Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk mindig bemegy az...

A kutyánk mindig bemegy az ágy alá, és ugat! Miért? :S

Figyelt kérdés
Mi baja lehet? Már egy ideje ezt csinálja, ha reagálok rá(bárhogyan is), mégjobban ugat, ha nem, akkor meg nem hagyja abba, kakilni szinte mindig kivisszük, ha bejövünk tíz perc után megint. Nem tudunk róla, hogy egyáltalán mi e ronthattunk el valamit, de nem volt bántalmazva sose. Egy éves lesz. Mit csináljak ilyenkor, amikor ugat? :S Segítsetek :S
2010. nov. 21. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Minek van a kutya a házban?!
2010. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Esetleg az lehet a gond, hogy mivel a szobámban van, be van csukva az ajtó, mert anyámék UTÁLATOS ÉRTHETETLEN NYOMORÉKOK (ez jólesett :)), mindig bajuk, ha valamit kiművel lent a kutya, és akkor már fel is hozzák, hogy maradjon fent. Pedig ez nem megoldás...
2010. nov. 21. 19:13
 3/15 A kérdező kommentje:
Kösz az értelmes hozzászólást (Y) amúgy francia bulldog. és két emeletes házunk van egy nagy udvarral.
2010. nov. 21. 19:14
 4/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elterelni a figyelmét valamivel a kutyusnak! Ha ugat,próbáld meg kicsalogatni az ágy alól valami játékkal.
2010. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt szokom csinálni, sajnos nem szok működni.
2010. nov. 21. 19:17
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor azt hiszem valami nem tettszik neki.

Biztos, hogy nem csináltak a szüleid vele valamit?

Egy kutya csak úgy magától nem csinál ilyeneket csak ha megijed.


Nálunk a palotapincsi csinál ilyet amikor a szomszédba jön egy autó és ugat mint, mert fél, és ha hozzászólok rögtön kiugrik az ablakból elrohan egy biztonságos helyre és onnan még jobban ugat.


Amikor ezt csinálja akkor feküdj le elé, úgy hogy szembe nézzetek egymással és próbáld nyugtatni, beszélgess vele.

Nálam ez általában beválik, de mivel nálunk ez már a szokásához tartozik ezért nem tud leszokni róla de nálad valami más váltja ki.


Próbáld meg megérteni a kutyádat. :)

2010. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

a kutyának elsősorban arra van szüksége, hogy legalább kutyaszámba vegyék...!

mennyit sétáltok vele, hogyan épül fel a napi rutin?

milyen szabályokat határokat jelöltetek ki számára és hogyan tartatjátok be?

hogyan játszotok?

miként zajlik az etetés?

ha ezekre válaszolsz jöhet segítség is:)

2010. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem minden nap sétálunk vele, szóval a séta nincs rendszerszerűen, de napi 3-4× is kint maradunk vele hoszabb ideig az udvaron, játszani is sokat játszunk. az etetés... hát ha ebédelünk vagy valami akkor a csontokat megkapja, de ált szokunk adni a kajánkból, bár attól függ mi is az. de már nem ugat és nem is ugrik fel ugatni az asztalhoz kérni, valahogy leszoktattuk róla :D de attól még szok kérni, csak nem ugatva. anyáék általában minidg a nevét kiabálják, mert valamit kiművel, valamit elvisz és szétrág, vagy bármi, de mindig mondom az anyáméknak hogy próbáljanak meg változtatni ezen mert nem lehet annyiszor becsukva fel a szobámba, ha leengedem 10perc múlva hozza is fel valamelyikőjük, hogy "most már maradjon fent"... olyan mérges vagyok olyankor :@ amúgy "hivatalosan" tesómé a kutya, szerintem őt tekinti falkavezérnek, de ő sajnos hétvégenként nincs otthon, ezért velem van. hiányzik neki a tesóm, de velem is szeret lenni (szerintem). a sorrend szerintem ilyen nála: 1.tesóm

2.én

3.anya

4.apa


még mire vagy kíváncsi?

2010. nov. 21. 21:29
 9/15 A kérdező kommentje:
ja hogy HOGYAN játszunk. értem. hát vagy dobálok neki labdát, vagy játékokat, aztán van ezer játéka, csontja, stb. de sokszor a nagy ágyunkon "verekszünk" :D de nem úgy, olyan agresszíven, hanem olyan játékosan. így most eszembe jutott, hogy régebben (de nem gyakran) úgy "játszottunk", hogy pl a macit leraktuk a földre, ő lassan osont felé, mintha megakarná támadni, és amikor odaért lassan, akkor így "ráugrattuk" a macit, szóval ilyen hirtelen. lehet hogy ettől? :S de nem hinném, azért annyira nem volt durva, meg amúgyse játszottunk úgy sokszor. szerintem csak az lehet a baj hogy nincs állandóan "szabad tere" a házban, mivel sokszor fent kell lennie velünk.
2010. nov. 21. 21:35
 10/15 A kérdező kommentje:
meg ha ugat az ágy alatt, és én elindulok az ajtó felé és kinyitom, kimászik az ágy alól, és mindig le akar menni. akkor ezek szerint ez lesz a baj ugye?
2010. nov. 21. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!