Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítják meg a kutyákna...

Hogyan tanítják meg a kutyáknak azt, hogy védje meg adott esetben a gazdáját?

Figyelt kérdés
Sajnos még videókat sem találtam róla,nagyon érdekelne.
2010. nov. 15. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem ezt nem igazán kell tanítani.. ha jóban vagy a kutyáddal és szeret téged akkor ő érzi ha téged valaki bántani akar és megvéd. Az én kutyám is már védett meg pedig senki soha nem tanította rá.
2010. nov. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)amúgy nagyon szeretem az ilyen videókat nézni,annyira okosak a kutyák,mindig meghatódom:) Nekem is van,de "csak" egy kistestü:) De ő is mindig "hősködik" :)
2010. nov. 15. 14:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem véltetlenül nem teszik ezt közkinccsé, hanem azért, mert veszélyes játék ilyesmit otthon csinálni.


Ellenőrött körülmények között, pályán, örző védő segéd segítségével tantják meg neki, a zsákmányösztönre, és a védőösztönre alapozva.


De itt nem az a lényeg, hogy a kutya támadjon, hanem hogy a kutya csak a gazda parancsára támadjon, és parancsra eresszen is.


Itt van egy videó egy edzésről: http://www.youtube.com/watch?v=FSiAQps5Dpg

2010. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt régen egy kutyabarátom a gazdáit nem is ismertem, megbarátkoztam vele kerítésen kersztül. Egyszer épp mentem haza éjjel amikor a kutya kiugrott a kerítésen és elkezdett kísérni. Egy idő után jött egy illető a kutya védekező állásba helyezkedett rá kellett szólnom hogy ne bántsa az illetőt.A kutya a barátját megvédi nem kell tanítani.Pedig ott nem a területén volt a kutya csak a barátja volt a közelben.Hogyan lehetne megtanítani olyanra amit csak a kutya érez.Nem is tudtam a kutya nevét mégis szót fogadott mikor mondtam hogy ne támadja az illetőt.
2010. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gazdájától nem sok szeretet kaphatott ez a kutya hogy hazakísért egy olyan személyt aki megbarátkozott vele.A kutya legalább4 kilométeren át kísért míg haza nem értem.
2010. nov. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menj kutyasuliba, mert az egyéni akciók nem vezetnek jóra. Egy kutyát előbb kell megtanítani az "ereszd" vezényszóra, mint a "fogd"-ra.

Ha becsibészeled és rosszul, akkor veszélyessé válhat mindenkire.

A kutyasuliban megtanítják szót fogadni, mert ez az első és utána jöhet a támadások elhárítása.

De ne vedd félvállról, mert a kutya csőre töltött pisztoly ám. És ha elsül, annak egyedül a kutya látja kárát.

2010. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy pályán jól dolgozó sportkutya, közel sem biztos, hogy "éles" helyzetben is megvédi a gazdát.

Vannak olyan segédek, akik idegen helyen , rejtett karral támadnak a személyre. Az a kutya, amelyik akkor rögtön reagál ,jó.

2010. nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 diagnostic ***** válasza:

Ha ilyesmire akarod tanítani a kutyádat,akkor a legjobb,hogyha elmész vele egy kutyaiskolában,ahol ezt ellenőrzött körülmények között, szakértők segítségével elsajátíthatja a kutyus.

Ennek ellenére nem biztos,hogy javasolnám ezt. Szép dolog ugyan a kutyától,hogyha megvéd téged,de nem megfelelő képzettség esetén(nem csak őrzővédőre gondolok) kifejezetten veszléyes helyztek állhatnak elő.

Ezen kívül,hogyha a kutyád megvéd téged,az fegyverhasználatnak minősül. Szóval konkrétan csak akkor védhetne meg,ha pl késselvagy teszemazt boxerrel támadnak rád. De ugye ilyennek a kutyát se tenné ki az ember,másfelől,ha ez nem így van,akkor annak komoly következményei is lehetnek

2010. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,nem akarom megtanítani erre a kutyám,csak érdekelnek ezek a videók:)amúgy kis termetű kutyám van,nem egy nagy,vérengző vadállat:)
2010. nov. 16. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

az én kutyám is már védett meg mint írtam. csak láttam hogy neked is kistestű kutyád van. hát nekemis:D egy yorki és ő is imád hősködni.

2010. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!