Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos palotapincsim...

10 hónapos palotapincsim folyton bekakil, nem akar szobatiszta lenni annak ellenére, hogy a vele együtt élő idősebb párja kikéredzkedik. Kertes házban lakunk. Hogyan szoktassam szobatisztaságra? Megbüntessem, ha látom mikor kakil?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tetten éred büntetheted, de az a kevésbé célra vezető. A jobbik, hogy kint maradsz vele, és mikor kint kakil nagyon megdícséred.
2010. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Üss rá, tudni fogja miért kapta.
2010. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy praktikus dolog a kert, de miért nem mész el velük sétálni? Kint vagy velük fél órát, hidd el, ott majd fog pisilni és kakilni.
2010. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de ha egész nap kint is van, éjszaka bekakil, kb 3-4 helyre. Ha rossz idő van, természetesen nincsenek kint sokáig, akkor napközben is!
2010. nov. 19. 15:47
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én letörnék egy kis vesszőt valahonnan, és jól ráhúznék a fenekére, úgy hogy közben mondanám " mit csináltál, fújj, rossz kutya"- jó hangsúlyosan. És utána kb 2-3 órát nem simizném, elfordulnék tőle mikor oda jön, és közben mindig mondanám az előző szöveget, hogy felfogja, és emlékezzen rá, hogy rosszat csinált! Nekünk bevált!
2010. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondom,de a sok naiv állattartó mindig lepontoz :)
2010. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem naívak vagyunk, hanem 1. próbálkoztunk ezzel és nem jött be, 2. tanultam minimális etológiát a kiképzésvezetői tanfolyamon.


A felnőttkori bekakilásnak két oka lehet: vagy a bizonytalanságból adandó szorongás, vagy a dominanciából adódó "nekem mindent szabad" viselkedés.


Ha a szorongós kutyát vesszővel megütöd, azzal azt éred el, hogy még jobban szorongani fog, és még inkább bekakil. Akár agyon is verheted, egy szorongásos tünetet nem fogsz tudni ezzel kezelni.


Ha domináns a kutya, akkor meg szépen megtanítod neki, hogy az agresszió az működő módja az akarat érvényesítésének, és ő is agresszív lesz.


Ha egy 10 hónapos kuty még magától nem szobatiszta, akkor annak biztos, hogy a két ok közül az egyik a magyarázata, mert már magától is szobatisztának kellene lennie.


Utólag büntetni bármiért az kizárólag a kutya összezavarására alkalmas. Ha tetten éred, a legtisztdább, ha felkapod és kiszaladsz vele. Kint maradsz vele amíg befejezi, és megdícséred. Így volt a megfelelő pillanatban büntetés (nem hagytad elvégezni a dolgát) és utána megmutattad neki azt is, hogy mi helyette a jó viselkedés.


Aki veréssel nevelte szobatisztának a kutyát, annak valószínűleg csak szerencséje volt, és a kutya (mint a legtöbb kutya) teljesen magától is szobatiszta lett volna akkor is ha semmit nem csinálnak vele.


Én az előző kutyumat büntettem érte, soha nem is lett teljesen szobatiszta.

A mostani kutyámat sose büntettem, szó nélkül feltakarítottam és lefedtem fedőszaggal a helyét. Kint viszont mindig nagyon megdícsértem. Gyorsan szobatiszta lett.


A barátnőm kutyája 4 hónapos, ugyanígy csinálta, és már nagyon ritkán vannak balesetek ha izgatott, de teljesen szobatiszta, pedig mostmár van, hogy csak 3-szor viszik le egy nap.


Egyébként pedig a kutyát akkor is el kell hordani sétálni, ha kertben lakik.

2010. nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Idézek egy könyvből:Jennifer Willms :Kutyák fitten,egészségesen


Sobatisztaság:

Minden kezdet nehéz.Ha kölyök kutyát vettünk magunkhoz,idő kell a szobatisztaságra neveléshez.Akárcsak egy gyereknek,a kis fickónak is először azt kell megtanulnia,hogy közölje,ha el kell végeznie a dolgát-tanulás közben természetesen előfordulhatnak kisebb-nagyobb malőrök,a kutyák azonban sohasem gonoszságból piszkítanak a szőnyegre.Nagyon tiszta állatok,az ajtót azonban nekünk kell kinyitni helyettük,hogy könnyítsenek magukon,és hozzászokjanak ahhoz,hogy kis-és nagydolgukat is kint kell elvégezniük.Ha ez mégsem sikerül,ne büntessük meg.Ebből ugyanis csak azt fogja megtanulni,hogy a vizelés valami nagyon rossz dolog,és legközelebb inkább elbújik előlünk.Inkább örüljünk minden tócsának és halmocskának,amit nem a lakásban,hanem a kertben hagy maga után!

2010. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazábol az én kutyám 7 hónapos és szobatiszta.Kiskorában 3 óránként kellet kivinni pisilni meg kakilni.
2010. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!