Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta van ami...

Milyen kutyafajta van ami egyáltalán nem szökős és nem is nő nagyra?

Figyelt kérdés
2 éve tacskóra esett a választásunk az alacsony mozgásigénye és nem túl nagy termete miatt, de az első elszökött év elején, ma estére pedig az új is valahogy kijutott. Ismerős azt mondja tacsiknál ez normális szerinte mert a mamájának is az volt és mindig úgy kellett visszahozniuk őket. Valami hasonlót szeretnénk mint egy tacskó igény és méret tekintetében csak nem szökőset.

2025. okt. 2. 19:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Számomra egészen elképesztő hogy a második kutyája szökik el valakinek és nem arra a következtetésre jut, hogy meg kellene csinálni a kerítést, hanem arra, hogy a fajtával van a gond, és legközelebb olyan kell, ami nem szökős...
2025. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

A keresett kutyafajtát mesterségesen készítik.


Itt lehet megvásárolni:

[link]

2025. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
34%

a tacskók tényleg eléggé szeretnek mászkálni a vadászösztönük miatt, meg a testfelépítésük is pont jó az alagutak ásására, szóval nehéz megállítani őket.

Ha kicsi és nem szökős kell, akkor nézd meg a Bichon Frise-t vagy a Shih Tzu-t, meg esetleg a Máltai selyemkutyát is; ezek nem nagyok, és általában nem az a fajta, ami átrágja magát a falon, inkább bent hesszelnek, de azért persze mindegyiknek kell séta és foglalkozás, meg a kerítés is legyen rendben, mert ha valami nagyon izgalmas, még a legpuhányabb is megpróbálhatja!

2025. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

"ma estére pedig az új is valahogy kijutott"


Keresd meg a kutyádat és csináld meg a kerítést!

2025. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Tacskom van. Mondjuk kezdjuk ott, hogy ilyenkor o mar leginkabb bent pihen, mert rohadtul hideg van neki kint, de amugy tok erdekes, nem szokik.

Lehet van hozza koze, hogy naponta setaltatjuk, labdazunk vele? Meg ivartalan? Ja persze a kerites is jo, termeszetes, ha egyszer kutyad van. De a kapun se megy ki engedely nelkul, ha nyitva hagyom (amig pl huzom ki a kukat) mert meg van nevelve.

Hmm, nem is tudom. Milyen erdekes, ha az ember foglalkozik a kutyajaval, neveli, akkor az tud viselkedni is 🫣


Te a budos eletben tobbet ne tarts kutyat! Kozelukbe se menj. Koszi🙏🏼

2025. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
22%
Szigorú nevelés, kevés kaja..
2025. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Második nagyon vicces vagy...


Harmadik: rájuk néztem de fogalmam sincs ki tenyészt ilyeneket a környéken, meg kicsit olyan életképtelenek tűnnek ridegtartásra, inkább ilyen szobakutyának tűnnek, kimaradt, hogy olyan kutya kéne amin nem annyira látszik ha összepiszkolja magát illetve el tudja kapni a kártevőket (nyest, patkány, egér -sajnos mind sok a környéken)

Egyébként a kerítés teljesen rendben van 175 centi magas drótfonat szögesdróttal lent pedig le van fektetve oszlop a kerítés alá de így is kutúr/átmászik az eb.


Ötös: 1000 négyzetméteres a telek (350 előkert+kiskapuval elválasztva hátsó kert) szóval van helye futkározni ha akar, falun nem szokás sétáltatni, vagy egyszerűen kiengedi a drága gazdi estére "önsétáltatni" aztán biciklivel lehet menekülni a falkába verődött kutyáktól esténként ha valami miatt épp későn érsz haza...

2025. okt. 2. 20:44
 8/29 anonim ***** válasza:
34%
Abba már bele se merek gondolni hogy ha mondjuk ő elkezd shih tzu-t keresni, akkor honnan és milyen formában fogja azt a kutyát beszerezni. Klasszikusan annak a típusnak tűnik, aki semmi esetre sem a legolcsóbb Vaterás szaporítótól hanem csak bejegyzett tenyésztőtől vagy fajtamentő egyesülettől hozza a kutyát, és meggyőződik róla hogy a szülei a tenyészszemlén a szükséges minősítéseket megszerezték és le vannak szűrve Von Willebrand-szindrómára meg degeneratív myleopathia-ra.
2025. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
Mi lenne ha a kiszökött kutyád megkeresnéd????
2025. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
Én csak annyit kérdeznék, eszedben sincs megkeresni a kutyádat? Ha ma este szökött el, tuti nincs messze. Chip is van benne elvileg..
2025. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Előre alaposan, hónapokon át (és a megfelelő személy[ek]től!) felkészülni következetességet, magabiztosságot és erős gazdát kívánó kutyafajtákhoz,...

Mivel úgy gondolom hogy (majdnem) teljesen feleslegesen írják azt több cikkben, hogy első kutyás gazdának "X" és "Y" fajták nem valók, mivel ha az illetőnek a kemény gazdát és következetes nevelést igénylő fajta előtt kizárólag csak újfundlandiai, vagy wolfspitz-ei...

5 hónapos Border Colli kiskutyám van. Érdekelne, hogy mikor fog egyáltalán jelezni, ugatni?

Egyáltalán, ez a kutyafajta fogja védeni a kerti ház területét? Fog jelezni ?

Mely kutyafajtákat nem ajánljátok egyáltalán kezdőknek, és miért?

Nem arra vagyok kíváncsi, ki mit ajánl, hanem mit nem és milyen indokkal.

Melyik az a kutyafajta, amelyet egyáltalán NEM kedveltek? Miért?

Kezdem én: beagle. Egyszer egy pár hónapos beaglet örökbe fogadtunk, mert nem kellett már a gazdájának. Sok kutyával volt már dolgom, de ennyire ostobával ritkán találkozni, holott előtte-utána sok féle-fajtával összehozott már a sors. Lehet, hogy csak nem illettünk...

Létezik egyáltalán ilyen kutafajta?

Szeretnénk egy kutyát, de sajnos van pár feltétel. - Legyen értelmes, könnyen tanítható - Maximum közepes méretű, de inkább kicsi - Kertben tartanánk - Ne legyen túl nagy mozgásigénye, persze szeressen játszani, de ne napi 2-3 órát kelljen vele kimenni, mert nem...

Melyik kutyafajta illik legjobban lakásba? Egyáltalán ajánlotok nekem kiskutyát?

Ne legyen "öleb" de talán (ha ajánljátok a nagyobb méretű yorkie szóba jöhet) Lenne agylity páya, (kicsi), szeresse a gyerekeket (6 évnél idősebb) , legyen játékos (ha lehet..:)) szeresse a vizet. Séták: Reggel:fél 7: fél óra Dél: 2 és fél 3 között: 2, 2 és fél...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!