Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánk 8 éves, és anyumat ma...

Kutyánk 8 éves, és anyumat ma kicsit megkapta a lábánál, mit csináljunk, hogy ez ne forduljon újra elő?

Figyelt kérdés
A szomszéd kutyával "verekedtek" a kerítésen keresztül mikor anyum odament és el próbálta onnan hozni őt. Őt szereti a legjobban, de nem egyszer morgott már rá ha pl mérgesebben szólt rá és neki épp nem volt kedve végrehajtani azt. Családból mással ilyet sosem tett, mondjuk én nem is szoktam így fegyelmezni.
2010. nov. 20. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Óvatosabban kell oda menni,ha épp idegbeteg,ennyi.Plusz ha feszélyezi az idegesebb hanghordozás,azt is hanyagolni kell.
2010. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na neee!

Nem az ember alkalmazkodik a kutyához.


A kutyátok átvette az irányítást. Ő a falkavezér.

Ajánlanám a kutya pszihológia könyvet. ( most az író neve nem jut eszembe )


Én azt tenném, hogy kosarat raknék rá, és hosszú pórázt.

Hagynám, hogy ordítson a szomszéd kutyával egy kicsit, és rá üvöltenék, hogy fújj nem szabad. Ha nem fogad szót, akkor jól megrántom a pórázt. Nem húzom, hanem rántom.

Biztos hogy nem fog tetszeni a kutyának, ám a kosár miatt nem fog tudni harapni.

És más gyakorlatot is csinálnék vele ( ül fekszik lábhoz stb ). Kizárólag pórázon és kosárban. BŐRKOSÁRBAN.

Fém kosár nem jó, baleset veszélyes!

Akár tudja ezeket akár nem, ez csak abból a szempontból lenne hasznos, hogy rájöjjön, nem az van amit Ő akar.

2010. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:

Ha minden igaz Jan Fennelre gondol az előttem válaszoló.

Bár ebben a témában nagyon sok könyv jelent meg, de talán ez az egyik legjobb megközelítés és írás a kutyákról.


Roppant olvasmányos és nagyon hasznos információkat.

2010. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

15:01 vagyok. Igen arra gondoltam. :-D

Köszi! :-)

2010. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Omg most mit kell ezzel a kutya pszihológia baromsággal elő jönni?Most mit falkavezérezel?Ha ideges a kutya attól nem lesz falkavezér,óvatosabban kell vele bánni és ez még egyáltalán nem jelenti,hogy alkalmazkodsz a kutyához,csak idegállapotára való tekintettel(ergo józan paraszti észnek engedve)hagyod lenyugodni és kész.Egyszerűbb a megelőzés,mondjuk fektessetek palát a kerítéshez hogy ne lássa a másik kutyát.
2010. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy kutya ösztönből cselekszik, és nem tud beszélni.

Testbeszéddel fejezi ki amit akar.

Ha egy falkában hangosabban üvölt az alfa hím vagy nőstény akkor az alatta levőket ha idegesíti ha nem azt el KELL fogadnia. Máskülönben nagyon csúnyán megdorgálják aki nem tartja be a szabályokat.

A kutya falka állat!

Ha egy alkalmatlan átveszi az irányítást akkor van az, hogy megharapja a család tagjait, stresszel, idegbeteg.


Utolsó! Nézzél sok dokomentum filmet a farkasok életéről!

Rád fér!!!

2010. nov. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!