Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért változott meg a kis...

Miért változott meg a kis dobermannom viselkedése?

Figyelt kérdés
5 hónapos kölyökről van szó. Eleven, ezzel nem is lenne baj, de körülbelül két hete megváltozott. Agresszív lett, akaratos. Nem hajlandó nekünk engedelmeskedni. Főleg nekem nem, pedig én vagyok az, aki a legtöbbet foglalkozik vele. Ha pl este van, lefekvés előtt vagyunk, ő addig addig harcol hogy feljöhessen az ágyra, míg végül elfogy a türelmünk. olyankor kizárjuk az erkélyre egy kicsit, majd miután kisírta magát, beengedjük, és akkor alszik el. De ez minden este nem mehet így! Lehet hogy közrejátszik az, hogy nemrég térszalag-gyulladása volt, és nem mozoghatott eleget? Kétségbe vagyok esve :(
2010. nov. 19. 18:39
 1/8 anonim válasza:
Valóban lehetséges hogy közre játszott a kutyusnál a térd-szalag gyulladás miatti mozgás hiány, de az is elképzelhető hogy elkezdett serdülni ahogy mondani szokás. :D Már majdnem fél éves kutyusról van szó, igaz ugyan sem a nemét, sem pedig azt nem írtad hogy egyéb probléma lenne vele, de arra is gondolj kérlek, hogy ilyen időben kezdenek ivarérettekké válni, és olyankor megzizzennek. De semmi baj, ne aggódj, ha valóban ez a probléma akkor enyhülni fog, csak most túl sok az energiája, a hormonok... :D Remélem tudtam segíteni.
2010. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a kutyus kan.. ugyhogy elképzelhető ez a hormontúltengés.. :) egyéb baj nincs vele, mindent ugyanugy csinálunk, mint eddig a nevelésében kapcsolatban.
2010. nov. 19. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

kamaszodik a kicsike:)))

következetes és türelmes nevelés esetleg ivartalanítással egybekötve segít!

2010. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ez a gond, hogy minden ugyanúgy csináltok. Ő egyre inkább öntudatára ébred, egyre komolyabb, keményebb kutya kezd lenni. Ilyenkor érdemes szabályokat bevezetni, kicsit szigorítani a dolgokon, rövidebbre fogni a pórázt (képletesen).


Fennel könyv megvolt? Most épp aktuális lenne: scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

2010. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

csakkitti te nem unod még ezt a fennel könyvet? jézusom-.-

mindenhova beírod a betanult szövegedet. határozott gazda, következetes nevelés, magabiztosság... ÉN KÖNYVEK NÉLKÜL NEVELTEM FEL 2 AMERIKAI STAFFORDSHIRE TERRIERT.2 kan egy udvarban, a lakásban együtt alszanak. na mitszólsz?:) (sajnálom ha neked csak könyvből ment a kis bulldogoddal vagy mid van)ha vett egy dobermannt akkor számolnia kellett azzal a kedves kérdezőnek ,hogy domináns viselkedésű, és bizony elég makacs tud lenni. Viszont nem könyvekből kell megtanulni kutyául, hanem önállóan szépen lassan rájönni mindenre. Tapasztalatból mondom. és most jön amin felfogod magad húzni:D:D a 2 stafford a legelső kutyáim :) nulla kutyás tapasztalattal kezdtem, és lásscsodát.....de persze te a betanult szövegeddel egyből beírtad volna nekem hogy kezdő kutyásnak semmiképp nem ajánlod mert tevagy az okos.

2010. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ez épp olyan minthogy gyereket sem lehet nevelni könyvből. épp úgy kutyát sem. kedves kérdező szerintem vidd el kutyasuliba :) rosszat nemfog vele tenni az biztos:D sok sikert!
2010. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De, unom. Sajnos mégis az a helyzet, hogy a legtöbb ember számára újdonság ami benne van, és sokat segíthet.


Én sem könyvből tanultam, hanem kutyaiskolában, meg kiképzésvezetői tanfolyamon, épp ezért nem is tudom leírni egy kommentben hogy mit kell csinálni.


A bulldog sem éppen első kutyának való, és mégis az első kutyám is bulldog volt. Őt nekem is sikerült könyvek, meg iskola meg minden nélkül megnevelnem úgy, hogy simán eltöltött velem 2 hetet a művészetek völgyében, tömegben, hangos zenében, póráz nélkül. Csakhogy a mai napig hiszem, hogy ez nem az én tudásom bizonyítéka, hanem a kutya szerencsés jellemének.


Másodszorra bizony beletört a bicskám bulldogba, pedig már 12 évesen tudtam úgy sétáltatni a bullmasztiffot, hogy nem húzta a pórázt, és anélkül is szót fogadott nekem.


Neked is valószínűleg szerencséd volt, vagy azért, mert a kutyáidnak van jó jelleme, vagy azért, mert a zsigereidben van a kutyázás. Vannak bizony ilyen emberek is. Sőt, régen, mikor nem éltünk ilyen távol a természettől a legtöbb ember ilyen volt. Te vagy örökölted, vagy jó kutyáid vannak. Ennyi.


A könyv hasznos, és ennyi időskorban a szabályok bevezetése épp aktuális. Szívem szerint amúgy azt irnám mindenkinek, hogy irány a kutyaiskola, de ezt írni nincs értelme, mert a legtöbb ember nem hajlandó kutyaiskolára áldozni az időt és a pénzt. Tehát érdemes elolvasni a Fennel könyvet, a semminél sokkal több.


Én is ismerek olyan staffost (talán te vagy az?) aki két stafit sétáltat póráz nélkül újságot olvasva, és teljesen kézben vannak a kutyái. Beszélgettem vele, fogalma sincs mit miért csinál, egyszerűen ösztönösen tudja hogyan kell. Sajnos a többségnek viszont először fejben kell megértenie, és utána tudja ösztönös szintre vinni.


Gratulálok a kutyáidhoz, és örülj neki nagyon, hogy akkora szerencséd van, hogy különösebb erőfeszítés nélkül eljutottál addig, ameddig.

2010. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én is gondolkoztam már a könyvön :) Köszönöm mindenkinek. igen, tudom, milyen egy dobermann, és nekem nagyon megtetszett ez a kutyafajta, pedig az első dobermannom. Előtte szinte csak keverék kutyáim voltak
2010. nov. 20. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!