Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék hogy ne pisiljen...

Mit tehetnék hogy ne pisiljen össze mindent?

Figyelt kérdés
Találtam egy westit és nagyon rossz passzban volt...de mostmár rendben van. Kerestem a gazdiját de nem jelentkezett..szóval megtartottam. Anyum azt mondta hogy nem tarthatom bent mert mindent összepisil mivel fiú..De nekem semmi szívem kirakni főleg így télire..:S Mit tehetnék hogy ne pisiljen össze mindent?
2010. nov. 19. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt nem írod, h kb. mennyi idős a kutya. Mert, ha még kölyök nincs probléma, könnyen meglehet tanítani a szobatisztaságra(bár nem hinném, h egy kölyökkutya csatangol az utcán). Ha felnőtt egy kicsit nehezebb, de menni fog! :)

2 óránkét vidd ki pisilni/kakilni. Így megszokja hogy pisi/kaki=udvar. Amikor ki engeded maradj kint vele és,ha látod,hogy pisil/kakil nagyon dicsérd meg. Először nem biztos,hogy menni fog. De türelem "pisit" terem" :))(nekem bevált ez a módszer)

2010. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző nagyon jó tanácsokat adott.


Bent pedig próbáld letiltani minden pisiről. Ne utólag, annak semmi értelme, hanem mikor tetten éred.


Érdemes lenne kicsit szigorúbban fogni, mert ez területjelölő viselkedés, ami tiszteletlenségre, dominanciára utal. Az élet egyéb területein légy szigorú és következetes, elvégre egy vérbeli terrierről van szó. Ez segíteni fog a jelölésen is.


És az ivartalanítás is sokszor megszünteti a jelölgetést, bár a nevelést nem helyettesíti, de megkönnyíti a dolgot, az biztos.

2010. nov. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha kiskutya akkor semmi képpen se szidd mert csak késöbb erősödnek meg azok az izmok amik meggátolnák a vizeletet. ha nagyobb és általában mindik ugyan oda pisil(pl:sarokba) akor akoor nem elég feltakariítani, mert a végén csak oda végzi a dolgát!!! most fel vagy ha padószőnyeg akkor súrold ki és valamilyen kellemes illatú dezodorral fíj le az összepisilt, feltakarított területet! semmi képpen se használ a kutyára károsan ható vegyianyagot! miután lefújtad valószínüleg nem érzi az elütte ott hagyott pisit és nem végzi oda mégegyszer a dolgát!

ha be is kakil akkoer tedd ugyanezt de a kakit vidd olyan helyre ahova te szeretnéd h kakiljon (pl.:udvar, fa alatt) mert akkor oda megy a szagra és ott végzmi mahd a dolgát!

2010. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát olyan 2 év körüli a kutyus az állatorvos szerint.köszi az eddigi válaszokat..:)
2010. nov. 20. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!