Milyen kutyafajta van ami egyáltalán nem szökős és nem is nő nagyra?




válasza:



válasza:



válasza:a tacskók tényleg eléggé szeretnek mászkálni a vadászösztönük miatt, meg a testfelépítésük is pont jó az alagutak ásására, szóval nehéz megállítani őket.
Ha kicsi és nem szökős kell, akkor nézd meg a Bichon Frise-t vagy a Shih Tzu-t, meg esetleg a Máltai selyemkutyát is; ezek nem nagyok, és általában nem az a fajta, ami átrágja magát a falon, inkább bent hesszelnek, de azért persze mindegyiknek kell séta és foglalkozás, meg a kerítés is legyen rendben, mert ha valami nagyon izgalmas, még a legpuhányabb is megpróbálhatja!




válasza:"ma estére pedig az új is valahogy kijutott"
Keresd meg a kutyádat és csináld meg a kerítést!




válasza:Tacskom van. Mondjuk kezdjuk ott, hogy ilyenkor o mar leginkabb bent pihen, mert rohadtul hideg van neki kint, de amugy tok erdekes, nem szokik.
Lehet van hozza koze, hogy naponta setaltatjuk, labdazunk vele? Meg ivartalan? Ja persze a kerites is jo, termeszetes, ha egyszer kutyad van. De a kapun se megy ki engedely nelkul, ha nyitva hagyom (amig pl huzom ki a kukat) mert meg van nevelve.
Hmm, nem is tudom. Milyen erdekes, ha az ember foglalkozik a kutyajaval, neveli, akkor az tud viselkedni is 🫣
Te a budos eletben tobbet ne tarts kutyat! Kozelukbe se menj. Koszi🙏🏼
Második nagyon vicces vagy...
Harmadik: rájuk néztem de fogalmam sincs ki tenyészt ilyeneket a környéken, meg kicsit olyan életképtelenek tűnnek ridegtartásra, inkább ilyen szobakutyának tűnnek, kimaradt, hogy olyan kutya kéne amin nem annyira látszik ha összepiszkolja magát illetve el tudja kapni a kártevőket (nyest, patkány, egér -sajnos mind sok a környéken)
Egyébként a kerítés teljesen rendben van 175 centi magas drótfonat szögesdróttal lent pedig le van fektetve oszlop a kerítés alá de így is kutúr/átmászik az eb.
Ötös: 1000 négyzetméteres a telek (350 előkert+kiskapuval elválasztva hátsó kert) szóval van helye futkározni ha akar, falun nem szokás sétáltatni, vagy egyszerűen kiengedi a drága gazdi estére "önsétáltatni" aztán biciklivel lehet menekülni a falkába verődött kutyáktól esténként ha valami miatt épp későn érsz haza...




válasza:



válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Mivel úgy gondolom hogy (majdnem) teljesen feleslegesen írják azt több cikkben, hogy első kutyás gazdának "X" és "Y" fajták nem valók, mivel ha az illetőnek a kemény gazdát és következetes nevelést igénylő fajta előtt kizárólag csak újfundlandiai, vagy wolfspitz-ei...
Egyáltalán, ez a kutyafajta fogja védeni a kerti ház területét? Fog jelezni ?
Nem arra vagyok kíváncsi, ki mit ajánl, hanem mit nem és milyen indokkal.
Kezdem én: beagle. Egyszer egy pár hónapos beaglet örökbe fogadtunk, mert nem kellett már a gazdájának. Sok kutyával volt már dolgom, de ennyire ostobával ritkán találkozni, holott előtte-utána sok féle-fajtával összehozott már a sors. Lehet, hogy csak nem illettünk...
Szeretnénk egy kutyát, de sajnos van pár feltétel. - Legyen értelmes, könnyen tanítható - Maximum közepes méretű, de inkább kicsi - Kertben tartanánk - Ne legyen túl nagy mozgásigénye, persze szeressen játszani, de ne napi 2-3 órát kelljen vele kimenni, mert nem...
Ne legyen "öleb" de talán (ha ajánljátok a nagyobb méretű yorkie szóba jöhet) Lenne agylity páya, (kicsi), szeresse a gyerekeket (6 évnél idősebb) , legyen játékos (ha lehet..:)) szeresse a vizet. Séták: Reggel:fél 7: fél óra Dél: 2 és fél 3 között: 2, 2 és fél...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




