Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik fajtája miatt engedelm...

Létezik fajtája miatt engedelmesebb, szófogadóbb kutyafajta, vagy ez kizárólag az egyéni nevelésen múlik?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy melyik kutya az okosabb, intelligensebb, hanem amelyik könnyebben elfogadja a parancsokat, élvezi, ha végrehajthatja őket és nem kell cselekkel, jutalomfalatokkal, játékkal noszogatni. Én kívülről úgy látom, hogy pl. a mudi, border collie akkor is megcsinál kunsztokat, ha nem a jutalomjáték vagy kaja motíválja, hanem pusztán maga a feladat, szórakozásból. Kinek mi a tapasztalata?
2010. nov. 20. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem a kutyafajták, a kutyák számítanak. Fajtán belül is vannak engedelmesek, nyugodtak, és aktívabbak, nehezen kezelhetőek. Minden fajtából tudna valaki felhozni olyan esetet, amikor is az kivételt képez, ezért nem általánosítható. Sok múlik a gazdin is.Ez a véleményem.
2010. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 obpablo válasza:
67%

Szia!

Én amatőr kutyás vagyok, voltam. Amerikai staffordshire terrierrel kezdtem, na őt nagyon nehéz volt rávenni bármire, rendkívül intelligens kutyus volt és ezt a saját malmára hajtotta.

A következő kutyám egy magyar vizsla, magától!! az első este óta szobatiszta, és már 2hónapos korában ült, feküdt, nem ugrált, vissza jött, abba hagyta a játékot vezénylő szóra.

Szóval tapasztalatom alapján bizton állítom nagyon nagy különbségek vannak kutya fajtánként, de persze fajtán belül is minden kutya külön külön kis személyiség.

2010. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, szerinted melyik az az emberfajta, amelyik magától, kilengés nélkül megtart minden szabályt, törvényt?

És melyik az az emberfajta, aki azonnal megtanul idegen nyelvet (mert a kutyának meg kell tanulni az ember nyelvén, míg az ember csak elvárja, hogy megértse a kutya, de fogalma sincs sokszor, hogy a kutya mit akar) és ingyen dolgozik, csak hivatásból?

2010. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen számit a fajta akármit mondanak... Vannak alapvető tulajdonságok amik meghatározzák a fajtákat, és amibe a legtöbb kutya beleillik. Egy kis pásztorkutyát könnyebben és előbb fogsz megtanitani valamire, előbb és biztonságosabban fog szótfogadni, lelkesebb lesz mint pl egy hatalmas kaukázusi és nem azért mert butább az utóbbi hanem mert más a jellemük ezt teszi lehetővé. A előbbieknek simulékonyabb, alázatosabb jelleme van igy könnyen elfogadja hogy te vagy a főnök szabad utat engedve a nevelésnek. A munkában is lelkesebbek mivel erre lettek kitenyésztve. Nem tudom mi ezzel a baj.
2010. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Ja, a pásztor kutyát előbb lehet megtanítani terelni.

A kau meg előbb tanul meg házat őrizni.

Egyébként a fajta elsősorban külsőséget jelent.

A kutya, mint faj a lényeg.

2010. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, pl a párszorkutyák, vadászkutyák sokkal együttmüködőbbek alapjáraton mert erre lettek kitenyésztve. Vagy akkor vajon miért leginkább a könnyen kezelhető fajtákat látni mindenféle versenyeken? Mert ők jobban, könnyebben lehet tanitani, mivel az idők során úgy szelektálódtak hogy az emberrel szorosan együttüködjenek és azonnal teljesitsék amit mond. Mig pl az emlitett kaukázusinak inkább egyedül kellett dolgozni. Nem kelthette fel éjszaka a gazdát, hogy 'hé itt ez az izé, eszi a birkákat, nem tudom eldönteni mit kell vele csinálni'... Ezért persze jó az őrzésben, de az együttmüködésben kevésbé. A pásztor, vadászkutyák sokkal univerzálisabbak, alkalmazkodóbbak (pl ha nincs birka meg tanya akkor versenypályán is jól elvannak) ez is tény. Nem tudom miért zavar egyeseket az igazság... Igenis van különbség a fajták között. De ettől még nem lesz rosszaab egyik vagy másik fajta.
2010. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szóval akik egyetértenek, hogy igenis van különbség, azok szerint melyik fajták az együttműködőbbek? Az összes pásztor és vadászkutya?
2010. nov. 20. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!