Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki beszól, hogy ne...

Ha valaki beszól, hogy ne arra sétáltassátok a kutyátokat, mit csináltok?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap sétáltattam a kutyám, a megszokott úton (itthonról a központba szoktunk menni, a kutyám ott játszik a többi kutyával). Van egy utca, ahol az egyik házban van 3 nagytermetű kutya. Mindig nagyon megugatnak, ha észrevesznek. Én mindig az utca másik oldalán megyek, ha kutyával vagyok, hogy a lehető legmesszebb legyünk tőlük, de így is ugatnak. A gazdájuk úgy rámszólt, hogy sétáltassam már máshol a kutyámat, mert az ő kutyái ezt nem bírják... Persze ebből alig hallottam valamit a kutyáitól... De ez a nő... Nem teljesen értem a logikáját. Az én kutyám mindig csöndben sétál el, mindig pórázon van, nagyon ritkán ugat vissza egy-kettőt, de sosem ő kezdi. Annak a nőnek a kutyái ugatnak meg mindig, és ez őt zavarja, nevelje le őket róla... Mellesleg azok a szegény kutyák szerintem az utcát se látták még soha, csak a kerítés mögül.

Elmagyaráztam neki, hogy erre kell jönnöm, mert másfele nagy kerülő lenne, és nem az én kutyám ugat, hanem az övé, úgyhogy ne neki álljon már feljebb. És a végén úgy leintett, mintha még én lennék a hülye...

Ti ilyenkor mit csináltok?

Nem voltam túl meggyőző, csak amennyire egy fiatal lány az lehet... De úgy meglepődtem, mert tudtam, hogy vannak hülye emberek, de valahogy úgy gondoltam, hogy a kutyások normálisan viselkednek a többi kutyással.


2010. nov. 15. 16:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A szeme láttára szedtem fel a kutyaszart nem messze tőle, úgyhogy még ez sem zavarhatja.

Abban bíztam, hogy aki kutyát tart, azt úgyis elegen piszkálják a kutyát nem tartók, és így a kutyások összefognak és kedvesek egymással.

De folyton csalódni kell az emberekben, elég szomorú.

Arra fogok sétálni, nem fogok miatta hosszabb úton menni. Csak nem tudom, mit reagáljak, ha megint beszól. Lesz még rá lehetősége, minden nap arra sétálunk. Remélem, hogy nem jut el arra a szintre, hogy ránk engedi a kutyáit...

2010. nov. 15. 17:03
 12/21 MME ***** válasza:
76%

Tipikus :) Egyébként attól, hogy van kutyája, még nem kutyás, ég és föld, hogy valaki kutyázik, vagy valaki odalöki neki a kaját-vizet, és mindig a másik a hibás ha a kutyája neveletlen.


Én sem foglalkoznék vele. Hiába. Többször leálltam elmagyarázni a dolgot. Mindenkinél egyszer próbáltam, több esélyt nem adtam, hogy megvilágosodjon, aki hülye, az hülye. Egy esetben voltam kénytelen engedni a fenyegetésnek (azt mondta a hapsi, lelövi a kutyáim, ha még egyszer arra meglát - amúgy az ő falkányi kutyája szökdös ki mindig az enyéim után, mert a kerítésük vicc, és ez zavarja őt :D), de itt azt hiszem, meg lehet érteni engem, mert már ült börtönben gyilkosságért (mondjuk az nem szándékos volt, hanem úgy sikerült ütnie egyet kocsmai verekedésben). De egyébként ne engedj. Minden utcában van min. egy ilyen ember. Van esélyed rá, hogy előbb-utóbb majdnem minden utcában egyszer beszólnak érte, a szemedbe, vagy mindig jó hangosan fikáznak és irtó csúnyán néznek rád, ha még arra sem képesek, hogy odaálljanak eléd. Utána mi lesz?

2010. nov. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, bár igazd van, de legalább kutyás értse meg a kutyáját.

Lehet, hogy azt az illetőt a szomszédai zaklatják, vagy éppen fel is jelentették, mert sokat ugat a kutyája és most bajban van.

Én a helyedben útvonalat változtatnék...

2010. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

én azt szoktam erre válaszolni, hogy ha ő is megsétáltatná rendesen+ szocializálná a kutyáit akkor nem ugatnának állandóan

a legrosszabb házőrzők az ilyen ebek...egy ember bármikor besétálhat mellettük de akármilyen kutyának neki akarnak menni-néha ezt is elmondom:)))

2010. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

szerintem csak 1 határozott felépés kell.

megkell mondani neki úgy hogy komolyan vegye.


pl.van 1 5 hónapos közepes testű kutyám.kivittem sétálni,találkoztam 1 nénivel azt mondta tüzel a szuka de vigyázni fog hogy ne bántsa a kicsit.persze az én kutám kikezdte a rottweillert és szépen leszedett a kutyámnak az orráól 1 kis darabot.

és még neki áll fejjebb hogy mér nem vigyázok a kutyám.

mondtam neki:létszives ha már ilyen szépen mondjuk egymásnak a tipeket és is adok 1et.miért kell kihozni a tüzelő kutyát???nem hinném hogy nagyon megeröltetné magát hogyha 1 kicsit átgondolná ki is itt a hibás.

néni mondta:de,de,de hát,hát.

mondtam:ne motyogjon nekem itt, 90 fokos fordulattal induljon haza.

ENNYI elhuztam a csíkot és ő is.majd megütött a guta

2010. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

EGyikötöknek sem volt igaza.

Először is, a tüzelő szukának is szüksége van sétára és nem szívódhat fel, nem mehet olyan helyre, ahol nem találkozik más kuttyal.

Másodszor, ha pórázon vannak, nincs összetűzés, mert mindkét gazdinak vigyázni kell a kutyájára.

Harmadszor, ha ivartalanítva vannak, akkor pláne nincs gond.

Nem csak a másikban kell keresni a hibát, amikor sajátban is van olyan...

2010. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
akárhol sétálhat a kutyája csak ne bántsa a másikat.engem csak ez ütött meg és a beszólása is
2010. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
oncogito egyél káposztát(jó rostosat)
2010. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Akárhol, bárki mást bánthat, csak téged nem?

Póráz és ivartalanítás - gondoltál már erre?

2010. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"ne bántsa a másikat"

vagyis a többit ha nem egyértelmű

2010. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!