Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya jobb és miért?...

Melyik kutya jobb és miért? Bichon havanese vagy bichon bolognese? És mennyibe kerülnek törzskönyvezve körülbelül? És honnan/kitől a legérdemesebb venni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Helo kedves kérdező! Szerintem a bichon havanese! Törzskönyv nélkül vettük mi 25.000fr-ért. Azért jobb mert a bolognesek érzékenyebbek és törékenyebbek plusz betegesek is. A kocsikázást nem mindegyik bolognese bírja. A havanese egy strapabíró kutya , nem mint tára a bolognese! Havanesem van nekem is nem , kell bolognese nem szabad kivini erdőbe. Annyi bacit össze szed. De a havanesenek semmi baja nem lesz. Mert a bolognesenek puhábbak a csontjai , a havanesenek kemény erős csontjai vannak. Ezért ezek a bajok nem kerülhetőek el könnyen a bologneseknél:

Csont törés , fertőzés .

Ezek körül valameik biztos eléri a bologneseket. Kényesek is nagyon! Szóval szerintem havanese! ÜDV: egy havanese gazdi!

2010. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is havanesem van, tehát egyértelmü hogy szerintem ez a jobb. Az enyém is törzskönyvnélküli, és szintén 25 ezerért vettük pont két éve. Imádom! Kicsit elkényeztettük, de ő nem teljesen szobakutya. Kertes házban lakunk, és van kutyaajtó, amin kedve szerint közlekedhet.
2010. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is jobban tetszik a havanese. Természetre nagyon hasonlít a két fajta egymásra. Én törzskönyvvel vettem 80 ezerért. (Ebben az árban benne volt 2 oltás, 3 féregtelenítés, chip és a törzskönyv) Szerintem a törzskönyves kutyusok 70.000-től kezdődnek. Mondjuk láttam már hibás törzskönyves kutyust 50 ezerért. Ezek nem komoly hibák, harapás vagy pigment hiba. Hobbi célra tökéletes. Egyébként szerintem a 80 ezer nagyon jó ár. Ennél sokkal drágábban is árulnak havanese kutyust.
2010. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok! A mi féléves havanesünknek kicsit rózsaszín orra van!
2010. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20:36-os vagyok:-) Wonderland's Happy Angel, Domoszlói-Vadász ezek nagyon jó kennelek. Azt hallottam, hogy a Carrycot kennel sem rossz, de azt nem ismerem.
2010. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Cinti12 ***** válasza:
Szia!! Szerintem a bolognese a jobb!!! Sokkal odafigyelőbb okosabb és mondják hogy a havanese hányos és a bolognese nem!! A bolgnese egyátalán nem beteges szerintem amúgy meg tökre nem kürönböznek csak a szőrük!! Nincs különbség amellet maraggy amelyik neked tetszik ne pedig amellet ami másnak tetszik tehát nekem Bolognese!!
2012. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cinti12 ***** válasza:
egy bolognese gazdi
2012. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom,hogy nagyon régi kérdés,de válaszolok,mert itt értelmes válasz nem nagyon volt.Milyen hülyeségeket szedtek ti össze,úristen :O

Hányosabb?nem bírja a kocsikázást?bacit össze szed?


Na tisztázzunk vmit!


Jellemre a két fajta nagyjából megegyezik.

Küllemre valóban a Havanese kicsit masszívabb kutya,de nem sokkal!


Ha beteg lesz a kutya az nem a fajta hibája,hanem hogy szar helyről lett véve! 20-25 ezer ftért csak szaporítós ideggyenge kutyát lehet venni.


Csak is törzskönyves kutyát szabad venni!


Az meg,hogy x fajta hányosabb baromság. Egyed függő ,de pl a kutyák idegességükben is szoktak hányni és ha éppen kocsikázás előtt kapott enni,idegességében kidobhatja a taccsot.


Vannak fajtán belül kicsit önállóbb egyedek és vannak nagyon ragaszkodó és bújósok is. De minden fajtában előfordul.Ahogy az emberek közt sincs két egyforma.Kutyák közt sincs!!!


Nekem havanesem és nem volt gondunk vele soha,jól nevelt,egészséges kutya.

2015. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!