Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyát szeretnék, ami...

Olyan kutyát szeretnék, ami beválna őrző-védőként. Groenendael és az ónémetjuhász tetszik nekem a legjobban, melyiket ajánlanátok? És mennyire egygazdás kutyák?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a malinois nagyon jó őrző-védő, de kíváncsi lennék a groenendaelre is. A németjuhászt meg ismerem, de nem tudom, hogy van-e jellembeli eltérés a normál szőrű és az ónémetjuhász között. Normál szőrű németjucit azért nem szeretnék, mert félek, hogy ez a fajta nagyon túl van tenyésztve.
2010. nov. 19. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha őrző-védőt szeretnél, akkor mindenképp olyan kutya kell, amelyik nem enged közel magához sok embert. Ha komolyat szeretnél, én a Rottweiler-t ajánlom, ez a legbiztosabb. Kölyökkutyaként meglepően könnyű betanitani őket, és azt is meg lehet neki tanitani, hogy kit engedjen közel magához, és hogy kit nem. Ha pedig ennyire komoly azért nem kell, akkor én is az ónémetjuhász-t ajánlom, de ez viszont több gondoskodást igényel, főleg a szőre miatt, ha nem szeretnél egy szőrcsomókkal teli kutyát. Ezeket is könnyen be lehet tanitani, és remek házőrző vállhat belőlük :)
2010. nov. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhásszal és ónémettel van tapasztalatom. Az ónémet rettenetesen kezelhetetlen rosszcsont volt, a mostani németjuhászom azonban mintakutya. Szerintem ha jó helyről veszed, nem fogod megbánni. Az enyém munkakutyák utódja, rendkívül intelligens, ragaszkodó és nyugodt természetű, de megjelenésével és hangjával olyan tekintélyes, hogy senkinek nem jutna eszébe engedély nélkül belépni:) Ja és amellett hogy szófogadó, nagyon jól kijön gyerekekkel és más állatokkal is! Imádom:)
2010. nov. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Boerboel rulez!
2010. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A gröni szelid kutya, a legszelidebb a belgák közül. Szóval ezek közül inkább az ónémetjuhász.
2010. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha belga, akkor mali. A gröni és a tervi szelídek, a laeknois pedig ritka. Sima németjuhászt is nyugodtan vehetsz, csak meg kell nézni honnan. Fontos, hogy a szűrések meglegyenek, és ha Ő.V-re kell, akkor legalább az egyik szülő legyen dolgozó, IPO/HPO vizsgás. Ónémettel nincs tapasztalatom, én csak a szőrhosszban látok eltérést, és a fajta egészségesebb (úgy általában). Én a Cane corsót is ajánlanám. Gyönyörűek, okosak, könnyen tanulnak, és vérbeli őrző-védők. Persze csak akkor, ha tudsz vele bánni.
2010. nov. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is az ónémetjuhászt ajánlanám!


A Groenendaelről ezt írják:

"Az idegenekkel szemben kissé félénkek és óvatosak."

Szal nemhiszem, hogy nagyon fog ugatni ha félénk XDD

2010. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Roti nálunk sajna nem jöhet szóba, édesanyám nem engedi...tehát mali vagy ónémetjuci. Egyébként tervuerenünk volt, az mindennek és mindenkinek neki akart menni, ami élt és mozgott, de sztem ez egyedfüggő is. Egyébként melyik mennyire "egygazdás"? És pl. az ónémetjuhász mennyire pattogós, pörgős kutya? Amúgy vkinek grönivel van munkakutyás tapasztalata? Nem tehetek róla, beléjük szerettem...de a mali is tetszik :)

2010. nov. 20. 17:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ónémetjuhászom van, és én csak jó véleménnyel vagyok róla.


Nagyon okosak, könnyen lehet őket tanítani.. Az emberektől, kutyáktól nem félnek, ha a kapuba áll valaki addig ugatja és fogja ameddig ki nem megyek, onnantól tudja hogy most kuss van mert a gazdi intézi a dolgokat.

Van egy tekintélyes külsejük is, de mégis a legaranyosabb mackók tudnak lenni amikor hozzád bújnak :-)


A gyerekekkel való viszonyuk nagyon jó, az enyém a kis 3 éves totyogó gyereket is nyalogatja, játszik vele stb.. :)


A kutyákkal is nagyon jó viszonyban van. Ha odajön egy kutya, először van egy kis morgás, tisztázzák azt hogy az én kutyám van felül, és utána mehet a játék. Minden kutyust megfuttat a gazdák nagy örömére :)

A mozgásigénye az nagyon nagy. Én naponta viszem majd hogynem 4 órára mozogni. Van a közelünkben egy mező, oda szoktam vele kisétálni 16 óra után amikor hazaérek, és akkor 19-20-ig kinn vagyunk. Szaladgálunk, labdázunk, játszik a kutyákkal stb. De van amikor elmegyünk új helyeket felfedezni. Abszolút el lehet mindenhol engedni, eszébe se jutna hogy valakinek nekimenjen.


Mi kutyaiskolába hordtuk örző-védő kiképzésre, nagyon jól ment neki, tanfolyamot is végeztünk, szóval most már nagyon könnyen kezelhető :-)


A szőre ápolásával van egy kis gond, mert kéthavonta kozmetikushoz kell járnunk egy kis igazításra, naponta fésülni kell stb..


És ne félj a normálszőrű németjuhásztól, semmivel sincs jobban túltenyésztve mint a hosszú szőrű! És a legfontosabb, ha németjuhászt veszel (akármilyen kutyát veszel ez fontos!!) MINŐSÉGI HELYRŐL HOZD.

2010. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Groenendael kennelek:

[link]


[link]

2010. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Groenendael eladó kutyák:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2010. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!