Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak össze két...

Hogyan szoktassak össze két macskát egy kutyával?

Figyelt kérdés
Két cicám van, 11 és 8 hónaposak. Kertes házban lakunk, a cicáim bent alszanak, napközben viszont sokat vannak az udvaron. Úgy adódott, örökbefogadnék egy jobb sorsra érdemes, közepes termetű keverék kb 2-3 éves kutyát. Hogyan szoktassam össze a macskáimmal? Elsősorban olyanok válaszát várom, akik csináltak már ilyet!
2009. jan. 11. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nehéz, ha a cicák félnek a kutyáktól, a kutya meg nem bírja a macskákat. De egy jó módszer: rakj rá a kutyára szájkosarat, és akkor nem tudja bántani a macskákat, és össze tudnak ismerkedni anélkül, hogy nagy baj keveredne ki belőle. Persze ehhez idő kell, mert lehet, a cicák rögtön fújni fognak, meg felfutnak a fára, ilyenek.

Nálunk ez a módszer bevált, és mostmár együtt alszik a kuty a ciccel.

2009. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bíztam benne hogy nem lehetetlen feladatra vállalkoztam...:)

A szájkosár jó, gondoltam már rá, még valami felszerelés? Póráz pl? Zárt helyen vagy nyílt terepen?

2009. jan. 11. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk két nagy kuvaszunk van és amikor hoztunk két cicát, csak odavittük őket a kutyákhoz, bemutattuk őket, és mondtuk a kutyáknak hogy nem szabad, nem bántod. Már az első pillanatokba ki fog derülni hogy milyen a kutya. Mert vannak olyan kutyák amelyikek úgy lettek nevelve h utálják a cicákat, de vannak olyan kutyusok amelyikek nem bántják őket. Figyelni kell őket, amikor ráérsz, és ha túl durva lenne a cicákkal, rá kell szólni. Nálunk a 6hónapos cicákhoz augusztusba vettünk egy westie-t, igaz még kicsi volt, hamar megszokta a macskákat, de ahogy nőtt fel, bántotta őket, pontosabban piszkálódott velük. És a mai napig gond van vele néha, de figyelek rá, és rászólok, és ráütök a fenekére ha bántja őket. Hidd el, hamar megszokják egymást.

2009. jan. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja a legfontosabbat elfelejtettem. Mindhármukat ugyan úgy szeresd. Ne kivételezz a cicákkal a kutyával szembe. Érezze a kutyus is hogy őt is nagyon szereted. Játszatok együtt, kutyus, cicák, te. Így összetudnak ők is barátkozni.
2009. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktattam össze az előző kutyusommal egy kiscicát, pedig utálta a macskákat. Naggyon fontos, hogy a cicákra is ugyanúgy figyelj mert hidd el nekem pillanatok alatt kikapják a kutya szemét ha megijednek, főleg ha utóbbin szájkosár is van és nem tud védekezni. Simogasd mindőjüket ugyan úgy és beszélj hozzájuk nyugodt hangon, hogy érezzék nincs baj, nem fog bántódásuk esni.
2009. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy van rajta szájkosár még tud védekezni.. Vagy mit szeretnél, harapja ketté a macskát?..
2009. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt az utolsót nem értem...védekezni? kettéharapja a macskát? mi van?
2009. jan. 12. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

11:56-os vagyok. Nyugi az utánam szóló színidióta és nem tud olvasni. Nem azt írtam, hogy ne legyen rajta szájkosár. Értelmezz már 3 mondatot.

Arról van szó, hogy általában a kutyák kíváncsiságból vagy játékkal közelednek a macska felé de az mérete miatt gyakran a legjobb védekezés a támadás elvet ülteti gyakorlatba. Jah és igen, szájkosárral a száján a kutya nem nagyon tud védekezni, mert a macska kisebb és gyorsabb. Tegyél a kutyára szájkosarat de figyelj oda a cicákra is.

2009. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves vagy, hogy két mondatomból kikiáltottál színidiótának:)) HAHAHAHA

már bocs, de te írsz itt értelmetlenségeket és ellentmondásos dolgokat.. és mégse cseszegetlek.

PERSZE ezt nem a kérdezőnek mondom.....

jó cicázást, kutyázást.

2009. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is éppen az összeszoktatós fázisban vagyok egy kutyussal és három macskával. Utóbbiak benn laknak, kutya kinn, ha a cicák kimennek, akkor a kutyát becsukjuk a kennelbe, ahonnan látják egymást, utána pedig szagolgathatják egymás nyomait. A cicáknak mondjuk nincs rossz tapasztalata kutyával, még nem is nagyon láttak, a kutya meg a régi helyén megkergette a helyi macskákat, de sosem volt agresszív, csak futott utánuk, ha futottak előle. A házban folyik a lényegesebb rész, itt a nyakörvet fogva közel engedem őket egymáshoz. A macskák roppant kíváncsiak, a kutya nem tudja, ránk vagy a cicákra figyeljen jobban, szagolgatják egymást közelről, és ami a lényeg: ha baj lenne, ez az ismerős terep a cicáknak, és pillanatok alatt biztonságos helyre tudnak jutni.


Szerintem jó esélyeid vannak, barátnőm úgy szoktatott össze fiatal németjuhászt kamasz macskával, hogy az első találkozásnál az előbbi hörgött és tépte a pórázt, az utóbbi meg felfújta magát és köpködött. Egy hónap múlva együtt aludtak. Igaz, a németjuhász csak a saját macskát engedi a kertbe. :)


A lényeg: sokat szagoltasd a másik szagát, vidd őket a másik által használt területre, és mindegyiket egyformán simogasd, ne érezzék magukat kirekesztve, ne féltékenységből legyenek rosszban...

2009. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!