Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ennivalót adhatnék a...

Milyen ennivalót adhatnék a kutyámnak?

Figyelt kérdés
A kutyatáp nagy mennyiségben kizárva. A rizst és a tésztát egyenesen utálja. A füstölt izt imádja.Ja és a levest se eszi meg sajna. Most kizárolag a csonot és a tápot eszi a többi kaját nem eszi. Milyen olyan kaját adhatnék neki amit biztosan megenne. Csontot nem adhatok mondig neki. A tápra meg a szüleim huzzák a szájukat.
2009. jan. 11. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

attól függ,ha nagytestű(gondolom az,mert a kistestű nem nagyfogyasztású)szóval megfőzve farhátat,csirkecombot(csont nélkül kell odaadni)rizzsel,esetleg egy kis répával.de ez se lesz olcsóbb mint a táp.

ezt sose fogom megérteni minek kutya,ha aztán nem tudják fenntartani?(a szüleidre értem)

2009. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fent tudjuk tartani csak lettek neki fözve ilyen dolgok és egyik se kellett neki.
2009. jan. 11. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy a szüleid miért húzzák a szájukat a tápra? Sokkal kevesebb gond van vele mint a főzőcskézős kutyakajákkal, és ha a kutya a tápot szereti akkor azt adj neki azt. Ja és üzenem a szüleidnek, hogy egy kutyát vettek nem konyhamalacot.
2009. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen vedd el tőle a kaját, ha nem eszi meg! Pár nap és rájön, h ha nem eszik, másnapig nincs kaja!
2009. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így igaz, rajtad múlik mennyire lesz finnyás a kutya. A miénk a tápot nem szereti annyira de nem fogok neki minden nap külön főzni. Általában elkeverem neki valamivel amit szeret, pl. tejföllel, vagy levest öntök rá. Ha nincs erre időm kiteszem neki és vagy megeszi, vagy nem, akkor éhenmarad. Természetesen mindig elfogy előbb-utóbb. Ha a tápot szereti akkor csináld amit én, keverd össze főtt kajával csak az övébe akkor a házi koszt legyen több, hogy szokja. De igaz ami igaz, nem konyhamalac, a házi ksozban amit ti esztek nincs benne minden amire a kutyának szüksége van, erre figyelj oda és mindenképp adj neki valamilyen vitamint. A Pet-Champion jó és nem drága. 60db olyan 1300körül van.
2009. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad elkényeztetni a kutyákat, én lassan több mint 15 éve foglalkozom kutyakiképzéssel. Olyan nincs, hogy egy kutya nem eszi meg a kajáját. Elvan kényeztetve! Nálunk a kajálás úgy nézz ki, leteszem a tálat, és mint a porszívó behabzsolnak mindent, erre kapnak max 15 percet. Mindegy mi van a táljukba, mert tudják addig kell megenni, ameddig megengedem, és elé teszem. Nincs gondolkodási idő, nem vagyok éhes, ez nem ízlik, majd később stb. Ha nem eszi meg, szó szerint éhen hall, de ettől nem kell félni, hisz az életben maradási ösztön erősebb, ha nem tenné meg, az azt jelentené, hogy életképtelen. Tudom ez most lehet úgy jön le, mintha spártai módszerekkel nevelném a kutyát, ne higgye senki, nálunk a kutya szent állat, fent alszik az ágyon, körülötte forog minden, imádjuk, de vannak szabályok amiket bekell tartani, ilyen pl a megfelelő etetés. Nyugodtan etetheted táppal, csak figyelj a megfelelő minőségre, hidd el, nincs szüksége másra. Én soha nem keverem a tápot semmivel, elrontja az izét, és büdös lesz, és ez-az amit sokan elrontanak, mert ez a lépcső vezet oda, hogy később válogat. Ha szeretnél neki mást adni, maradék, csont, főztél neki valamit stb, akkor szépen megeteted a táppal (kisebb adag), és kapja a másodikat, az addigra már üres tálba. Egy idő után rájön, megkell enni ami a tálba van, és ha szerencsém van, még valami finomabbat is kapok utána…
2009. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!