Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyi, első napok. Mivel...

Első kutyi, első napok. Mivel könnyíthetném meg neki a beilleszkedést?

Figyelt kérdés
Mivel tudom megkönnyíteni a helyzetet,és mit tudok tenni,adni ami emlékeztetné esetleg az alombeli életre(anyjára,testvéreire)?Szeretném megkönnyíteni az első pár napját nálunk
2010. nov. 16. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

amikor mi elhoztuk a kutyánkat,nekünk azt mondták hogy fürdessük meg, hogy ne érezze magán az alom "szagát".

ennek pont az volt a célja,hogy ne emlékezzen arra, hogy öt elhozták az alomból,és így nem sírt hanem inkább felfedezte az új otthonát.

2010. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
amit az első mondott, és annyit foglalkozz vele, amennyit majd később is tudni fogsz.
2010. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekünk épp ellenkezőleg, a tenyésztő adott egy szaggal teli rongyot, az első pár éjszakát azzal töltötte, utána meg már velünk.
2010. nov. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha van valamid az alomból, akkor azt add neki. Ha nincs, akkor tényleg jobb megfürdetni, és esetleg olyan törölközővel megtörölni, amit már egy ideje használsz, és a te szagod van rajta.


Adhatsz neki plüss játékot, amihez bújhat, esetleg meleg vizes palackot, valami puhába csavarva.


Az viszont nagyon fontos bármilyen nehéz is, hogyha sírdogál ne menj oda hozzá. Mert ha megtanulja, hogy ezzel eléri a célját, akkor még sokáig fog sírni szegény. Lehetőleg mindig akkor "jutalmazd" a társaságoddal, amikor épp nem sír.

2010. nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Ez egy kicsit későbbre vonatkozik, de ha első kutya és benti, hasznos tanács: vegyél neki játékokat és bármilyen cuki meg aranyos, amikor a papucsodat próbálja arébb vinni de nem tudja, vagy az újságot "olvasgatja", ne engedd, vedd el tőle és add oda neki helyette a játékát. Nincs kivétel. Az első kutyámnál ezt nem igazán tartottam be és az lett az eredménye, hogy a felnőtté válása eredményezett jó néhány szétrágott könyvet, cipőt, zoknit, stb. A másodiknál már odafigyeltem erre és soha, semmit nem bántott, ami nem az övé. Mondjuk volt is egy csomó játéka. Nem nagy dolgok, kutya méretétől függően: üres fél literes palack, amit rághat (az enyém nagyon szerette a pattogó hangját), néhány csipogós gumi játék,stb. Arra figyelj, hogy olyat ne adj neki játszani, amiből más darabok esetleg nem játékok. Pl. soha ne adj neki "használt" cipőt, pólót, amit már úgyis kidobnál, stb.
2010. nov. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első nap megfürdetni???

Biztos nagyon boldog lesz a kutya, miután elhozzák az anyja mellől, csórikámnak van elég baja, és az új gazdái kapásból a zuhany alá rakják.

Na én ezt tutira nem csinálnám...


Ne erőltesd rá magad, de legyél a közelében, hogy lásson Téged, és szokja a hangod. Lehet, hogy az első pillanattól ragaszkodni fog hozzád, és semmi sírás nem lesz.


Én azt csináltam, hogy feküdtem az ágyon, és ott tartottam a kezem az ágya szélén. Néha játszottam a labdájával, de csak úgy magamnak gurigattam a földön. Aztán egyszer csak fölkelt, és elkezdett ő is játszani:)

Azóta elválaszthatatlanok vagyunk:)

2010. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hagyd h járkáljon amerre szeretne, és szaglásszon, akkor hamar megszokja az új otthona szagait!
2010. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az első napokban semmiképpen ne simogasd agyon, ne akkor áraszd el a szereteteddel. Csinálja az egész család a dolgát, amit szokott, ő pedig hadd figyelje, mert így megszokja a család életének menetét. Néha hívd magadhoz, simogasd meg egy kicsit, de semmiképpen ne tanítsd, ne foglalkozz vele annyit, lesz még időd bőven szeretgetni. :) Én is így csináltam a kutyámmal, és nagyszerűen beilleszkedett. De ezt csak az első 1-2 hétben csináld, a kutyák akkor kezdik felfogni a helyzetet, viszont 1-2hónap alatt szokják meg rendesen.
2010. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nekem 4 hete van egy új kiskutyám.

Az enyém nagyon hamar megszokta az új helyet. a második nap végén már nem sírt egyáltalán és járkált mindenhova.

Én úgy csináltam, hogy odavittem az előszobába legelőszőr, akkor csak keresett egy búvóhelyet és elbújt, én odamentem hozzá, simogattam szeretgettem. Én azt javaslom minél többet legyél szegénykével, hogy érezze hogy valaki szereti, és nincs egyedül, ha elhagyod és nem nyúlsz hozzá nagyon egyedül érzi majd magát.

Adj neki enni, aztán készíts neki jó meleg helyet, tedd oda aludni. Fürdetni semmi képp ne fürdesd az első 2-3 hétbeen, így is fél az új helytől, hát ha még megfürdeted szegényt reszketni fog...

Aztán én másnapő játszottam vele, hívtam magam után hogy szokja a szobát. Így teltek a napok, és új szobákhoz vittem, hogy szokja meg a nagy helyet, ahol ezentúl lakni fog.

Én ezt a módszert javaslom neked.

remélem segítettem :)

2010. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.mindenki segített.Még van 2 hetem a kutyim érkezéséig,de nem árt készülni kicsit:)
2010. nov. 20. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!