Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megosztaná velem valaki a...

Megosztaná velem valaki a tapasztalatait, akinek kan kutyáját ivartalanították?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy hogyan viselte a lábadozást, mennyi idős volt a műtét elvégzésekor, és hogy ez változtatott-e valamit az kutya jellemén.
2010. nov. 16. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Már az első este ki akart menni házat őrizni, másnap már olyan volt, mintha semmi nem történt, harmadnapra meg maga volt az ördög, mert a kíméletes üzemmódtól egy nap alatt úgy tele lett energiával, hogy az hihetetlen.


2 éves múlt mikor csinálták a műtétet, és nálunk hasat is nyitottak, mert az egyik rejtett here volt.


A jelleme egyáltalán semmit nem változott, annyi, hogy kevesebbet eszik, mert hízékonyabb.

2010. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

5 éves volt, a műtét után pár óráig volt egy kicsit zavarodott de másnap már semmi baja nem volt.

Sokkal nyugodtabb lett, jobban kijön a többi kutyával, nem őrjöng annyit, fegyelmezettebb és szerintem boldogabb is.

2010. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És kaptak gallért a nyakukra?

Azzal volt gond? Félek, hogy az enyém majd rosszul tűri, hogy egy tölcsér van a fején. Dec.3.-ra van időpontunk, és lélekben szeretnék felkészülni mindenre.

2010. nov. 16. 13:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy eleve gallérban ébredt, hogy azzal ne kelljen már ébrenlétben sokkolni. Igazából ha jól emlékszem csak az első napon volt rajta, mert rajta kívül engem is borzasztóan zavart, hogy csörgött, zörgött, folyton odaverte a vádlimhoz, az meg fájt.


Úgyhogy másnap levettem, és elkezdtem terrorizálni. Párszor szóltam, hogy nincs piszkálás (ennél csúnyábban mondtam), gallér lesz. Ha piszkálta rátettem. Hamar összejött, hogy elég volt annyit mondanom, hogy gallér lesz, és békén hagyta. Aztán rövidebb időkre rátettem, ha felügyelet nélkül kellett hagynom, de inkább vele voltam mikor tudtam, és figyeltem rá. Mondjuk akkor otthonról dolgoztam, úgy azért könnyebb volt.

2010. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya másként viseli a műtétet és az utókezelést, akárcsak az ember.

Az egyik kan kutyám hamar gyógyult, semmit nem piszkálta a sebét, eltűrte a gallért. Hamar gyógyult, két-három nap után semmi gondja nem volt.

A másik ebkém már hisztisebb volt. Szenvedett a gallértól, időnként levettük, de azonnal feltépte a varratot, begyulladt, sokáig kellett kezelni, sokáig jártunk utókezelésre és még több ideig kellett a gallérnak rajta lenni. A műtét után bár hamar magához tért, de azonnal akart mindent csinálni (foxi keverék) és a nagy mozgása miatt sokkal tovább gyógyult.

2010. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt beagle, és eleinte jól viselkedett, de a gallért nagyon nem szerette :D
2010. nov. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
előző vagyok. amúgy nem változott, talán csak annyit hogy falánkabb lett
2010. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 LadyLoss ***** válasza:

Nekem az 5 hónapos skótjuhászomat heréték másfél hete, alig fél óra volt a műtét, mire mentem érte, már ébren volt, mire hazaértünk, már a saját lábán jött be a lakásba, bár kissé részegesen. Gallárt nem kapott, sűrűn varrta az orvos. Nyalta ugyan első két napon, de nem nagyon, csak addíg míg rá nem jött, hogy nem is zavarja nagyon. Harmadik napon, már olyan volt mintha soha nem is történt volna semmi vele. Holnap megy varratszedésre, szépen begyógyult, semmi gond nincsen vele.

Minél fiatalabb az ivartalanított állat, annál gyorsabban regenerálódik, és mivel nála még ki sem alakult semmilyen rossz szokász, így soha nem is fog, a későbbi betegségek esélye 0.

:)

2010. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az enyém is akkor lesz 5 hónapos, amikor műtik. Azért jó volt látni a válaszokat. Keménynek kell lennem, mert az én kutyám rettenetesen eleven, és tuti, hogy gond lenne ha levenném róla a gallért. Tudom, hogy nehéz lehet megállni, amikor látod, hogy rosszul viseli. Én a macskámról anno levettem, mert begolyózott tőle, de nála nem is volt gond. Azért tartok tőle, hogy viseli azt a gallért.
2010. nov. 17. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!