Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell tartanom valamitől? Mire...

Kell tartanom valamitől? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

A szomszédunkba vizsla (1éves) kutyus van,nem tanított,kicsit szeleburdi. A kislányom 2 éves,nem fél a kutyáktól,de mivel a vizsla amikor meglátja mindig felugrik rá és megnyalja,már nem akar barátkozni vele. Viszont már nem merem 1 percre sem egyedül hagyni(közös a bejárati út),mert félek,hogy egyre inkább félni fog a kutyáktól.

Kutyatartók és kutyabarátok,hogy neveljem a kislányomat,arra,hogy szeresse a kutyákat,ha én sem vagyok biztos benne,hogy nem fogja bántani.


2010. nov. 15. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az tényleg ijesztő, ha ráugrál a kutya, mégha nem is bántja, de gondolj bele, fellöki, képen nyalja, stb.


Egy egy éves vizsla tele energiával még a legnagyobb jó szándékkal is kárt tehet a gyerkőcben.


Szerintem felügyelet nélkül semmiképp se hagyd. Még saját kutyával sem engedném az első pár évben, pedig hidd el, én aztán nagy kutyás vagyok, és tuti, hogy ha egyszer lesz gyerekem, az első dolgom lesz bemutatni a kutyának, de kizárólag felügyelet alatt.


Esetleg elkezdheted nevelni te a kutyát. Ha ugrik, óvatlanul közeledik, letiltod, elzavarod, bevéded a gyereket, ha pedig szép udvariasan közeledik, akkor megdícséred, megsimogatod, és odaengeded.


Sajnos ez nehéz ügy, az én kutyám is kiskorában párszor ráugrott az unokaöcsémre. Azóta a kutya keményen le lett tiltva, és nem pofátlankodik a kicsivel, de a kicsi még mindig fél tőle. Szerencsére nem minden kutyától, csak az enyémtől.


Érdemes megmutatni a kislánynak, hogy hogyan kell közeledni a kutya felé. Tartsa ki a kezét, szagoltassa meg vele, ha épp nyugis a kutya akkor szabad simogatni, ha nem, akkor meg nem.


És ha ettől az egytől félni fog, még akkor is be tudsz neki mutatni egy csomó másik kutyát séta közben, akiktől nem kell félni. Én is félnék, ha egy nálam nagyobb kutya rámugrálna, még akkor is,ha csak az a célja, hogy jól képennyaljon.

2010. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek a vizslákról? Okos,könnyen tanítható kutyák?
2010. nov. 15. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:

A vizslák okos, értelmes kutyák, nagyon gyorsan taníthatók. Szándékosan soha nen fogja bántani a kislányodat. Én a helyedben a gazdával is beszélnék, hisz az ő feladata megneveli a kutyáját.

Tudom, nem sokat segítettem, de úgy gondolom, hogy félned nem kell tőle. Amúgy milyen nemű?

2010. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Okos és könnyen tanítható kutyák, viszont energia bombák. Ha nincsenek napi szintem megmozgatva, akkor nem nagyon bírnak magukkal.


Nem rossz szándékúak, csak gyorsak és nagyot tudnak ugrani. Tündérpofák, de ha nekifutásból megindul a gyerek felé, az nem éppen biztonságos.


Szóval tényleg a szomszéddal kéne tárgyalni arról, hogy hogyan tartja és neveli a kiskutyáját.

2010. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MME ***** válasza:
Ha a kutyát kezelésbe tudod venni, akkor én annyit ajánlanék, hogy ha meg tudod oldani, akkor legyenek a gyerekednek (és vele neked) interakciói a kutyával, talán ez a legfontosabb számotokra. Ez oldja a félelmét. Vagy adhat neki jutalomfalatot, amikor kiérdemli (egy kutya sokszor ki tudja érdemelni, ha elég időt töltetek kint), esetleg ő adhatja a vacsoráját/ebédjét, szerintem a szomszéd megengedi, ha elmondod, miért. Próbáld rávezetni a lányod, hogy van más, jó, vagy szórakoztató oldala is a kutyának.
2010. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi újság? Beszéltél a gazdával?
2010. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Szóval,mi nem vagyunk napi kapcsolatban a szomszédékkal és amikor a férjem szólt nekik,hogy megijedt a kislányom a kutyustól és óvatosabban vigyék át a közös területen, akkor a szomszéd kicsit megorrolt ránk,hogy ez a kutya senkit nem bántana. Azért tettem fel itt a kérdést,hogy egy kutyatartó,hogy lát egy ilyen problémát. Ha,találkozom velük,akkor mindenképpen szóba hozom a témát. Addig is írjatok,ha valami hasznos eszetekbe jut.

Köszi

2010. nov. 16. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!