Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van kutyája, tudna...

Akinek van kutyája, tudna segiteni?

Figyelt kérdés
4 hét múlva kapok egy labrador keveréket.lenne néhány kérdésem : mit adjak neki enni és mennyit ? hogyan neveljem? minden segitséget szivesen fogadok :)
2010. nov. 14. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős lesz, mikor hozzád kerül?

Korának megfelelően adhatsz neki kutyatápot, de főzhetsz neki külön is.Hogy mennyi kaja kell neki, majd kitapasztalod. Ha még kicsi, naponta többször, majd fokozatosan lehet csökkenteni a napi etetések számát. Kérdezd meg az eredeti gazditól, hogy mit szeret, ő milyen időközönként szokta etetni stb. Legyen neki valamilyen játéka, nálunk a labda és egy maci vált be, de van egy rongyunk is, amit imád hurcigálni.

2010. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen: adj neki a korához megfelelő kutyakaját. Úgy ahogyan a csomagoláson fel van tüntetve.


Túl sok mindent lehetne itt írni. Keresd fel a [link] helyi klubját. Az lesz a legjobb. Mindenben fognak tudni segíteni. És sokkal olcsóbbak mint bármely más kutyaiskola.

2010. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratulálok a kutyushoz, biztos nagy örömöd leled benne majd :) A labradorok nagyon okosak, kedvesek, jó kutyák.


Hű, hát most nem fogom tudni neked leírni az egész kutyanevelést, de bármi kérdésed van még ezeken kívül amit leírok, akkor nyugodtan írj, és bármilyen kérdésedre szívesen válaszolok.


Hát először is, gondolom kölyökkutyaként kapod, így mindjárt más minden.


Etetés:

Az első napokban kapja ugyanazt, mint ahol eddig lakott, de utána fokozatosan váltsatok át egy minőségi tápra. Ilyen pl az Orijen, Acana, Purina Pro plan, Dog chow, Royal Canin, Eukanuba, Taste of the wild, Hill's stb. A táp mellé kaphat még vitamint a fejlődése érdekében, jó ízként kaphat a táp mellé konzervet, husit, maradékot stb.


Itatás:

Vízzel. Mindig legyen a kutyának egy tálja, amiben csak víz van. Ez mindig legyen előtte, napi 2-3-szor cserélni kell, télen meleg vizet kell kivinni, valamint ha megfagy, azt is rendezni kell.


Ápolás:

Ugye a kullancsokra nagyon kell figyelni a kutyák esetében is.Ajánlom a kullancsok ellen a Frontline spot on-t, amit állatorvos is rárak a kutyára,de te is megveheted állatgyógyszertárban, ott majd elmondják mit hogyan kell. A másik nagyon jó az a Skudo ultrahangos kullancsriasztó, az én kutyámon az van meg Frontline, és majdnem 100%-os védelmet nyújt neki a kullancsok ellen, még sosem volt gond. A másik megoldás lehet még a bolha-kullancs nyakörv,de ez ér a legkevesebbet..

Fürdetni max egy évben egyszer kell, én nyáron a nagy melegbe összekötöm a jót a hasznossal, megfürdetem samponnal, hogy egy kicsit le is hűljön a nagy melegtől, aztán megszárad, így nem fog megfázni :)

Karomvágás, ha megnő, de ezt állatorvos úgy is látja, ha ilyesmi van, akkor levágja.

Fésülni szerintem nem nagyon kell, az én kutyám egy Golden Retriever, neki is csak hetente egyszer-kétszer kell a szőrét megfésülni.


Állatorvos:

Ha bármi baj van, már most előre jelöljetek ki egy állatorvost,vigyétek el a kutyust egy alapvető kontrollra, kapjon chipet, féreghajtót, az oltásait mindig időben kapja meg, rendszeresen legyen ellenőrizve a kutya állapota.


Tanítás,nevelés:

Szeresd,legyél vele kedves,játssz vele sokat, de adj olyan jeleket, amiből arra következtethet a kutyus,hogy te vagy a falkavezér és nem ő. Mivel nagytestű kutyusról van szó, szerintem elviheted kutyaiskolába is, hogy ott is tanuljon sokat, elvégre ott a legtöbb alapvető dolgot megtanítják neki. Már otthon is elkezdheted jutalomfalattal tanítani neki azokat, hogy pl gyere ide, ül, fekszik, pacsi, hempereg stb..


Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe, de ha bármi kérdésed van, írj és szívesen válaszolok!

2010. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! 8 hetesen fog hozzámkerülni.Szerintetek az baj,hogy keverék ? Én kifejezetten örülök annak hogy keverék.Nektek mi a véleményetek ?
2010. nov. 14. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A keverékek is nagyom szépek!Szerintem aranyos lesz :)
2010. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. Hidd el őt se fogja zavarni akkor téged miért zavarna? Ezt nem viccelődésből mondom.
2010. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Kit érdekel hogy keverék? A lényeg, hogy szeresd és egészséges legyen. Sok sikert hozzá. Szerintem egy 8 hetes kölyöknek bébi tápot adj. Az én kutyum most 6 hónapos és eddig Happy Dog maxi baby-t kapott, nagyon bevált és szerette is. Most váltottunk juniorra.

2010. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!