Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi vagy labador kölyök?...

Leonbergi vagy labador kölyök? És mi legyen a neve?

Figyelt kérdés

Melyik legyen.

Családnak keresünk kutyuskát, gyerekeim meg én is párommal szeretnénk, de nem tudunk dönteni két cuki fajta közül.


A Leonbergi olyan cuki, puha, vicces, ha megnő hűséges, az egyik legokosabb, legszebb faj, gyerekbarát, házőrző.


[link]


Vagy a Labrador?


Okos, szép, gyerekbarát, pici, bátor, igazi családkutya.


[link]



Szerintetek melyikőjüket?


Ja, és a nevek:


Ha a Leonbergi mellett döntünk, ő kislány: Arya, Willow, Georgie,, Hazel, Whisper, Destiny, Paris, Dina, Winny

Nation, Valley, Hallow, Teo, Coco, Collin, Corie, Wolfy, Joey, Gettio


Szerintem ezekre a fajtákra nem a magyar, inkább a dallamosabb, külföldi nevek illenek. Persze nem csakis a válaszok alapján fogunk dönteni, de ez fog befolyásolni eléggé... Kérlek, normálisan!

Ha a Labrador mellett, ő fiúcska:


2010. nov. 20. 08:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocs, a Nation-tól kezdve a Labradorra vonatkozik!
2010. nov. 20. 08:29
 2/20 anonim ***** válasza:
36%

Mindkettő jó választás lehet, ha megfelelő helyről veszitek, de fontos, hogy a szülők szűrve legyenek az örökletes betegségekre! Sajnos mindkét fajta esetén könnyű belefutni szaporítókba.


Nekem leonbergim van, a legjobb kutyabarátja pedig egy labrador. :)

Azt vegyétek azért figyelembe, hogy a leonbergi szőrápolása bonyolultabb és időigényesebb, mint a labradoré, meg aztán a napi sétából hazaérve több koszt visz be a lakásba is.

2010. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
A labrador nem marad ám pici:)Én mindenesetre inkább a leonbergit javasolnám,abból is a szukát,ahogyan írtad;nyugodtabb,türelmesebb,kevésbé domináns a kannál,ami miatt pedig inkább érdemesebb mellette dönteni az az,hogy nincs úgy túltenyésztve,mint a labrador.Sokkal könnyebb leonbergiből kifogni egy egészséges példányt,mint a labradorok közül,mert sajonos ma már boldog-boldogtalan tenyészti ezt a méltán népszerű kutyát,ami nem tett jót a fajtának:S
2010. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Fontos kérdés: van kutyás tapasztalatotok? Akartok sulizni? Mennyi időt tudtok szánni a kutyára naponta?
2010. nov. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Kutyasuliba járni mindkét fajtával érdemes, rendszeresen sétáltatni, foglalkozni velük viszont kötelező.
2010. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

Ott a pont az előzőnél.


Ha nincs elég időtök foglalkozni a kutyával, akkor egyik fajtát se válasszátok, mert mind a kettő egy nagy mozgásigényű kutya.


Én is a gyerekeimnek vettem 2 éve egy labrador-t, nem gondolva bele abba, hogy mivel járhat egy ilyen nagy mozgásigényű kutya tartása.. Aztán már amikor 3 hónapos elmúlt, rájöttem. Onnantól kezdve családostól minden nap elvittük szaladgálni a mezőre, a mai napig így van. Abba gondolj bele, hogy minden gondja rád fog szállni. A gyerekeknek úgy is csak 1 hétig lesz nagy szám, utána napi egyszer megsimogatják, és közlik majd veled hogy jobb dolguk is van annál minthogy pl vizet cseréljenek a kutyának,stb..

2010. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Mindkét fajta imád úszni.
2010. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen, a Leonbergi onnan jött, hogy húgomnak van kettő, és egyszer születtek kicsik. Én akkor (egyetemistaként) napi rendszerességgel mentem hozzájuk kényeztetni őket, alig lehetett elcsalogatni tőlük. Ha anyagilag úgy álltam volna, legalább kettőt hazavittem volna közülük, de akkor még csak lakásom volt, az meg kínzás nekik. Ekkor szerettem bele a Leonbergikbe menthetetlenül.

Most már van házunk jó nagy kerttel, kutyaházzal, készen állunk egy kutyus fogadására. Én szívem szerint azonnal hazavinnék egy Leonbergit, de viszont férjemnek sosem engedték meg, hogy kutyája legyen, és neki gyerekkori álma egy Labrador. A gyerekeknek (16 éves, 12, és 4) tök mindegy, csak legyen már kutya, mert már 16 éves fiam legalább három éve rágja a fülemet, lányom most kapcsolódott be, kábé fél éve. Nekem végül is a Labrador is megfelel, de legnagyobb álmom a Leonbergi, a párom meg pont ugyanígy van ezzel, csak fordítva.

2010. nov. 20. 09:31
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem és ha mind 2 fajta lenne 1 labrador és 1 leonbergi? Labrador:vadászkutya közép termetű retriever

leonbergi:télen a bundája erős meleg (A vadon szava cimü filmben is van 1 leonberg kan Buck)

2010. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Azért a labradorok hiperaktívitását számoljátok bele. Nem elég nekik napi 10 perc séta ...
2010. nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!