Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért és mikor kell a kutyára...

Miért és mikor kell a kutyára gallér?

Figyelt kérdés

Ilyen gallér: [link]


Előre is köszi a válaszokat!


2010. nov. 16. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
műtétek után
2010. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Műtétek utána ha a fülével volt valami, hogy ne vakarja a fülét.
2010. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor, ha a fülével volt valami. Bármilyen műtét után, mert általában rágják, nyalják a sebeiket. Macskákra is szoktak tenni.
2010. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. És hol lehet kapni, mennyiért? Ivartalanítás után is kell? hány napig kell hordania?
2010. nov. 16. 16:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a macskámra kaptam ivartalanítás után, de csak egy órát volt rajta, mert kiakadt tőle, nem tudott enni, és csak tolatva közlekedett, mert ki akart velőle bújni.Nagyon édes volt, de nem akartam kínozni, így levettem róla...féltem, hogy mit fog mondani a doki, mikor meglátja a lyukasra nyalogatott ragtapaszt, de mondta, hogy várható volt, hogy nem fogja bírni...
2010. nov. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ivartalanításkor nálunk benne volt az árban, de bármelyik állatorvosnál tudsz venni biztosan ha kell.

Mi nem adtuk rá csak éjjel és ha elmentünk itthonról, mikor felügyelet alatt volt levettük róla, mert a gallérban csak bámult maga elé, nem tudta mire vélni ezt a "büntetést".

2010. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Általában addig kell rátenni amíg a varratok benne vannak, hogy ne tudja felszakítani.

Ha nehezen is szokja meg, még mindig jobb, ha kínlódik vele, mintha a sebe begyullad és esetleg újra kell műteni.

2010. nov. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi is kaptunk. Nálunk volt ivartalanítás és szemműtét is.

A hasi sebét nem piszkálta, azért nem is kellett volna a gallér, viszont a szemét próbálta, úgyhogy még jó, hogy volt. Bár csak akkor tettem rá, ha nem tudtam figyelni.


Teljesen ingyen adják műtét után, annyi, hogy mikor mész varratszedésre általában vissza szokták kérni. De persze meg is lehet venni.

Most a macska is kapott, bár teljesen ki van tőle készülve, viszont muszáj ráadnom, mert folyamatosan a sebét piszkálja. Úgyhogy nem rossz kis találmány ez. Bár az állatoknak tuti más véleményük van róla:)

2010. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem adják mindenhol ingyen, még kölcsönben sem.

Ezt orvosa/rendelője válogatja.

2010. nov. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem állatorvos mondta, hogy a gallér csak dísz, azért adják az állatorvosok, hogy látszata legyen a munkájuknak, de a kutyát csak zavarja, mert nem hülye, hogy kiszedje a varratait.


Ami azt illeti, nekem kutyám és macskám is volt ivartalanítva, fiú is és lány is, és egyik sem szedte ki a varratait.

Egyébként meg nincs kizárva, hogy egyes ebek kiszedik maguknak, és hogy nekik hasznos a gallér.

2010. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!