Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyök kutyát milyen...

Egy kölyök kutyát milyen időnként kell kivinni, hogy elvégezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Evés után nyilván kiviszem, de a kölykök többször pisilnek nem? És ha véletlen bent becsúszik egy kis pisi, vagy kaki, akkor mit csináljak? Megszidjam? Köszi.
2010. nov. 21. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
féloránként, ötször
2010. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én sosem szidtam le, mégis nagyon gyorsan szobatiszta lett... nem dicsértem meg érte, de kb. ennyi, inkább azon voltam, hogy evés, játszás és alvás után egyből levigyem... napközbe kb. 3óránként mentünk le, ha jól emlékszem
2010. nov. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 2-3 óránként leviszed, akkor is előfordulhatnak balesetek. Nem kell leszidni ilyenkor, de annál inkább dicsérni, ha lent (vagy ha használsz, kutyapeluson) végzi el a dolgát!
2010. nov. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
kabbe
2010. nov. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb. 3 óránként kell neki. De soksok baleset becsúszhat izgatottság miatt, stb.


A lényeg, hogy arra törekedj, hogy a lehető legtöbbször sikerüljön lent, és olyankor mindig nagyon-nagyon dícsérd meg, add el neki úgy, mintha a világ legeslegjobb dolga lenne pisilni.


Bent, ha tetten éred, kapd fel és fuss le vele, ha lent befejezi akkor dícséret, a fentiért meg így meg is volt a büntetés, szar lehet, ha felkapnak pisilés közben.


Minél többször tudod megjutalmazni a jó pisiért, annál gyorsabban lesz szobatiszta.


Bent meg faarccal, tehát azért semmiképp se jópofizz olyankor, inkább légy teljesen kedvtelen, semleges és takarítsd fel. Érdemes a helyét nem csak fertőtleníteni, hanem lefújni valamilyen fedőszaggal ami neki kellemetlen, így nem lesz ingere megint ugyanoda.


A barátnőm kutyája ezzel a módszerrel 3,5 hónapos korára teljesen szobatiszta lett, illetve ha baleset van, az olyankor szokott lenni, mikor mát érzi, hogy jajj basszus le kéne már vinni a kutyát, csak ellustálkodja. Tehát ha elégszer kiviszi, akkor 100%-os a kiskutya.

2010. nov. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!