fontosak ezek a kérdések.

2010. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
71%
18:20-as vagyok. Szerintem a miénk tök átlagos család. Apám elmegy itthonról kb hajnal 5-kor, hazaér 15 óra körül, anyám elmegy itthonról 7-kor, hazaér 18 körül, én elmegy itthonról 9-kor, hazajövök 18 körül, vagyis a mi kutyánk átlagban 9-től 15-ig van egyedül, pedig mindenki teljes időbeosztában dolgozik. Szóval nem hiszem, hogy lehetelen kérés, hogy ne legyen egyedül 9 órát egy kutya...mert szerintem a problémájuk az, hogy ez a 9 óra nem 9 óra, mert szerintem mindenkivel előfordul hetente többször is, hogy munka után el kell intéznie valamit (postára menni, bevásárolni, ajándékot venni, mosodába menni, anyám kínja...), úgyhogy jó az 10 órának is.
2010. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%
Szerinted mi abban az átlagos, hogy a gyerek kilenckor megy el? Az átlagos családok, átlagos gyerekei fél nyolc-nyolcra járnak iskolába.
2010. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!