Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szoknyába vagyok a...

Mikor szoknyába vagyok a kutyám folyton "ott" akar szaglászni és nyalogatni akar, régen nem volt ien "hobbija" mitöl szokhatott rá erre vagy miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Elég zavaró, hogy szoktassam le erről? Bántani nem akarom mert amugy kedves aranyos kutya, de valamit kezdeni kéne vele, valami tipp? (amugy fiú német juhászról van szó)
2010. nov. 20. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Egyébként amikor nyalogatni akar, vagy túlságosan durván szaglászik ott (szerintem az nem gáz, ha megszagol, enyém is megszokott igaz csak akkor amikor meg van, hisz érzi rajtam) akkor szólj rá egy hangos NEM-el és hagy faképnél. Előbb utóbb tudatosul benne, hogy ha ezt csinálja, akkor ott hagyod, nem foglalkozol vele.
2010. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*hagyd

Nem tudok írni :)

Ja és még annyi, hogy gyakorlásképpen akár vehetsz is fel egy kis időre (1-2 órára) szoknyát mindennap. Aztán ha már látod, hogy nem közelít akkor abba hagyhatod ezt a napi szoknya témát. Vársz kicsit pár napot és megint felveszed megnézni mit csinál. Ha megint azt akkor megint kezded előröl a tréninget.

2010. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy mostanában lett ivarérett?

A kutyáknál természetes, hogy "egymást" megszaglásszák, felmérjék a másik eb nemét, termékeny szakaszát, jellemző szagát. Nekem ivartalanított szukám van, de ő is pontosan ezt szokta csinálni. Olyankor határozottan rászólok, hogy "Nem szabad!", és amikor felemeli a fejét, elkapom a pofáját, és előadást tartok neki arról, hogy meg ne próbálja mégegyszer :) Ez persze kényelmetlen neki, és nem bír sokáig a szemembe nézni (én vagyok a falkavezér :)), úgyhogy próbál kitolatni, én meg nem hagyom. Akkor egy-két hétig nem csinálja, aztán ismétlés.

2010. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!