Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyázás, kutyatartás mire...

A kutyázás, kutyatartás mire tanít?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy a horgászat türelemre tanít, és hasonlók.

Ha az embernek kutyája van, akkor a kutya mit "ad" az embernek, türelmesebb lesz az ember?


2010. nov. 16. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

FELELŐSSÉG

Emellett persze sok olyan élménnyel gazdagodsz, amit csak akkor tudsz értékelni, ha azt az örök barátoddal, a kutyáddal éled át. Akinek nincs kutyája, az nem értheti miről van szó.

2010. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aki nem érti meg az példa jó magam vagyok volt régen kutyám most nincsen sok éve de szeretnék irigyelem barátaimat mert nyugodtak boldogok figyelem el terelő kutya legfontosab macskánál is jobb
2010. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy tapasztalom olyan, mint egy kisgyerekkel.

Hatalmas felelősség.

Hideg van, netán esik kint és fúj a metsző szél, mégis le kell vinni sétálni.

Iszonyatosan fáradtan hazajössz a munkából, legszívesebben hullaként dőlnél az ágyadba, mégis odamégy hozzá pár kedves szó, simogatás erejéig, mert igényli és mert megérdemli.

Beteg lesz elviszed az orvoshoz, pedig alig van pénzed.

Mi például most fizettünk ki 23 ezret ivartalanításra pedig esküvőre készülünk két minimálbérből, albérletben...

De a család része lett, vállaltuk a vele járó terheket is és egyáltalán nem sajnáljuk sem a pénzt, sem az időt amit rá szánunk.

2010. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szia, hát nekem az a tapasztalatom, hogy mindig megvigasztal , érzi, hogy rossz napom van, odabújik hozzám és nyalogat. Régebben elég sírós voltam, akkor mindig elkezdett nekem hülyéskedni, hogy nevessek rajta vagy nyalogatni, így mutatva, hogy szeret. Megtanít a hűségre, arra hogyan osztozz, mert ugye ki tud ellenállni a nagy kérő szemecskéknek , amikor épp az ebédünket fogyasztjuk el, meg segített így fogyózni is. :)
2010. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

20:37-est becsülöm!:) Amit a horgászokról írnak sajnos nem szabad elhinni. Gyermekkorom óta azt hittem, ők a világ egyik legtürelmesebb emberei ( a pecás rokonokból ítélve). Mikor a Duna partra költöztünk hatalmasat csalódtam. Rengeteget szemetelnek, méghozzá a törzshelyükön vagyis tudva, hogy oda fognak visszajárni. Többen közülük életveszélyesen megfenyegettek olyan kutyákat, akik csak a botjaik közelébe mentek, hogy a Dunából igyanak nyáron. Sokan csak azért dekkolnak ott, mert nem tudják elütni az időt másképp. Lehet, hogy valamiben türelmesek, de semmiképp sem úgy, ahogy valaha hittem róluk. Persze nem szabad általánosítani, én az itteni "városi" pecásokról beszélek.

És bocs, hogy ennyire nem a témához szóltam. Van kutyám, de nem tudtam volna szebben leírni az álláspontomat, mint az előttem szólóak:)

2010. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felelősségre, türelemre, gondoskodásra, feltétel nélküli szeretetre, hűségre...
2010. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bizalomra, önbizalomra, az falkaszemléletre vagyis, hogy csak csapatmunkával lehet egyensúlyt, boldogságot teremteni, arra, hogy hogyan éljünk meg teljes egészként minden pillanatot, hogy visszataláljunk igaz természetünkhöz a nyugalomhoz, békéhez
2010. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És amit még senki nem mondott: Következetességre. Nagyon fontos. Illetve szavak nélküli kommunikációra, figyelmességre.
2010. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát a férjemet sajnos nem tanitotta a hűségre a kuty:((((


Én részemről türelmesebb vagyok, megfontoltabb, és jó érzés, hogy önmagamért, feltétel nélkül szeretnek.

2010. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!