Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsim nagyon szökős...

Palotapincsim nagyon szökős még kapun belül is lesekszik hogy tanítsam be neki a póráz nélkül sétálást?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 10:29
 1/2 anonim válasza:
azt olvastam hogy a palacsintám nagyon szökős.....nah mindegy viccet félre téve...kan vagy szuka? ha kan akkor ivartalanítás..de amúgy szerintem ezt nem igazán tudod megtanítani ha nagyon szökős...bár én nem értek annyira hozzá :)
2010. nov. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok idő. Én is hónapokig gyakoroltam az enyémmel és még csak most jutottunk el arra a szintre, hogy mellettem jön bármilyen körülmények közt póráz nélkül. Először is azt kell megtanítani neki, hogy pórázon melletted jöjjön. Parancsszóra igazodjon a lábadhoz és mellette menjen. Ha az adott parancsszavakat nagyon jól tudja akkor lehet vele gyakorolni (természetesen először ingerszegény környezetben és sok dicsérettel) a póráz nélküli sétáltatást és alkalmazni a parancsszavakat. Illetve én még azt is csináltam, hogy kötöttem a hámra egy sima madzagot a hátam mögött elvezettem a jobb kezembe (ugyebár a kutya mindig bal oldalt a láb mellett megy) és raktam rá pórázt ami a bal kezemben volt. Mentünk szépen pórázon. Megállítottam (ilyenkor rögtön le kell ülnie) Levettem róla a pórázt, így ő azt hitte tényleg póráz nélkül van. És amikor nem helyesen jött akkor korrigáltam a madzaggal + vezényszó, hogy lábhoz. Ezt nagyon sokáig kell gyakorolni mert hát nem egy ész lények :) Én még mindig gyakorlok most jelenleg azt, hogy ha fordulni kell (valamit megkerülni) akkor is végig mellettem jöjjön. Sétánál már mellettem jön. Ha kicsikét eltér tőlem akkor vissza tudom hívni, hogy ismét mellettem jöjjön.
2010. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!