Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fut ugatva 10hós németju...

Miért fut ugatva 10hós németjuhászom az idegenek után?

Figyelt kérdés
valamit elrontottam a nevelésénél, mit javíthatnék még? Egyébként nem bántott még senkit, ha utána is fut, megáll előtte és ugatja. Mindig mondom az illetőnek, hogy ne féljen nem bánt, de félek, hogy később már harapni is fog. Aki jön hozzánk megugatja, de ha bejön a kapun nem bántja, csak megszagolja és hagyja. A gyerekekre is allergiás, ugye ők alacsonyabbak nála. Nem tudom mitől lett ilyen, nagyon szeretném ha nem lenne belőle hamis kutya, mert okos és szófogadó.
2009. jan. 11. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Most próbálgatja, hogy hol a helye, kivel mit engedhet meg magának. Eleve gond ha így viselkedik, miközben te ezt nam akarod, ez a nagyobb baj. Persze nem az a gond ha nem fél az idegenektől, esetleg meg mer támadni egy idegen embert, csakogy ez a viselkedés nem bátorságra vall, épp ellenkezőleg, a kutya bizonytalan. Először neked kéne kialakítani vele a megfelelő viszonyt és arról az alapról lehet elkezdeni nevelni. Mindenképpen kutyaiskolát javasolnék.
2009. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy nagyon jó a kapcsolatunk, teljesen hallgat rám, és látom, hogy szeret, és elfogad mint falkavezér.
2009. jan. 11. 20:59
 3/17 anonim ***** válasza:
erélyesen szolj rá ilyenkor.Ha befejezi a cirkuszt dicsérd meg
2009. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is lenne szabad odáig eljutni, el se kellene kezdje ezt a viselkedést!

Azt írod, hallgat rád, akkor kell megállítsad, amikor látod a szándékát hogy indul.

Ha nem sikerül, akkor nem hallgat rád.

Hidd el, vannak erre módszerek kutyaiskolában, addig csináld, míg nem késő.


most még csak ugat és eléáll valakinek, később támadni is fog!

2009. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hol van Miskolc környékén kutyaiskola? És milyen áron szokott lenni egy egész kiképzés? Nem nagyon értek hozzá, télen is működnek ezek? Szeretném ha nem lenne hamis, inkább tényleg elviszem egy suliba. Nincs annál rosszab mint egy harapós kutya.
2009. jan. 11. 21:43
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nagy baj, sürgősen kezeltetni kell a problémát egy hozzáértő kiképzővel! Az én kutyám is ilyen volt, szerencsére találtunk egy jó kiképzőt, de nehéz volt, mert nagyon sokan nem értenek hozzá! Nem minden suli jó, van ahol csak rosszabb lesz. :( Nagyon válogasd meg, hova viszed. Amúgy erre a problémára én inkább házhoz jövő kiképzőt avasolnék mert ez nem egy olyan probléma, amit csoportos oktatás keretein belül orvosolni lehetne. Ott egyrészt elvonja a figyelmét a sok kutya, nem fog így viselkedni, korrigálni pedig nem lehet azt, amit nem csinál. Másrészt keveseb idő és figyelem jut egy kutyára.
2009. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azért nem olyan jó megoldás ez, mert nem engedhetjük meg magunknak anyagilag, másrészt elég messze lakunk mindenfajta nagyobb várostól. Falun amúgy sem adnak az ilyenre, pedig én nagyon szeretném, de szüleim elintéznék egy "jól megverjük és nem harap"-pal, persze nem bántják soha, de falun ezt így szokás. Valami olcsó megoldás nincs? Félreértés ne essék, én nagyon szeretném elvinni iskolába, nem szeretném, hogy hamis legyen.
2009. jan. 11. 21:55
 8/17 anonim ***** válasza:
első vagyok. egy kutyasuli mickolcon nem tudom mennyi lehet havonta de szerintem kb 5 ezer. hasznos lehet még jan fenell: hallgassunk a kutyánkra című könyve. azért ha nem tudsz házhoz hívni kiképzőt, akkor is jó a suli, mert ugyan a konkrét gondot ott nehéz kezelni, ám ha engedetlen általában a kutyád, azt lehet. ha pedig megszűnik a viselkedésének ilyetén jellege (mármint hogy önállóan eldönti mit csinál) azzal a konkrét problémán is segítesz.
2009. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a kutyák neveléséhez annyira nem értek, de ha tudományos szempontból nézzük, akkor azért fut utánuk ugatva, mert egy úgynevezett DRIVE. azaz vadászösztön.
2009. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
ugye nem gondolod komolyan, hogy zsákmánynak nézi az embereket? ne írj hülyeséget ha nem tudsz segíteni.
2009. jan. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!