Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem a kutya ára szabja meg az...

Nem a kutya ára szabja meg az egészségét?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja, ha nem akarok menhelyről kutyát, akkor csak nagyon jó tenyésztőtől vegyek. Minőségi, egészséges kutya=70ezer felett, szerintük. De, ismerősöm vett 30 ért boxert, és semmi baja nincsen, már 4 éves, és nem beteges.

Akkor most hogy is van ez?


2010. nov. 20. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Persze hogy nem az ára szabja meg. De ez mindennél így van a kereskedelembe, vannak drága dolgok és vannak olcsóak. Nem mindig a drága a jó. de általában a drágább dolgoknál a garancia ami fontos és azért veszik meg sokan.


Kutyáknál ha neves alomból veszed akkor az egyfajta garancia, hogy a Te kutyádnak nem lesznek olyan bajai, ami mondjuk arra a kutyafajra jellemző.

2010. nov. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem az ára szabja meg, ez tény. De ha valaki mindent megtesz annak érdekében, hogy a lehető legkisebb legyen az egészségügyi kockázat, az bizony pénzbe kerül és meglátszik a kutya árán is. Ráadásul a jó tenyésztőknél nem csak a kennelnév a garancia, hanem szerződésben vállalnak garanciát.


Én 60 ezerért vettem kutyát, nem kennelből, eddig 3 műtéten vagyunk túl.

2010. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

4 éves? hátra van még neki vagy jobb esetben 10 a genetikai betegségek bármikor elő jöhetnek nem feltétlenül kölyök korban. És nem csak az egészséget fizeted meg hanem a fajtát is. Gondolom nem törzskönyves az ismerősöd kutyája, úgyhogy nem állíthatod biztosan hogy fajtatiszta boxer. Lehet hogy keverék, az ősei között lehet más fajta, és lehet hogy nem felel meg a standardnak tehát egy "selejtes" boxer.

De tegyük fel hogy tényleg fajtatiszta, tényleg megfelel a standardnak és tényleg egészséges, akkor csak azt tudom mondani hogy baromi nagy szerencséje volt az ismerősödnek, de ez akkor is csak 1 eset. Én egy tucat ellen példát tudok mondani, ahol olcsón vett kutyával bizony rohangálnak dokihoz. Boxeres ismerősöm is van, 40ért vette a kutyát és bizony ezt kilométerekről kiszúrni, jövőhéten viszi műtétre.

2010. nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Nekem Francia Bulldogom van, 30 ezer Ft-ért vettük, törzskönyv nélkül.

Én nem arra mentem hogy mindenféle díjas szülei legyenek, hanem arra hogy aranyos, egészséges kutyus legyen. Amikor vittük oltásra akkor is kérdezte a doki hogy honnan vettük melyik alomból és mennyiért, de amikor mondtuk neki hogy 30 ezer Ft-ért hoztuk el teljesen ledöbbent. Mondta hogy nagyon jó kiállása van a kutyának és egészséges, vigyázzunk rá :)

2010. nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
A mi kutyusunk is 40ezer ft-ba került (francia bulldog), nem volt fontos a tk, ettől függetlenül így utólag is örülök, hogy 2 és fél évesen makkegészséges, soha semmi baja nem volt, mégsem vennék legközelebb "bizonytalan helyről" kiskutyát. Persze, ha 150ezerbe került volna, az sem lenne garancia arra, hogy egészséges.
2010. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 11:20-as!

Mindenben igazad van, amit leírtál, de szerintem az, hogy "jobb esetben van még 10 éve hátra a kutyának", azért nem olyan rossz. 14 évesen egy kutya már igencsak öregnek számít, nem? Nem sok kutya él sokkal tovább, pláne a fajtatiszták között.. az én véleményem, hogy a keverék kutyák sokkal szívósabbak..ettől függetlenül valóban szerencséjük van, hogy nem beteges a kutyus.

2010. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Ez hülyeség!Nem az ára szabja meg!!!

Milyen kutyát szeretnél attól is függ!Mert egy boxer ára(amit említettél) lehet 30ezer és 130 is!Attól függ hogy nyertes,törzskönyvezett szülei vannak,avagy sem!

Ez egy baromi hosszú válasz lenen hogy megmagyarázzam!

2010. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

énnekem 1 tacskóm és 1 palota pincsim van

mind a 2 fajtatiszta, és ingyen kaptam őket

a tacskó 13 éves a pincsi 5

soha semmi bajuk nem volt eddig, bár igaz, hogy kiállításra alkalmatlanok de nekem nem is arra kellenek, és amúgy sincs annyi pénzem hogy tenyésztőtől vegyek, de ettől még elítélem a szaporítást, és a tenyésztőket támogatom

2010. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!