Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban egészséges kutyát...

Lakásban egészséges kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Mire kéne ügyelnem, ha úgy döntenék, hogy lakásban kutyust tartok? Tisztán lehet tartani teljesen a lakást? Jól tudná érezni magát a kutya így bezárva? Annyi kutyust hallottam már egész nap ugatni, nyüszíteni, mikor egyedül vannak szegények egy lakásban. És ha majd jön a baba, össze tudnak szokni? Baja lehetne a gyereknek?
2010. nov. 18. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Egészséges kutyát egészséges lakásban is tartani. A fajtájától függően a napi mozgás lehetőségét mindenkor biztosítani kell. Alkalmat adni, hogy fajtársaival találkozzon, játsszon.Ha kellően lefárad, nem lesz gond a bentléttel. Sokan szülnek gyereket kutya mellé.
2010. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tisztán lehet tartani. Porszívó, felmosó ;o)

Hogy a kutya hogy viselkedik amikor egyedül hagyod, csak rajtad múlik. Meg kell tudnod neki adni azt a mennyiségű mozgást, amennyit igényel. Minimum 2 óra naponta, de inkább 3.

Babával nem lesz gond, ha normálisan álltok ti is hozzá, ha a kutya jól van szocializálva és első pillanattól tudnak egymásról, tudják (először persze a kutya) h kinek hol a helye és mit szabad és mit nem. Tehát röviden: ha vigyázol, nem lehet baja a gyereknek. Ha elzárod a gyerektől, ha nem engeded oda, ha érzi a kutya h amióta gyerek van őt hanyagoljátok, az nem vezet jóra. Egyébként semmi probléma nincs a baba és kutya együttélésével. Számos gyerek nőtt fel kutya mellett. Köszönik jól vannak és talán még egészségesebb életszemléletet kapnak, mint a kutyátlan gyerekek.

2010. nov. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 2 amerikai staffordshire terriert tartok 65 nm-en:) naponta 2 óra futás bicikli mellett, valamint 2 rövidebb séta, és semmi gondjuk nincs.:) Nagyon jól eljátszanak, nyúzzák egymást a lakásban, és még semmi nem tört össze,és simán tisztán tartom a lakást:D Semmivel nemjobb nekik kicsapva a kertbe...gazdi mellett mindig jobb:)a napi séták legyenek meg tisztességesen , és akkor problémamentes kutyus lesz bent:) sok sikert hozzá! milyen fajtára gondoltál? vagy esetleg menhely?:))))
2010. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát én a nagy testű kutyákat szeretem, de lakásban azért nem hiszem, hogy jó lenne, mindegy a fajtája, biztos beleszeretek majd valamelyik menhelyes kutyusba.:) Anyukáméknál van egy kutyusom, kertben szaladgál és fűtött garázsban alszik, mikor hazamegyek, nagyon örülünk egymásnak. Elköltöztem,hiányzik egy kutyus, aki minden nap örül nekem, babusgathatom, játszunk, stb, csak a lakásban tartással vannak fent tartásaim...
2010. nov. 18. 15:07
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Azért a tisztántartás enyhén szólva is melós. Szerintem aki kutyát tart, annak bele kell törődnie, hogy a lakásban kutyaszőr van. Szőrös lesz a ruhád, azt berakod a mosógépbe, az összeszőrözi a többi ruhát, stb.


De egyébként egészséges kutya egyáltalán nem veszélyes semmire a lakásban.


Én cicát és kutyát is tartok lakásban, nekem sincs semmi bajom, meg nekik se.

2010. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Láttam én már nagytestű kutyát is lakásban. A kutya mozgásigénye amúgy sem a testméretétől függ.
2010. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, ha nem él veled a kutyus, legfeljebb tulajdonosa lehetsz, de gazdája nem.

A kutya mindenhova való, ahol jó gazdája van, aki gondoskodik róla. Ha meg van mozgatva, ha van sétáltatva, foglalkoztatva, akkor nagy testű kutyus is jól megvan a lakásban.

Ha nincs, akkor semmilyen kutya nem való annak, aki nem foglalkozik eleget a kutyával. Még kertes házban is szüksége van az állandó foglalkoztatottságra.

Enélkül mindenféle nem kívánatos szokásai lesznek.

A kutya nem a kert tartozéka, hanem az ember barátja.

Nem kötelező kutyát tartani, ha úgy véled, hogy a te lakásodba nem méltó egy kutya.

2010. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk egy 70 kilós kutya van bent a házban. Ő kifejezetten attól van rosszul, ha kint akarom hagyni. Pontosabban akartam régen. Vettem neki egy full extrás kutyaházat, fűtéssel, nagy párnával, de sosem használta. Állandóan be akart jönni. Úgyhogy nem mondanám, hogy rosszul érezné magát bent, de a mozgásigényét ki kell elégíteni.


A koszolással viszont számolni kell. Gyakrabban kell takarítani, mivel kutyaszőrös lesz a padló stb. Ha egészséges a kutya, semmilyen betegséget nem fogsz elkapni (a gyerek sem), de aki tisztaságmániás, annak nem javaslok egy nagytestű kutyát bentre.

2010. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Igen, akinek fontosabb a bútora, az élettelen tárgyak (amik egyébként biztosan sok pénzbe kerülnek) mint az élőlény, aki élete árán is szeret, akkor az inkább ne tartson kutyát.

Mert a kutya megszokja a legmostohább körülményt is, szereti a legrosszabb gazdit is -- ezért aztán a balga ember azt hiszi, hogy a kutyával mindent lehet, az mindent kibír és jó dolga van.

Aki ezt nem fogja fel, annak hiába is magyarázná bárki.

2010. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha egy kutyának fésülöd a bundáját, néha elviszed kozmetikushoz, akkor a szőrözéssel sincs semmi baj. A mozgás pedig szintén fontos. Nekünk napi 10 km. futás a közeli erdőben.


Panel lakásban lakó gazdi, és két angol cockere :)

2010. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!