Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehtnék a kutyámmal?...

Mit tehtnék a kutyámmal? Lekibeteg lett? (Többi lent)

Figyelt kérdés
14 a kutya. Most kaptam egy kiskutyát. 6 hetes. És a nagy egyszerűen meg van sértődve. Már néha azt se engedi h megsimogassam. Elrántja a fejét. De eszik rendesen, ha kell ugat, stb.. De mit tehetnék, hogy meggyőzzem: Őt is szeretem! Mivel már lég öreg nem szeretném ha ebben pusztulna el. Előtte is és most nagyon sokat foglalkoztunk/foglalkoznánk vele ha engedné. Segítsetek!! Tapasztalatokat is várok! Előre is köszi!
2010. nov. 16. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
AZ öreg kutyátokat és kis kutyát össze kell szoktatni őket ugy legyen hogy mint ha 2 kutya rokonok családtagok legyenek.
2010. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Több,mint valószínű,hogy megsértődött,hiszen eddig ő volt a család egyetlen kutyája és most a képbe jött egy kicsi,és ez rossz dolgokat éreztet vele.Ezért nem javasolják az idős kutyák mellé a kölyköt,mert ő már nyugodt,nehezen viseli majd el a kölyök aktivitását,nincsenek egy energia szinten. Idő kell neki,míg megszokja az új jövevényt és a helyzetet.Én biztos nem vittem volna mellé egy fiatalt.
2010. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen idős kuta mellé nem jó ötlet egy fiatalt vinni :S

Remélhetőleg majd megszokja.Próbáljátok a szokásosnál többet babusgatni,ajnározni!!

Hogy érezze szeretitek és nem "lecserélve " van :D

2010. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát már leírták előttem a választ ,de azért csak el mondom gondolj bele milyen érzés most neki ő volt a családkutya és most hoztok egy kispárhetes kutyit aki ugye "cukibb" mert kicsi,virgoncabb stb... és ez neki biztos nagyon rosszul esik!próbáld szerintem is szoktasd össze őket!nekem egy kutyusom van és egyszer hoztak nekünk (volna)1 hétre egy másik kutyát már az első percben úgy kétségbe esett az én kutyám hogy sírt,vísított,ugatott stb... és nem hozták hozzánk szval az biztos h nálunk nem lesz még egy kutyus!Csak ennyit akartam!

Sok szerencsét!:)

2010. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáljatok meg vele többet foglalkozni. Tehát vigyétek el sétálni a kicsi nélkül, simogassátok, amikor a kicsi a közelben sincs. És ha mind a ketten ott vannak, akkor is foglalkozz vele sokat.
2010. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MME ***** válasza:

11 éves volt a kutyám, amikor megkapta első társát, egy 5 hetes kölyköt. Kb. fél év volt, mire elfogadta (mivel egyébként nyugis kutya volt, nem kezdett ki vele, nem kekeckedett, csak elvárta, hogy maximálisan békén hagyja őt a kölyök). Újabb félév volt, amikor már annyira elfogadta, hogy teljesen közel engedte magához, társakként kezdtek élni, és összesen másfél évnek kellett eltelnie, amíg olyan szintre jutottak, hogy az öreg kutya kezdeményezte a játékot, megosztoztak az ételen, egymást nyalták-falták, stb.

Én (mivel a 11 éves kutyám nem volt domináns, csak passzív-agresszív) ráhagytam, hogy megmutassa a kicsinek, hogy mit szabad és mit nem. Soha egy harapás, odakapás nem volt, csak morgás, és mivel a kölyök is tiszteletben tartotta, és ennek ellenére nyomot nem hagyott a személyiségén a fenyítés, a korlátozás, nem éreztem szükségét korrigálni, tudtam, hogy valami ki fog alakulni. Élete utolsó két évében össze volt nőve a fiatalabbal. Hülyeség, hogy nem lehet fiatalt idős mellé. Pedig ez a kölyök nem enyhén volt hiperaktív.


Az is fontos, hogy az új kutya milyen, és milyen a két kutya viszonya, ez eldönti, hogy idővel összeszoknak-e problémamentesen. De ezen is szerintem túlteszi magát a kutyád, csak ne tegyél le róla. Nem tudom; milyen, amikor távol vagytok a kicsitől, csak kettesben? Akkor is ilyen passzív? Amúgy mivel próbálkoztál eddig?

2010. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és a hierarchiára figyelj! Tehát mindig az idősebb kap előbb enni, ő legyen mindenben az első, akár jutalmazod akár simogatod!
2010. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen ksözönöm a válaszokat és a tapasztalatokat! Főleg az utólsó válaszólónak! MI is pont igy gondoljuk!
2010. nov. 17. 19:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Amikor a kicsi nincs ott akor ugyanoylan mint régen! Sétálni vittem, több simogatás, több jutalomfalat stb.
2010. nov. 17. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!