Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó tenyésztő vaterára, interne...

Jó tenyésztő vaterára, internetre nem tesz fel kutyát?

Figyelt kérdés

Néztem képeket, és szépek a kölykök, de azt mondta valaki, egy igazi tenyésztő nem fog vaterán árulni kölyköket 80-90 ért tk nélkül 50 ért.

Onnan nem szabad venni kutyát?


2010. nov. 16. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Hát szerintem nagyon ritkán előfordulhat, hogy felteszi őket, de akkor tuti, hogy úgy, hogy kint van a kennelnév is, meg valami link a saját oldalára ahol többet is megtudhatsz.


Ahol meg van olyan opció, hogy törzskönyv nélkül, ott eleve bukott a story.

2010. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő eleve NEM ad ki kutyát tk nélkül,ahol lehet papír nélküli kutyát venni,az szaporító.

Vaterán nem árul tenyésztő,mert bárki licitál,a nyertesnek kötelező odaadnia a kutyát még akkor is,ha az illető láncra vagy viadalra viszi az állatot.Én egyébként Vaterán vettem kutyát,benne van egy vagyonban az öröklött betegségei miatt és idegbeteg is ráadásul.

Hidd el,nem érdemes!

2010. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy magyar vizsla tenyésztő vagyok. Még nem nagyon híres a kennelünk, de tőlem csak törzskönyves kölyökkutyák kerülnek ki, háromszor oltva, 8 hetesen, 2 hetente féreghajtóval, adás-vételi szerződéssel, törzskönyvvel stb. A szülőknek megfelelő vizsgái vannak, tenyésszemléjük, kiállításokat nyertek, diszplázia szűrés, szemvizsgálat, stb..


És a kérdésre válaszolva: Én a vaterára nem tenném fel a kennelünket, de expressz.hu és társain mindig fent vannak kennel honlappal, telefonszámmal a hirdetések, hogy kiskutyák születtek stb.


Egyébként szerintem egy igazi tenyésztő nem árul törzskönyv nélkül kutyákat. És egyébként is, a törzskönyv az árban max 5500 ft-ot tehet ki, szóval nem adhatja 30 ezer forinttal olcsóbban azért, mert nincs törzskönyve :-)


Én egyébként nem titok, a kutyusaimat 50 ezer forintért adom, törzskönyvvel, az előbb leírtak szerint..

2010. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kennelnevet, ill. linket nem tehetsz ki vaterára. Egy nagyon látogatott piac, nincs különbség az expressz, vagy más hirdetési oldal között.
2010. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:) Még csak annyit, ha kicsit nézelődsz a vaterán, láthatod, hogy többszázezer ft-os órák, laptopok, régiségek, és bútorok, nagyon hamar elkelnek. Tehát nem egy filléres ócskapiac. Ha arról lenne szó, én is biztosan használnám. Minden hirdetési oldal egy piac, adás-vételek zajlanak. Bárhol vehetsz jót, és satnya minőséget.
2010. nov. 18. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 15:37


Kedves válaszoló. Sikeres licit estén, ha felvetted a vásárlóval a kapcsolatot, egy kiskutya esetében, elmehetsz megnézni hol fog élni, ha ugy itéled meg, hogy nem lesz jó helye, egyáltalán nem vagy köteles odaadni. Egy értékelési oldalon megindokolhatod, miért álltál el az adás-vételtől.

Láncra verhetnek top kennelből származó kutyát is. ez nem fajta ill. vásárlási helyszin függő. Ezért egy jó tenyésztő, mindig leellenőrzi a leendő gazdikat, komoly kitételekkel szerződést irat alá, és utána is, de min. az első 1 évben sűrűbben ellenőrzi az eladott kiskutyát. És ha ez a tenyésztő ilyen, akkor tökmindegy hol hirdet. Szerintem.

2010. nov. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni ezt a cikket a témában: [link]
2010. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!