Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek innen kutyát (AMSTAFF...

Vennétek innen kutyát (AMSTAFF)? Mit gondoltok az oldalról? Megbízhatónak tűnik?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy amstaffot, pesten lakok és nekem nem fontos a törzskönyv, mert tenyésztőnél sem kérném itt meg tk nélküli kutyák vannak és fajtatiszták.



előre is köszönöm a válaszokat...


2010. nov. 17. 18:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
őőőő.de honnan?
2010. nov. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
2010. nov. 17. 18:43
 3/24 anonim ***** válasza:
Én tutira nem vennék. A tk kiváltása 5500 forint MEOE tagoknak és ebben már a chip ára is benne van, ami egyébként minden tulajdonos változáskor kötelező. És ami az állatorvosnál tk nélkül kerül kb. ugyanennyibe, vagy többe. Nem olyan eszméletlen nagy összeg. Nem beszélve arról, hogy aki ezen is ennyire spórol, az vajon mi spórol még? Főleg egy olyan fajtánál, mint ez, ez nagyon veszélyes lehet.
2010. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

Miért kell a törzskönyv?

A törzskönyv a kutya születési anyakönyvi kivonata és személyi igazolványa is egyben. Ugye Ön sem szeretné, ha valamelyik családtagja teljesen azonosíthatatlanul szaladgálna a nagyvilágban. Akkor miért tenne kivételt a kutyájával? A törzskönyv ára jelenleg: 5.500,- Ft (2009-es adat!)


A törzskönyv tartalmazza a kutya minden fontos adatát. A születési idejét, hol és kinél született, milyen számon regisztrálták és az egyedi azonosítójának (chip vagy tetoválás) számát is.

Ez utóbbi különösen fontos, ha kutyája bármilyen okból elveszne.

Ezért kiskutyának törzskönyvét a lehetősége szerint minél hamarabb vigye el a legközelebbi ebtenyésztő szervezetbe és a kapott tulajdonosváltási igazolás birtokában írassa át saját nevére.

Ezzel később sok problémát megelőzhet.


A törzskönyv ezen kívül tartalmazza a kutya szüleinek valamint azok őseinek adatait 4 generációra visszamenőleg. Egy kezdő kutyatartónak ezek az adatok nem sokat mondanak, de az esetleges tenyésztéshez elengedhetetlen információk.


A törzskönyvet elvesztés esetén csak a tenyésztő tudja újra megkérni, ezért nagyon vigyázzon rá. Legjobb csinálni róla egy fénymásolatot és az eredetit otthon betenni egy fiókba. Két esetben lehet csak szükség az eredeti törzskönyvre. Ha tenyészszemlére szeretné vinni a kutyát, vagy ha esetleg valamilyen vita merülne fel a kutya tulajdonjogát illetően. (Pl. ellopják és bizonyítani kell a megtaláláskor, hogy az Öné)


Amennyiben kiállításra nevezné a kutyát, akkor sem kell magával vinni a törzskönyvet, a nevezéshez egy másolatot kell csatolni.


Egy új lehetőség, hogy a kutyához korlátozott törzskönyvet kap, esetleg csak törzskönyv másolatot. Ez olyan esetekben fordul elő, ha a tenyésztő valamilyen okból nem szeretné a kutyát tenyésztésbe vonni és ezt a törzskönyv korlátozásával kívánja érvényesíteni.

Ez természetesen semmit nem von le az Ön kutyájának értékéből, pusztán azt a célt szolgálja, hogy kellő megalapozottság nélkül ne hozzanak le almot a kutyától. Ezen esetekben nem mindig van lehetőség a kutyát az Ön nevére íratni, ezért a tenyésztővel a szerződésben rögzítettek szerint kell tartania a kapcsolatot.


olcsokutya.uw.hu


Tömören: nem vennék törzskönyv nélkül kutyát, pláne nem egy olyan kemény kutyát, mint az amstaff. Nála aztán fokozottan fontos, hogy stabil, jó idegrendszert örököljön.

2010. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

ha fizetnének se kéne amstaff

amúgy borzasztó ez az Amerika majmolása, meg hogy mekkora harci kutya ez az amstaff...hát egy kaukázusi, sőt még egy roti is simán szétszedné...kb mintha egy 100 kg-os ember küzdene egy 50 kilós ellen, a staff 20-pár kiló a másik kettő kutya meg dupla annyi...és nagyon divatkutya is

inkább egy aranyos palota pincsit javasolnék neked, vagy aranyhalat

2010. nov. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
elöször gondolkozz el mit is vállalsz be. megvan e neki a biztonságos zárt udvar, vagy ki tudod e vinni ezt a nagy mozgásigényű fajtát napi legalább 4 szer sétálni ha lakásba megy. elöször nézz szét a menhelyeken ha nem mindenképp kölyköt akarsz. teli vannak a menhelyek amstaffokkal.
2010. nov. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező átgondolta a dolgokat és már arra kíváncsi mit gondoltok ezekről a kiskutyákról. Meg nyilván kölyköt akar ha kölykökről linkelt be oldalt. Gondolom nem a szülőpárt szeretné megvenni. Amúgy szerintem jó kis oldal, szépek a kiskutyák is.
2010. nov. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Érdemes elolvasni ezt a cikket a témában: [link]
2010. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Szerintem semmiképpen ne vegyél innen kutyust. Ha ezt a fajtát akarod akkor meg végképp ne spórolj az árán, csak a legjobb helyről vedd meg!!! Ez persze a többi kutyára is igaz:-) Ahogy már előttem leírták, a törzskönyv a garancia.
2010. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Szia. Szerintem ez egyáltalán nem tűnik szaporítótól. Olvastam a cikket amit küldtél. Nem úgy látszik mint aki gyártja folyamatosan a kiskutyákat. Az oldal és elég jól néz ki. Egy szaporító nem csinál oldalt a kiskutyáihoz. Fent van a törzskönyvekről másolat. A Wayward Wyvern kennelt ismerem is, majdnem nekem is innen lett kiskutyám és szerintem elég jók is. (De végül egy másikból lett) Nem tudom olvasástok e az oldalt, de például ki van írva, hogy a kiskutyák megtekinthetőek. Nem hiszem, hogy egy utolsó, mocskos szaporító megengednék a kutyák látogatását, vagy ha igen akkor is a környezet elárul mindent. Meg szerintem nagyon szépek a szülők és a kicsik is. Ahogy néztem, van másik kan kutyájuk aki a Tatar's kennelből van. Na az nagyon nagyon jó kennel szerintem.

A kicsik apját nem ismerem milyen kennelből van, de biztos jó az is. Szerintem mindenképpen jobban néznek ki mint egyes hirdetések az expresszen...

Mint például ez: [link]


Körülbelül 30-40-50 között lehet náluk a kiskutya de ha például megnézitek ezt a hirdetést:

[link]

40-ezerért vannak a kiskutyák és szerintem a honlapon feltüntetett kutyák sokkal szebben néznek ki. Jó nyertek ezek pár súlyhúzást, de semmit nem ír a törzskönyvekről.

Azért nem hiszem, hogy egy utolsó szaporítónak kéne titulálni. Inkább ilyen helyről vennék kutyát, mint például amit belinkeltem, vagy az expresszen bárhonnan.

Nem tudom, ki hogy látja a dolgot, de én így.

2010. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!