Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Milyen tapasztalatai...

Kutyások! Milyen tapasztalataitok vannak a Szetterről vagy a Border collie-ról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát venni és jókat olvastam erről a 2 kutyáról. Nem vagyok első kutyás, volt egy pár kutyusom, de most róluk gondolkozom. Szerintetek? Tapasztalatok?
2010. nov. 19. 08:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a célod...

Két nagyon különböző karakterű kutyát választottál.

Nekem van borderem is és vadászkutyám is. Mind a kettő nagyon más. Mozgásigényük nagyjából ugyanannyi, de a bordernak sokkal nagyobb a feladatigénye. Tanításban kicsit másképp kell megközelíteni egyiket és másikat, de mindkettő nagyon intelligens. Neked kell ismerned a saját temperamentumodat, h el tudd dönteni, h hozzád milyen jellemű kutya illik.

2010. nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nagyon különbözőek, pont ezért nemtudok választani. Tudnék velük foglalkozni, tanítattnám is, de személyes tapasztalataim nincsenek róluk.
2010. nov. 19. 08:34
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy nagy szakértő, de ha bálasztani kéne: border. Okos, szép, bár néha szemtelen tud lenni. Persze a szetterek is szépek, de nekem inkább Collie.
2010. nov. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem Borderem van, ha van elég időd és energiád foglalkozni vele, én a Bordert javaslom. A Szetter is gyönyörűséges, de azt az élményt,amit egy ilyen volumenű kutya ad neked,más fajtától nem kapod meg.
2010. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én szetter rajongó vagyok, ír szetterről tudok nyilatkozni. Az első véletlenül került hozzánk, besétált a kapun és nálunk maradt. Később kiderült, hogy a gazdája szándékosan tette az utcára. Megkeresett minket és a törzskönyvét is ideadta. Azért dobta el, mert vemhes lett a kutya. Pedig soha életemben még egy olyan értelmes, szófogadó, igazi jellem kutyával nem találkoztam mint ő volt, ebből alakult ki a szetter szerelem. A szetter nagyon könnyen tanítható, mégis igazi egyéniség, mivel vadászkutya, önálló elképzelései is vannak, barátságos, a családját imádja, és mindemellett gyönyörű is. Füles (az első ír szetterünk) például minden este vacsoraidőben hozta a tálját a az ajtóhoz és addig lökdöste az orrával míg enni nem kapott, ha azt mondtam neki, hogy madár, elkezdett felfelé nézelődni, egyszer pedig mikor kizártuk a szalonnasütésről úgy megsértődött, hogy ha beszélt hozzá valaki még a fejét is elfordította és a sült kolbászt sem fogadta el. :) A későbbi szettereinkről is csak csupa jót tudnék mondani. Az egyikük, bár a szetter nem egy örző-védő jellem, sikeresen megvédett engem amikor megtámadtak az utcán. Szóval csak ajánlani tudom.
2010. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez utóbbit - mint border tulajdonos - cáfolom.

Mások. Mást kell várni egy szettertől és mást egy bordertől. De a saját vadászkutyámból kiindulva, ugyanolyan intenzitású élményt nyújt a vele való munka, csak lehet h másban.

Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor ne szubjektív véleményekre várj, hanem menj el kiállításokra, tenyésztőkhöz és nézd meg a kinézett kutyusokat személyesen. Tölts el velük egy délelőttöt. Egy normális tenyésztő ebbe biztos belemenne.

Vagy ha írsz privátot, akkor esetleg össze tudnék hozni egy közös sétát: nekem van egy 1 éves borderem, kolléganőmnek meg egy majd' 1 éves ír szettere. Akkor láthatnád a különbséget.

2010. nov. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Ez utóbbit - mint border tulajdonos - cáfolom. "


Ez a mondat a 9.05-ös commentre válasz.

2010. nov. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

Mindenféleképpen Border Collie-t válassz.

Annál szeretetreméltóbb és hűséges kutya nincs a világon.

Bármit megtesz neked ha érzi a szeretetedet iránta.


Nekem sajnos nincs mert elég húzós az ára és az "olcsóbbikat" pedig nem akartam megkockáztatni, de egyszer találkoztam egy párral akik két Bordert "sétáltattak", és szabadon rohangáltak.

Én ott csodáltam őket, hogy milyen gyönyörűek és az egyikre ráköszöntem, az odarohant hozzám és lesmacizott.

Felugrott hozzám és lenyomott az arcomra egy nyálasat. :D

Azt hittem ott helyben megzabálom ^^

2010. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Annál szeretetreméltóbb és hűséges kutya nincs a világon."


Jah, hűséges....?! :o) Elmegy bárkivel akinél labda van és feladatot ad neki. :o) Amikor odaadom barátnőmnek h vigyázzon rá, vissza se néz. Az övé dettó ugyanez.

Ilyen értelemben a border mindennek mondható de hűségesnek nem :oP

2010. nov. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kellene eldöntened, hogy ilyen mozgékony, izgága kutyával mit kezdesz. Ha csak egyszerű társra vágysz, aki mindenhova elkísér - főleg nagy kirándulásokra az erdőbe, hegyekbe - , akkor a szetter a jobb választás. Ha viszont versenyeken akarsz indulni agility, frizbi stb, akkor border collie. Bár megjegyzem a szetterel nyugodtan indulhatsz vércsapa versenyeken.
2010. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!