Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne harapja...

Mit tegyek hogy ne harapja folyton a kezem? ) :

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kiskutyám és mikor simogatni szeretném folyton a kezem harapja , nem ül nyugton. Főleg most kis hegyesek a fogai, fáj mikor harap.

Aztán kicsit rákoppintok az orrára, és mondom hogy'nem szabad!' de úgylátom ettől mégjobban felmérgelődik, és újra a kezem harapja:(

Nem tudom mit tegyek, hogyan szoktassam le a harapásról...tudom hogy még kicsi, és jázszana, de azért ne folzton a kezem harapja.

Légszi segítsetek, ha van valami ötlet, tanács akkor szívesen fogadom.

köszi


2010. nov. 14. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is mindenképpen kell neki valami(k) amit rághat. Csak ne hasonlítson olyanra, amit nem rághat. Pl. cipő... műkéz :)

Játszás közben, ha harap, szintén használhatod ezt a tárgyat, de ne csak ilyeneket játsz vele.

Ha a fenyítést is játéknak veszi, fenyíts másképp, hogy komolyan vegyen.

Ne koppints, ne kiabálj, csak mondjuk markold össze a száját,nem kell erősen, csak hogy ne tudja kinyitni, fektesd hanyatt, és várd meg, még feladja.

2010. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mert amikor rászolsz és az orrára is rákoppintasz azt a játék részének veszi. A kutya nem úgy értelmez mint az ember ezt mindig észben kell tartani.

El kell választanod a játékot a sima simogatástól. Persze játékkor is előfordul simogatás, de az most más tészta.

Amikor simogatod mindig azonnal hagyd abba ha ráharap a kezedre. Nem kell egy szót se szólni csak ott hagyni és nem simogatni. Nem fogja érteni mi van, de hamar rájöhet. Ha ráharap a kezedre nincsen játék, se szeretgetés. Ez elég vacak dolog neki. Ha rászólsz az nem jó módszer mert negatívan kapcsolhat az agya. /Azt, hogy nem szabad a gazdival jászani./

Vegyél neki valamit amit harapdálhat a kezed helyett. Labda vagy valami hasonló. A rongy nem a legjobb de akár az is lehet. Mindig amikor játékról és harapdálásról van szó, akkor csak is a játékot engedd harapdálni. Ha ráharap a kezedre, hagyd ott a játékkal. Fontos, a játék nem az övé hanem a tiéd! Éppen ezért ha nincsen játék akkor ragd el. Kizárólag akkor kaphatja meg ha te játszol vele amikor úgy döntesz. Ez egyébbként is érvényes a labdára.

2010. nov. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ja meg a fogváltás miatt is harapdál.

Legyen neki erre a célra valami műcsont vagy hasonló ami az ővé. Jobb mint ha a bútort, cipőt és egyébb dolgokat kóstolná meg.

2010. nov. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak!

megpróbálom hátha sikerülnek a tanácsaitok. :)

2010. nov. 14. 17:03
 5/14 anonim ***** válasza:
1 szer mondtam neki elég eréjesen hogy "nemű" azóta nem harapgálja.(nekem is goldim van és ő 4 hónaposan kezdett el harapgálni,most 5 hónapos :))
2010. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt. Leszokott róla simán. mondtam ha harapott hogy nem és előbb utóbb abbahagyta.
2010. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ŁoŁ válasza:

ugyan ez volt nekünk voltak kiskutyáink (9 db)

és amikor bementem hozzájuk mind egyik megrohamozott és vagy a lábamnak vagy a kezem nek esett

2010. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha esetleg nem jön be, és két három hét alatt sincsen változás akkor írjál ide bátran. Vannak más módszerek is.
2010. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

remélem leszok rólla. Már alkalmaztam a módszer hogy egy kicsit osszeszorítom a száját. de a pórázt is harabdálja....:( kertes házunk van, kinnt kell tartsam, a szüleim nem engedik bent.

És pórázon kell tartsam, mert akármikor kiszökhet a kapu alatt, vagy elkószál, de néha elengedem szaladgálni, meg sétálni is sokat viszem.

:)

2010. nov. 15. 14:37
 10/14 anonim válasza:

Valószínű azért rágja a kezed, mert nőnek a fogai.

Vegyél neki olyan rágótablettát, ami kimondottan erre való. Nem is igazán ez a neve, a lényeg, hogy ilyen jutalomfalatszerű dolog. Másrészt vannak ezek az eldobálható játékok. Na azok között kifejezetten lehet olyanokat kapni, amik erre valók.

Másrészt, picit le kell szidni, ha rágja a kezed, vagy valami olyan dolgot, amit nem szabadna.

Különben meg, ahogy nő a kutyus, úgy fog leszokni róla.

2010. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!