Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félek a kutyáktól?

Miért félek a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Ha szembejön egy kutya az utcán (akár pórázon sétáltatva) rögtön elkezd akelleténél kétszergyorsabban verni a szívem, még akkor is, ha kicsi a kutya, és igazából aranyosnak találom... mindig figyelek az utcán, hogy "megfelelő" távolságra menjek el a kutyától, ne higgyék azt, hogy félek tőle és kikeülröm, de sosem tudom, hol van ez a távolság. És nem tudom, miért félek, mert nem jutnak eszembe olyanok, mintihogy megharaphat, vagy ilyesmi, egyszerűen csak nem akarom, hogya közelembe jöjjön, vagy akár hozzám érjen... Soha nem harapott meg kutya, nem volt velük semmi rossz élményem... akkor miért van? MIndenki "hölyének néz" pedig ennyivel valkai elájul a vértől meg nem bír végignézni egy vérvételt... akkor miért nem lehet elfogadni, hogy én félek a kutyáktól? L/15
2010. nov. 14. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Pont ez amit leirtál h van aki ettöl retteg van aki attól...sokan undorodnak a kigyóktól meg félnek tölük pedig nem marta meg őket sőőt lehet hogy nem is látott még élőben.

Valószinű veled is ez lehet h netán lttál valami rosszat a kutyával kapcsolatban akár egy videot h megtámadottt valakit stb.és emiatt vált ez ki ekkkora félelmet.Azért néz hülyének pár ember mert furcsa nekik,általában akkor szoktak félni az emberek mikor rossz élményük volt velük,de ahogy leirtam sok ember fél olyan állattol amivel életében nem találkozott,szóval nem vagy hülye.

2010. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

én is félek a kutyáktól, de van oka...

egyszer kb 2 éve póráz nélkül sétáltattak egy kutyát és megtámadott miközben biciklivel mentem el mellettük.:S az oldalamat harapta meg és természetesen úgy elestem a biciklivel:S én azóta félek a kutyáktól, ugyanígy kerülök minden kutyát, ami nem az enyém, egyedül sem merek a faluban sétálni! mikor sötétben vagyok egyedül, akkor meg azt hiszem, hogy előfog jönni egy nagy kutya és megtámad:S és még ezért is "hülyének tartanak" :S hát szép..

16/L

2010. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez közönséges fóbia, nincs racionális oka. Van testes kamionsofőr, aki a macskáktól fél, van nő, aki a borsótól (igen!). Hozzáértő pszichológus segíthet illetve te is magadon, ha képes vagy felülemelkedni a fóbiádon és magadat megerőltetve közel menni egy békésebb állathoz, sőt egy kedveset aranyosat meg is simogatni. Ha tapasztalod, hogy semmi baj nem történik, elmúlnak ezek a testi tünetek. Kezdeti lépésnek még az is jó, ha képeket, filmeket nézel kutyákról.
2010. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hell-ikon ***** válasza:

Leírás alapján ez nekem már inkább fóbiának, mint szimpla félelemnek tűnik, de az enyhébb típusa.

Bár a fóbiát is általában vmi rossz élmény váltja ki.


Ezen fokozatosan úgy lehetne javítani, hogy olyan kutyák társaságában töltesz minél több időt, amelyekről biztosan lehet tudni, hogy barátságosak, kedvesek, kiegyensúlyozottak.

Nem kell rögtön haverkodni velük meg simogatni, csupán eleinte szoktatni az elméd a kutyák közelségéhez.

Előbb-utóbb eljön majd az idő mikor te magad is felbátorodsz és úgy érzed, hogy akár meg is simogathatnád egyiküket.


Én hasonló módon küzdöttem le a pók fóbiámat.

2010. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Egyáltalán nem vagy hülye. Mindenki fél valamitől, van aki beismeri és van aki nem. Ez pedig egyáltalán nem szégyen.Az én 14 éves lányom is nagyon fél a kutyáktól.Ezért, ha mód van rá elkísérem az iskolába és elé is megyek, ezért és a félelme miatt is szét cikizik a kretén osztálytársai akiknél intelligenciáról beszélni sem lehet, mert még a szó jelentését sem ismerik. Viszont azt tudják, hogy mi a füves cigi.Azt még nem tudjuk, hogy mi lesz a kutya fóbiájával jövőre amikor középsuliba fog járni, de megpróbáljuk megoldani, hogy a lakóhelyünkhöz közel vegyék fel. Persze ettől még nincs megoldva a mi problémánk se. Én a liftbe félek nagyon.Egyszer bekellet szállnom, mert a 11.-re mentem azt hittem ott halok meg olyan halálfélelmem volt. Úgyhogy nem vagy egyedül.Kitartás és ne mutasd ki, mert a gyenge pontodon fog mindenki szórakozni, de elfelejtik, hogy nekik is van.
2010. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hell-ikon ***** válasza:

Ja igen, a fő kérdésre félig-meddig is válaszolva:


A tudatalatti nagy úr.

Könnyen meglehet (de nem biztos), hogy akarva, akaratlanul a szüleid plántálták még beléd ezt a félelmet egész pici korodban. Sok szülő, ha kutyát lát rögtön azt mondja a pici gyerekének, hogy "vigyázz megharap", még ha a világ legjámborabb kutyájáról is van szó.

Érthető, védik, óvják a gyermeküket, teljesen természetes csak van akiben ez a meglehetősen negatív üzenet túl mélyen megragad, főleg ha elég gyakran, megfelelő mennyiségű félelemmel átitatva közlik ezt a pici gyerekkel, az bizony megtanul félni minden kutyától.


Kevés olyan -egyébként kutyát nem tartó- szülővel találkozom, akik veszik a fáradtságot, hogy megtanítsák a pici gyerekeket, hogy bár óvatosnak kell lenni egy idegen kutyával, de nem feltétlenül kell tőle félni, főleg ha a gazdája is ott van.


Szóval ez is lehet egy magyarázat arra a kérdésre, hogy miért félsz a kutyáktól.

Nem biztos, hogy így van, de előfordulhat.

2010. nov. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 1 kaukázusi juhász kutyátol féle ezért másik oldalra átmegyek és kikerülöm kutyásházat vagy az auton ahol kutya van azon az oldalon kijeb megyek probálok energiát sugározni Cesar Milan modszereit probálom ki hogy ne féljek kutyáktol bátor legyek nem féljek rotwiler harci házőrző nagy meg közepes méretű harapos kuytafajtáktol
2010. nov. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm aki a cápáktól fél, és emiatt a víztől is fél. Még a balatontól, vagy akár egy medencétől is, pedig pontosan tudja, hogy nincs ott cápa.


Ezek totál irracionális dolgok, inkább fóbia, ha azt sem akarod, hogy hozzádérjen.


Az a te döntésed, hogy akarsz rajta felülkerekedni, vagy nem.

Azt hiszem Goethe volt az - vagy egy másik író, és tök ciki, hogy össszekeverem - akinek tériszonya volt, és elege lett belőle, ezért felment egy toronyba, és ott állt egészen addig míg el nem múlt a félelme, és teljesen meg nem nyugodott. Párszor még megismételte, egyre rövidebb idő alatt nyugodott meg, és végül elmúlt a tériszonya.


Szóval ha neked így nem jó, akkor kezdj el változtatni rajta, ha meg így jó, hát akkor maradjon így, az meg, hogy mások mit mondanak ne érdekeljen.

2010. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!