Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok közép testű kutyáka...

Mondanátok közép testű kutyákat panelba? Nem baj, ha nagyon nagy a mozgás igénye, mert akár napi 4-5 órát is simán lent tudnék tölteni a kutyával és járnánk suliba is.

Figyelt kérdés

Írnátok a tanácsolt fajtáról egy két jellemzőt, igényeit, milyen embernek való? Az ár nem akadály, mert mindenképp törzskönyves kutyát szeretnék venni, tehát a tk nélküliek szóba sem jöhetnek.

Kis testű kutyát nem szeretnék. Van a városban kijelölt futtató és kutyaiskola is. Mindkettőt rendszeresen látogatnám. Még nem döntöttem el milyen fajtát szeretnék ezért kérem a segítségeteket, és ami tetszik temperamentumra (kinézetre) azoknak utána olvasok. Csak kéne egy kis kiinduló. Ha kérdésetek van tegyétek fel, szívesen válaszolok. Illetve ha rólam akartok többet meg tudni akkor írjatok, mit írjak le magamról, ha ez segít a választásban.

Köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 18. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Westie
2010. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A westi mióta közép testű kutya? Direkt írtam, hogy Kis testű kutya nem kell. Mennyi is a marmagassága? 30 centi?
2010. nov. 18. 18:59
 3/10 anonim ***** válasza:
shar-pey
2010. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Sheltie, nekem is az van, szerintem tökéletes benti kutya :) Agility-re is alkalmas, szeret játszani. Én soha nem gondoltam hogy valaha is akarok kutyát, és jött ő ajánlatnak és elhoztuk, de szerintem életem legjobb döntése :) Imád túrázni is, ha kell nyugisan lefekszik, nem izeg mozog :) Legalább is az enyém :D Imádja a hasát, ezért ő nem is az a túl pásztor kutyás pásztor kutya :D

Ami a gyengéje az az hogy fésülni kell hetente 2-3x tuti mert elég sok szőrük van :D

Azt hiszem ennyit tudok most, ha kérdésed van írj, hátha tudok válaszolni :)

2010. nov. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

19:35-ös vagyok.

Még annyi, hogy a Sheltie nagyon-nagyon tanulékony és okos kutya :)

2010. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A Sheltie nagyon szép kutya :) Mindig a Skótjuhász jut eszembe róla (mint szerintem a legtöbb embernek). Vele talán csak az a bajom, hogy túl hosszú a szőre. Mennyire vedlik? Gondolom mindennapos ápolást igényel. Köszi a választ!
2010. nov. 18. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg bull terrier?
2010. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Most lesz nálam egy éve, de eddig csak nyár előtt volt illetve ez a tavaszi vedlés volt a durva, amúgy nem vészes :) én hetente 2x fésülöm ki a szőrét, mert hamar filcesedik, főleg hogy nálunk ki is járhat kedvére,többi kutya ló macska nagy legelő és hát minden beleragad a szőrébe :D Ez az őszi vedlés nem volt vészes szerintem, nem volt feltűnően nagy vedlés :) Tavasszal nagyobb volt :)

Szerintem amennyit egy Sheltie szőrével foglalkozni kell belefér :D hetente 20 percet rálehet szánni :)


Amúgy igen, nagyon sokan Lessie-zik le :D általában elmagyarázom, hogy ez a Lessie törpe változata és akkor képben vannak :D

2010. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Whippet?
2010. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Angol cocker spániel! Ideális családi kutya és társ!
2010. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!