Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador gazdik, segitség?

Labrador gazdik, segitség?

Figyelt kérdés
Dec.6-án kapok egy 8 hetes labrador keveréket.Szerintetek fázni fog,vagy esetleg meg fog fagyni a hidegben ?
2010. nov. 21. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,semmi baj nem lesz hogyha beszerzel neki egy jól hőszigetelt kutyaházat,elvégre a labrador a dús szőréről lett híres.
2010. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fog fázni nyugi :) Elvégre a labrador vízikutya vagyis télen a jéghideg vízben is használták vadak elejtésére, de azt javaslom amit az első válaszíró, egy jól hőszigetelt kutyaház tökéletes lesz neki :)
2010. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ősszel kaptam a labi keverékemet, és szuper ólja volt, de azért én az első hetekben a folyosón meg a kazánban "tároltam" éjszakára, de láttam, jól érzi magát kint is. Az első hetek pozitív hozadéka volt, hogy megkedvelte a macskáimat, akik szntén a kazánban éjszakáztak.

Egyébként szerintem is aludhat kint, a szőrétől biztosan nem fázik majd, csak kérdés, mennyire jól tűri majd a magányt, ha az anyjától lett elhozva, és addig mindig voltak mellette.

2010. nov. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van másik kutyád, akihez odabújhat? Az enyéimmel sosem volt gond a hideggel, békésen heverésztek a hóban pl. Viszont ha akartak összebújhattak. Ha a Tied egyedül lesz (még ha macska sincs) jó sok takarót, szőnyeget, meg mindenféle göngyöleget tegyél a házába. Ellenben az enyéim előszeretettel cibálták ki és cincálták szét az ilyen célra betett takarókat, de ha fegyelmezed a kiskutyádat, előbb utóbb leszokik róla, hogy darabokra szedje a takaróját. Na meg kihúzgálja a latyakba, vagy beviszi rá a nedvességet a lábával, ezért gondoskodj cseretakarókról, amig megszárad valahol a nedves takaró. Sok türelem kell hozzá. De az eredeti kérdésre visszatérve, szerintem is bírni fogja, bár elég necces, lévén, hogy nagyon picikéről van szó (én amúgyis mindig parázós vagyok, fázik-nem fázik?, eleget eszik? nem fáj a hasa? miért ilyen a kakija stb.) Az ilyen kicsikék bárhol, bármikor képesek elaludni egyik pillanatról a másikra, tehát neked kéne figyelned, hogy ilyenkor bepakold a házába, vagy legalább egy bebugyolálással megvédeni a hideg földtől. Most elképzelem ahogy a pihe-puha pucér pocakjával szundikál a hideg kövön, háááát megértelek, hogy aggódsz. Csak ezt a telet kell valahogy kibírnotok, sok sikert!
2010. nov. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már sok hasonló labis kérdésnél leírtam:

A labrador kifejezetten gazdafüggö és szerető kutya, ha kirakod az udvarra nem a hideget sinyli meg a hanem az egyedüllétet. Neki szüksége van arra hogy a családjával, a falkájával, a gazdáival legyen.

Mellesleg a kint tartott kutyáknak sokkal hamarabb lesznek izületi problémái, mint a benti kutyáknak.

2010. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!