Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei kutya svájcban?

Shar pei kutya svájcban?

Figyelt kérdés
Solothurn kantonba fogok koltozni szeretném ha a shar peim is jönne de hallodtam olyat hogy bizonyos kutyafajták nem jöhetnek tudnátok segíteni hogy van chip es oltasai mind megvannak mi kell még?

2025. okt. 3. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha le van vágva a füle meg a farka (kupierten Ohren und/oder Ruten), akkor nem hozhatod Svájcba a kutyád, kivéve rövid idöre mint pl turista.

Útlevele van?

2025. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Solothurn meg nem tiltja a shar pei-t. De megkérdezheted a "kantonale Veterinäramt"-tnál.
2025. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2!


A shar pei-t nem kurtítják.

2025. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írj egy mélt a Solothurn kantonban lévő Veterinäramt-nél, ők pontos felvilágosítást adnak majd, de ha kupírozva van a kutya - és nem egészségi okokból, mert pl eltörött a farka és muszáj volt műteni -, akkor nem hozhatod be állandó itt-tartózkodással.
2025. okt. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Shar-pei fajtában előfordul 15-18 kilós felnőtt egyed?

Több helyen utána néztem, de valahol 15 kilónak írják a kezdő súlyt, máshol meg 20 kilónak. Szukát szeretnék, elvileg ők kisebbek.

Sharpei lány név ötletek?

Barna a kutya,pofijan sötétebb

Egy abszolút neveletlen shar pei kölyök mikor kezd veszélyessé válni az idegenekre/járókelőkre?

Tömbházban lakok, velem egy emeleten, de a szemközti folyosón lakik egy roma család. Eléggé rossz természetűek, sűrűn benne vannak illegális dolgokban is. Most szereztek egy shar pei kölyköt. Kb 4 hónapos. Lenn "sétáltatják" a parkban. A kiskutyán nincs póráz, a...

A Sharpei vizsla milyen fajta kutyának számít?

Nyugodt, erőszakos, agresszív? Azt tudom, hogy domináns méghozzá nem is kicsit. Van kutya akivel tök jóban van, viszont van akivel nem. Mondjuk a husky. Vele nagyon ari, viszont van akivel acsarkodik. Most szeretném kutyasuliba vinni. Vigyem előtte szocializációs...

Sharpei&Staffordshiere kiskutya. Mennyit híznak hetente? Mi a normális?

Sziasztok. Magunkhoz vettünk egy kiskutyát, állítólag ilyen felmenőkkel. A testvérei mind 4-5kg közt mozognak, 9 hetesek. Nos a miénk 2.5kg. Létezik ekkora különbség almon belül? Csaladtag, ezen semmi nem változtat, de érdekelne hátha járt már valaki hasonló...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!