Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg, hogy a...

Hogy tanítsam meg, hogy a kutyám hívásra hozzám jöjjön?

Figyelt kérdés
A hátsó kapunk a patakhoz nyílik és le szoktam engedni a kutyámat, mert nyáron fürdik benne most meg már hidegebb van és végigsétál a patak szélén! Csak az a baj, hogy ha hívom nem jön oda hozzám és nagyon mehéz elkapni de nem megy el messzire attól nem félek nem is tudna, mert van ott egy karítés és nem tud tovább menni, hogy tanítsam meg, hogy ha hívom oda jöjjön? Egy Golden és Labrador keverék fél éves!
2010. nov. 19. 16:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csak a pataknál nem hallgat rád, vagy még amúgy sem tanítottad meg a hívásra?
2010. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tanítottam meg már próbáltam a kertbe de nem tudom
2010. nov. 19. 16:17
 3/16 anonim ***** válasza:

Először bent a lakásban próbálkozz, amikor nem vonja el semmi a figyelmét. Lehetőleg kaja előtt (helyett) kezdd el.


Először is azt tanítsd meg neki, hogy gyere azt jelenti kaja. GYere-falat-gyere-falat-gyere-falat. Nem baj ha még előtted ül, és nem megy sehova. Aztán próbálgasd olyankor, mikor épp nem rád figyel. Ha jön, akkor nagyon dícsérd meg, adj neki finit. Ha otthon már jól megy, akkor kezdd el kertben.


Ha nehezíted a feltételeket ( erősebb ingerkörnyezetbe viszed) akkor érdemes éhesen gyakorolni.



Van néhány alapszabály:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg!

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. Ha ezeket betartod, akkor nagyon nem cseszheted el. A lényeg, ne féld elengedni! És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!


(Ezeket másoltam valakitől aki tök jól összeszedte)

2010. nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszi megpróbálom!
2010. nov. 19. 16:31
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja és hátra van zárva mert nekünk elöl vannak a kertbe a virágok hátuk meg egy nagy füves terület oda van zárva és mikor előrszalad és hívom akkor de jön és csak kajával tudom visszacsalni
2010. nov. 19. 16:33
 6/16 A kérdező kommentje:
De ha elengedem és nem fog odajönni hozzám és akkor mit csinálok? Mert mikor hívom sose jön! És ha megharap valakit van sok hely ahol el tudnám engedni de mindenhol van néha ember!
2010. nov. 19. 16:38
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy golden-labrador kutyus nagyon okos lehet, csak türelem kell hozzá! Fogsz egy csomag jutalomkaját vagy amit szeret, és hívni kezded. Először biztos idő kell hogy felfogja, mit akarsz.. de aztán hamar ráérez a dologra:) Folyamatosan dicsérni kell, mert ezeket a dolgokat főleg azért teszi meg, hogy a gazdájának örömet szerezzen. Próbálkozol vele egy fél órát - órát, biztosan sikerrel jársz. Aztán másnap megint.. és megint.. pár nap alatt abszolút megtanulja, utána naponta egyszer-kétszer odahívod magadhoz, és teljesen megrögzül benne. Ha mégsem menne, annak két oka lehet: 1. nem olyan szoros a kapcsolat, vagy nem ismer el vezérként, így ezen kéne dolgoznotok kicsit 2. a kutyus túlságosan szertelen, és ebben az esetben talán kutyasuliba kéne járnod vele. A fél éves kutyus éppen a legjobb korban van a tanításhoz.. sok sikert hozzá! Én nagyon élveztem a dolgot, mikor a németjuhászomat és a labrador-vizslámat tanítottam:) Tényleg nagyon jó eszük van!
2010. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
oké köszi holnap elkezdem megpróbáli és írom, hogy sikerült e
2010. nov. 19. 16:48
 9/16 A kérdező kommentje:
És ha már a kertben tudja akkor máshol is elengedhetem oda fog jönni hozzám azt már tudja hogy csak akkor kap kaját ha leül és azt mondom neki hogy tied akkor eszi ezt könnyen megtanítottam neki
2010. nov. 19. 16:49
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezért is írtam, hogy először otthon tanítsd, és amíg nem teljesen biztos a behívása, addig legyen mindig (nagyon) éhes mikor gyakoroltok. Ha már a lakásban jól megy, akkor gyakoroljatok a kertben is. Ha a kertben is jól megy, akkor menjetek ki, ismerős helyre.


Ha nagyon bizonytalan vagy, és nem tudsz olyan helyre menni, ami körbe van kerítve, akkor van egy jó trükk:


ráteszel a nyakörvére egy 15-20 méteres kötelet. Nem azt fogva sétáltatos, hanem leteszed a földre, és hagyod, hogy húzza maga után. Ha sehogy sem tudom magadhoz parancsolni, akkor azt könnyebben elkapod, mint a kutyát, és annál fogva belasszózod.


A kaját aztán szépen fokozatosan el tudod hagyni, például úgy, hogy hívod, és egyszer kaját kap, egyszer meg valami játékot, egyszer simogatást, aztán megint kaját, és így tovább. Ne tudja kiszámítani, hogy mikor lesz kaja és mikor nem. Legyen olyan is, hogy kétszer egymás után van kaja, egyszer nincss, stb.


De nem olyan nagy baj az sem, ha csak a kajáért megy oda, az még mindig sokkal jobb, mintha sehogyse menne oda.


Ja és ne olyankor gyakorolj mikor tele van energiával. Ha olyan a szituáció, hogy tudod, hogy nem fogod tudni magadhoz hívni, akkor inkább ne is hívd egyáltalán. Hagyd, hogy lefussa az első pár körét, eressze ki a gőzt, és utána gyakoroljatok, mert amíg szétrobban az energiától addig nem fogod tudni úgysem vissza hívni. Olyankor a rohangálás erősebb motiváció mint a kaja .

2010. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!