Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég ez a séta így? Látom...

Elég ez a séta így? Látom rajta, hogy hiányolja a régi életét, de hozzá szokik majd?

Figyelt kérdés

Szóval van egy pincsim 2 éves. Jelenleg kb így néz ki séta szempontjából a napja, például ma így történt:

reggel suli előtt 10 perces séta itt el van engedve és csak a téren vagyunk


dél körül 10-20 perces séta (de itt anya viszi le)


délután fél órás séta - itt találkoztunk két kutyával és együtt sétáltunk egy darabig és el is volt engedve


este 30 perces séta, flexi pórázon (itt is találkoztunk 1 kutyával)


De van, hogy reggel és délben ugyan ez a felállás viszont délután nincs lent félórát hanem este van lent egy órát- másfelet egy barátnőmmel akinek van egy tacskója és a testvérének egy amstaffja. Ez a gyakoribb változat.


Nyáron meg még úgy szeptemberben viszont kijártunk a futtatóra napi másfél órát minimum kint volt csak ott, elengedve kutyák közt. Ehhez jött még hozzá a suli előtti 10 perc a déli 10-20 perc és ha 7 kor jöttem fel a kutyával akkor még este egy 10 perces séta. Szóval nagyságrenddel többet volt lent és kutyák közt.

Most viszont nincs időm levinni a futtatóra mert sokat kell tanulom. Egyszerűen nincs időm arra, hogy kint álljak másfél két órán keresztül. Szeptemberben még azt csináltam, hogy vittem ki magammal a tanulni valót, de nem igazán tudtam ott tanulni. Aztán szépen csökkentettem az időt már csak 1 órát voltam kint, fél órát aztán meg már semmit. Hétvégén ha tehetem ki viszem játszani 1 órára legalább. De látom rajta, hogy igényelné. Eddig egész nyáron meg még szeptember, októberben is kutyák közé járt napi szinten most meg egyáltalán nem. Próbálok vele játszani itthon dobálom neki a labdát tanulás közben, meg egyre többet hív játszani. Hozza a játékait. Ha lemegyünk délután félórára és pórázon van rögtön a futtató felé veszi az irányt. Ha ott megyünk el a futtatóval szemközti járdán akkor mindig néz a futtató felé és menne arra. De mikor este ráérnék levinni 30-40 percre akkor meg már nincsenek kutyák kint.

Szerintetek megszokja majd a váltást? Jövő ilyenkor még rosszabb lesz a helyzet...

16/l


2010. nov. 16. 22:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Van, hogy összesen csak 1 órát van lent naponta... :(

Bocsi, hogy hosszú lett.

2010. nov. 16. 22:59
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Jujj...hat az szegenykenek edes keves....nekem mikor volt kutyam, mikor 8ra kellett menni fel 7kor mar levittem fel8ig maradtam vele kint, setaltunk egy kicsit, engedtem vegezze el a dolgat, d.u.3kor mikor sulibol hazajottem levittem vagy 2 orat, utana este 9kor levittem ultem vele kb 11ig.Es igy is eleg rosszul viselte a bezartsagot, igaz kicsin akkora volt mint egy pincsi...Szerintem nagyon jot tenne neki legalabb az 1 nap/5 ora kintlet....hidd el:) Nem eleg neki csak egy ora...anyum azt mondta h kepzeld magad az o helyebe, mert akkor biztos szivesen viszed le nem hagyod szegenyt szenvedni 4 fal kozott....
2010. nov. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
nekem shih-tzum van, én leviszem reggel, lenn vagyunk kb. 40 percet, lemegyünk kora este, és késő este, több sétát nem is igényel, sétálunk egy nagy kört, ha van lenn kutya akkor játszanak, kb. 1.5 órát sétálunk egy nap... valamikor jóval több... szerintem őt sem kéne 5ször levinni, elég lenne 3x de akkor mondjuk több időt lenn tölteni vele, de ez csak az én meglátásom...
2010. nov. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha délután/este nem is, de reggel próbáld meg több időre levinni (minimum fél órára).

Aztán a délutáni és az esti sétákat is meg kéne toldani 15-15 perccel, így máris sokkal jobb. A kutyának az is sokat számít, de szerintem neked nem olyan hatalmas különbség.

2010. nov. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
este és reggel jóval nagyobb sétákra lenne szüksége...ne feledd, hogy a te is a társa vagy a pórázas séták veled is nagy örömöt nyújt nekifőleg ha szbályokat is viszel az életébe még mielőtt jutalmazod állandóan-a játék nem pótolja a közös sétákat, csak egy izgatott, nyugtalan állapotban tudod tartani vele-a séta pedig kielégíti természtes szükségleteit, ösztöneit, főleg ha utána kap enni például így mégjobban fogja értékelni ezt a tevékenységet és a társaságodat!
2010. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló: Nem azért nem viszem le mert nem szívesen teszem hanem mert egyszerűen nincs időm rá. Mikor tanuljak? Így is éjszakánként szoktam tanulni vagy reggel ha fel bírok kelni akkor leviszem 20-30 percre. De kezdek kimerülni. Nem tudom meddig fogom bírni. Anyáék egyáltalán nem segítenek be örülök ha délben hajlandó levinni. Igazából a legjobban szerintem a kutyák társaságát hiányolja nem magát a lent létet. Szeret az erkélyen nézelődni, meg az ablakban, de magától sosem szól, hogy Ő le akar menni. Inkább a kutyák hiánya a probléma. De próbálom úgy alakítani az estémet, hogy tudjunk találkozni a barátnőmmel és akkor a három kutya tud együtt játszani.
2010. nov. 17. 15:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy reggel nem csak én kelek fel nehezen hanem Ő is. Sőt Ő még nehezebben. Utál reggel felkelni lusta dög amúgy :D Sokszor van hétvégén, hogy én felkelek ő meg még egy óráig az ágyban fekszik. Hiába szólok Neki, hogy menjünk le alszik. Én úgy gondolom, hogy akkor nem akar lejönni. Mindig úgy kell felnyalábolni és ölben levinni reggel. Délután meg este már más a helyzet szívesen jön sétálni. Ezért is van az, hogy este 30 percet minimum lent vagyok vele de ha megyek barátnőmhöz akkor többet. Most úgy alakítottam az estémet meg beszéltem barátnőmmel is, hogy 7-re megyek hozzájuk és 8:40-re szeretnék vissza érni a Barátok Közt-re. Szóval elég sokat lesz most lent és kutyák közt.

Köszi a válaszokat!

2010. nov. 17. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!