Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet elérni, hogy...

Hogy lehet elérni, hogy szálljon le rólam egy kutya?

Figyelt kérdés

Közös udvarunk van a szomszéddal, osztatlan, ők kutyát tartanak. A kutya állandóan molesztál, nem tudok úgy kijutni a kapuhoz, hogy ne nyomulna rám, a s3ggembe nyomja sokszor az orrát, felugrál, hozzám nyomja az orrát és borzasztóan fel tud idegesíteni, mikor mondjuk felöltözök, megyek dolgozni, erre frankón összeorroz.

Sokszor van olyan, hogy a saját bejárati ajtómon alig tudok kimenni, mert odaszorít, nyomul, leszorítja a s3ggét és úgy nyomul egyre közelebb szinte követeli, hogy simogassam. Hatalmas egy nagy dög, és kezd a tököm tele lenni vele, hogy miért tüntet ki a figyelmével állandóan. Olyan, mintha követelné, hogy foglalkozzak vele. Viszont az se megoldás, egyszer mondom, jó akkor megsimogatom, erre, mint aki megvadult, úgy elkezdett ugrálni. Elegem van belőle, hogy ahányszor kimegyek az ajtómon, mindig jön is és összeszőröz, taknyoz, rámugrik, falhoz szorít stb.


Hogy érhetem el, hogy ne foglalkozzon velem? Vagy van erre valami szabály, hogy ilyen esetben a szomszédnak hogyan kell tartania, hogy engem ne molesztálhasson?


2010. nov. 18. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Fontos szabály: ne rendezkedj más kutyájával, ne akard nevelni. Ha gondod van vele akkor közöld a gazdával, mert neked is jogod van nyugodtan használni az udvart. Ha nem érti meg akkor folyamodj komolyabb eszközökhöz.
2010. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Bocs értelmeset nem tudok írni, de ez az "összeorroz" ez k*vajó:D

Hát feldobtad az estém, köszi:)

2010. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én se tudom mi az, de egy világosabb ruhán egyből ott éktelenkedik... Kb derék magasságban van a feje!
2010. nov. 18. 20:15
 4/14 A kérdező kommentje:

A szomszédék nem nevelik, nekik ez "hát ilyen barátságos". Ha épp ott vannak ráordítanak, aztán vagy abbahagyja, vagy nem.

De pl. ismerősöket szinte úgy kell bemenekíteni, mert azokra úgy ugrál, teljesen megvadul! Nem bántásból csinálja, de akkor is baromi idegesítő és ijesztő egyben.

2010. nov. 18. 20:17
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Félig-meddig megértelek. Félig, mert összekoszol ugyan, de csak azért, mert szeret. Úgyhogy szerintem nem elidegeníteni kellene magadtól, hanem (az első hozzászóló véleményével ellentétben) igenis nevelni... Mert lehet, hogy a kutya a szomszédé, de közös az udvar. Ami azt is jelenti, hogy (tetszik vagy sem, de) a kutya is közös. Ilyen körülmények között bizony neked is tudnod kell fegyelmezni.
2010. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutya attól közös lesz mert közös az udvar? A gyereked ne legyen közös csak mert közös udvarban játszik és másikra is hatással van? -.-' Ne ne már... Elég bunkóság más kutyájának parancsolgatni. A gazda felelőssége elintézni hogy a kutya másokat ne zavarjon és ha elég komolyan figyelmzeteted akkor muszáj betartania.
2010. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ha nem veszek róla tudomást nem használ, kiabálni, meg csapkodni nem akarok, mert sajánálnám. De akkor mit csináljak vele? Ha kutyát akarnék, akkor szereznék magamnak és nevelném. De se időm, se engergiám hozzá, nem is szeretem őket. Nem az, hogy nem szeretem, de nem vozódok a kutyákhoz különösebben.


Mondjuk ez azért durva, akkor ha akarnék vehetnék egy kecskét és a szomszéd nem szólhatna, hogy megeszi a bokrot, ami az ablaka alatt van, mert közös az udvar? :O

2010. nov. 18. 20:24
 8/14 A kérdező kommentje:

Szóval a lényeg az, hogy én nem is akarom nevelni, engem csak az érdekel, hogy engem hagyjon békén. Azt is leszarom, ha a kertet amúgy feltúrja stb.


A szomszédnak szerintem fingja sincs arról, hogy kell egy kutyát nevelni, ha valami nem tetszik neki, ráordít, aztán vagy hallgat rá vagy nem. Nem hiszem, hogy tud vele mit kezdeni.

2010. nov. 18. 20:30
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Vegyél valami baromi erős szagű dezodort, és fújj vele a kutya arcába. Na ne úgy, hogy megfulladjon, elég kicsit is, attól magába fog szállni. Egy ideig azzal kell majd közlekedned a kertben, de le fog szokni róla, hogy molesztáljon. Másokat attól még megüdvözölhet, ezért ha vendég jön, akkor is alkalmazni kell ezt a módszert.

Azért jó a dezodor, mert az nem idegesíti fel a kutyát, csak irritálja, ezért igyekszik majd elkerülni.

2010. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze dezodor...Aztán ha a szemébe megy, lehet vinni a kutyát állatorvoshoz vagy napokig-hetekig szenved...A saját arcodat fújkáld.


Én a helyedben szólnék a szomszédnak, ez igenis az ő felelősségük és az ő dolguk vigyázni a kutyára. Ha ez sem segít, a helyi jegyzőhöz fordulnék. Csak ne a kutyán verd le az idegességedet, mert ő nem tehet róla, hogy nem nevelték meg és nincs levezetve az energiája.

2010. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!