Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes- és nagyméretű kutyáim...

Közepes- és nagyméretű kutyáim marmagasság méréséhez keresek mérőeszközt, de sajnos nem találtam semmilyen állatfelszerelés boltban. Hol tudom ezt beszerezni? Arról a "mérőbotról" van szó, amit a bírók is használnak kiállításon, tenyészszemlén.

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a választ nem tudom, csupán egy helyettesítő módot ajánlhatok:

ragasz a falra egy mérőszallagot, állísd a kutyát mellő és egy egy pálcát tegyél a marjához, az megmutatja a marmagasságot:)

Vagy ha tudsz barkácsolni összeis üthetsz egy ilyen botot, csak kell találni valami olyan szorítócsavart, csuszkát ami a merőleges botrész mozgatását.

2010. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy látszik agyamra ment a tanulás és már értelmesen sem tudok írni:) bocsi sok hibáért.
2010. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MME ***** válasza:
Én sem tudom, hol lehet, nem hallottam még róla. De én egy egyenes lécet szoktam mellé tenni, és vonalzót merőlegesen, aztán filccel megjelölöm. Apa simán mérőszalaggal szokta megoldani. Ugyanazt az eredményt kaptuk, csak gondosan kell eljárni.
2010. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is próbálkoztam más eszközt kitalálni, de jó lenne pontos eredmény, mert az egyik fiatal kutyám felső határon lehet, és sajnos 1-2 centi is számít. Egyszerűbb lett volna megvenni valahol a megfelelő eszközt, de ha nincs más megoldás, akkor magamnak kell megoldanom. Azért ha van még valakinek ötlete, szíves várom.


Mégegyszer köszi Mindnekinek!

2010. nov. 21. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is mérő szalaggal mértem. :)
2010. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én se használok speciális mérőeszközt. Csak egy vonalzót.:-D

A kutyát a fal mellé állítom, és a marjához rakom a vonalzót, úgy hogy a vége a falhoz érjen. Csak arra kell figyelni, hogy a vonalzó egyenes legyen, derékszöget zárjon a fallal. Ha ez megvan akkor ceruzával megjelölöm, és centivel lemérem.

2010. dec. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!